Dworek Salino - komfortowa agroturystyka nad jeziorem

Dworek Salino - komfortowa agroturystyka nad jeziorem

Salino, ul. Zabytkowa 9, pomorskie
Kontakt
+48 608 430 769
+48 504 252 331

XVIII wieczny zabytkowy Dworek Salino jest położony nad jeziorem Salino w malowniczej
okolicy północnych kaszub objętej programem NATURA 2000. Świetna baza wypadowa do Dębek, Białogóry, Władysławowa, Hel oraz Trójmiasta. Dworek w Salinie jest zabytkowym dworem polskim wyposażonym jednak w npwoczesne udogodnienia. Do dyspozycji gości jest: w pełni wyposażona kuchnia, sala kominkowa, jadalnia, teren rekreacyjny, parking, wiata grillowa, miejsce na ognisko, sprzęt wodny, rowery. Obiekt jest całoroczny.

Dwór Salino

Dworek SalinoDwór ma 5 pomieszczeń na parterze i 5 sypialni na piętrze. Wnętrze dworu zdobi kominek i cztery XIX-wieczne piece, a ponadto skrzynia posażna z 1769 roku. Zachował się również unikatowy nocnik przenośny, metalowy, bogato zdobiony. Dwór zdewastowany po II wojnie światowej, został odbudowany w 1972 - 75 staraniem firmy „Technirol" (według proj. arch. Kazimierza Jarosza). Podniesiono wtedy nieco dach, gdyż pierwotnie poddasze nie miało pokoi mieszkalnych, dobudowano również kuchnię. Po pożarze w sierpniu 1987 roku, który zniszczył dach i część poddasza, dwór został odbudowany i od 1994 do roku 2000 był własnością firmy „Hydromex". Od 2004 roku dwór jest własnością prywatną.

Podwórko dworu miało pierwotnie charakter folwarku. Do dnia dzisiejszego zachowały się fundamenty zabudowań gospodarczych (stodoły, obory, chlewów). Przy lewym alkierzu rośnie wspaniały około trzystu letni dąb, pomnik przyrody.

Dwór Salino - wnętrze - piec kaflowyW tej unikatowej scenerii pięknej przyrody i szacownych, historycznych wnętrzach powstała luksusowa Agroturystyka Salino.
Oprócz niesamowitej atmosfery i urokliwej okolicy proponujemy państwu 15 miejsc noclegowych w pięciu pokojach:

- dwa 4 osobowe
- jeden 3 osobowy
- jeden 2 osobowy
- jeden 2 sobowy z podwójnym łóżkiem

Do dyspozycji gości jest w pełni wyposażona kuchnia, pokój kominkowy, jadalnia, teren rekreacyjny, altanka oraz parking. Po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym akceptujemy pobyt w Agroturystyce małych zwierząt domowych.

Cennik noclegów w Dworku Salino (do wynajęcia cały obiekt)

1 dzień.................................................1000 zł/dzień
weekend (piątek, sobota, niedziela)....1500zł
powyżej 3 dni........................................500zł/dzień.

Dwór Salino - grill

 Istnieje możliwość wynajęcia terenu pod imprezy plenerowe - m.in z wykorzystaniem altanki wyposażonej w grill. Jest także specjalne miejsce na ognisko, sprzęt wodny oraz rowery. Wspomniany obszar znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora Salino.

Informacja dla wędkujących - Jezioro Salino o powierzchni ok. 70 hektarów ma urozmaiconą linię brzegową oraz malowniczą wysepkę. Maksymalna głębokość do ok. 7,5 metra. Pozostaje w zarządzie PZW Okręg Gdańsk i jest jedynym w okręgu z możliwością łowienia kuszą. Brzegi Salina mają dużo płycizn, trzeba uważać na bagniste fragmenty. Spotykane najczęściej ryby (bez wyjątkowych rozmiarów) to m.in szczupak, płoć i okoń.

Imprezy okolicznościowe w zabytkowym dworku Agroturystyki Salino pozwolą państwu poczuć niezapomniany klimat staropolskiej gościny. Zapewnimy Państwu smaczny catering oraz komfortowe zakwaterowanie. Zadbamy o dyskrecję dla kameralnego spotkania biznesowego. Chętnie odpowiemy na wszelkie Państwa pytania.

Dworek Salino - Serdecznie zapraszamy do Kaszuby!

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner