Stanica Wodna PTTK - domki, camping, apartamenty, pole namiotowe nad jeziorem Wdzydze

Stanica Wodna PTTK - domki, camping, apartamenty, pole namiotowe nad jeziorem Wdzydze

Wdzydze, ul. Stolema 1, pomorskie
Miejscowość Wdzydze
Kontakt
58 686 12 15
669 331 114

Zapraszamy do kultowej już Stanicy Wodnej PTTK, której niedawno "stuknęło" 50 lat istnienia. Gruntownie zmodernizowany obiekt, ze specjalistyczną infrastrukturą, świetnie służy żeglarzom, kajakarzom i innym turystom. W stanicy działa centrum testowe kajaków firmy PRIJON, jednego z najlepszych na świecie producentów kajaków. Miejsce jest także znane z dobrych koncertów szantowych oraz innych imprez muzycznych oraz sportowych.

Stanica wodna PTTK - Wdzydze

W stanicy działa recepcja oraz bogato zaopatrzony w akcesoria żeglarskie i materiały krajoznawcze sklepik.

Stanica Wodna PTTk Wdzydze KiszewskieSpecjalnie dla kajakarzy funkcjonuje na Koziej Łące pole namiotowe z miejscem na ognisko, zadaszeniem i stołami. Tu też na wszystkich pragnących zregenerować swoje siły czeka nad samym jeziorem oddana w 2008 roku sauna opalana drewnem. Zmodernizowany, nowoczesny pawilon sanitarny dostępny jest dla wszystkich turystów przebywających w obiekcie. Natryski sterowane elektronicznie dostępne są po wrzuceniu żetonów przez 5 minut.

Na turystów zmotoryzowanych czeka pole karawaningowe z przyłączami. W obiekcie jest 140 miejsc noclegowych w domkach mieszczących 2, 3, 4 i 7 osób. Wszystkie posiadają zmodernizowane łazienki z pełnym węzłem sanitarnym.

W 2010 roku udostępnione zostały turystom dwa całoroczne apartamenty, każdy 3- pokojowy z kominkiem, łazienką oraz aneksem kuchennym.

Nad jeziorem funkcjonuje sauna opalana drzewem.

Tawerna Stanica Wodna PTTK Wdzydze KiszewskieKlimat żeglarskiej tawerny, w której na dobre zagościła szanta, poparty niezłą kuchnią z rybą w roli głównej to niezaprzeczalne atuty naszego zaplecza gastronomicznego. W każdy piątek i sobotę od maja do września przy dźwiękach gitar porywają do tańca różne kapele z własną interpretacją szant.

W tawernie w ostatnim roku gościło kilka klasowych grup m.in.:

* Gdańska Formacja Szantowa
* Trzy Majtki
* Latino
* Jarosław Kozidrak – założyciel grupy Bajm
* B.O.R.Y. Bardzo Oryginalne Ryczące Yndywidua, ubiegłoroczny laureat 3 miejsca na Burczybasie
* Sąsiedzi Gustawai Pearl Harbor, grający szanty na rockowo
* Wszystko w Rodzinie

Aktualności, imprezy, regaty, wydarzenia muzyczne - są tutaj

Organizujemy również imprezy integracyjne dla firm , proponując ciekawe zajęcia integrujące Spływy kajakowe Wdzydze Kiszewskiezespół aktywne formy wypoczynku:

- spływy kajakowe, rejsy żaglówkami,
- wycieczki rowerowe,
- piesze imprezy na orientację.

organizujemy rywalizację w konkurencjach rekreacyjnych, zabawę w tawernie i catering.  Na miejscu jest także sala w której można przeprowadzić szkolenie. Możemy zapewnić sprzęt multimedialny i kawę, herbatę, ciasteczka, napoje, a akże zabezpieczyć transport sprzętu i ludzi na spływ. W obiekcie dostępny jest internet bezprzewodowy.  Specjalną ofertę mamy dla szkół, proponując aktywne formy rekreacji. Więcej informacji na temat naszych propozycji - jest tutaj

Jezioro Wdzydze - fot. Stanica Wodna PTTKOsoby, które dysponują małą ilością wolnego czasu mogą skorzystać z aktywnej oferty weekendowej przygotowanej przez stanicę. Są to krótkie 1-2 dniowe spływy kajakowe rzeką Wdą z Lipusza do Wdzydz, z Wdzydz do Wojtala czy Trzebiochą z Rybaków do Wdzydz. Proponujemy pełen pakiet usług gwarantując profesjonalne przeprowadzenie imprez. Dysponujemy trzema nowymi mikrobusami OPEL VIVARO z klimatyzacją.

Fantastyczna lokalizacja na Kaszubach i Borach Tucholskich we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym, nasycenie szlakami turystycznymi dla piechurów, kolarzy i kajakarzy stwarza warunki do ciekawego wypoczynku w nieskażonej przyrodzie. Malowniczą okolicę można podziwiać ze zbudowanej na terenie stanicy wieży widokowej. Zdjęcia wieży i panoramy z jej górnej platformy - są tutaj

Noclegi, wypożyczalnia kajaków, spływy kajakowe, wypożyczalnia rowerów wodnych i lądowych, czarter jachtów, slip, zimowanie - informacje - są tutaj

Atrakcje turystyczne w okolicy - są tutaj

Stanica Wodna PPTK Wdzydze
noclegi nad jeziorem Wdzydze - domki, apartamenty, pole kamperowe
Zapraszamy na Kaszuby!

Galeria
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner