Wiatrakcje - kawiarnia i noclegi na Kaszubach, apartament, domki

Wiatrakcje - kawiarnia i noclegi na Kaszubach, apartament, domki

Ręboszewo, Ręboszewo 16D - Góra Sobótki, pomorskie
Kontakt
608 379 568

Zapraszamy do naszej kameralnej kawiarni Wiatrakcje na górze Sobótka w Wiatrak Ręboszewo Sobótka KaszubyRęboszewie. Trzypiętrowy Wiatrak Koźlak mieści także lususowy apartament.

Kawiarnia Wiatrakcje, dzięki wspaniałej lokalizacji, pozwala na spędzenie bardzo przyjemnych chwil z malowniczym widokiem dookoła.
W naszym menu znajdują się ciasta i inne świeże wypieki domowej roboty, herbatę, kawę w różnej postaci, od mrożonej po gorące Espresso, piwo, napoje, lody oraz smaczne desery owocowe.
A wszystko okraszone przepięknym widokiem na Szwajcarię Kaszubską, pełną jezior, wzgórz, lasów, łąk i pól.

Wiatrakcje - kawiarnia w wiatraku na Kaszubach

Dla dzieci mamy również atrakcje - Państwa poKawiarnia Wiatrakcje Ręboszewo Kaszubyciechy mogą pozbyć się nadmiaru energii na placu zabaw ulokowanym w bezpiecznej odległości od kawiarni. Chętni mogą wziąć udział w ręcznym mieleniu mąki na własny chleb.
W letnie weekendy (lub po wcześniejszym zamówieniu) organizujemy pokazowe mielenie ziarna na mąkę i wypiek chleba w tradycyjnym piecu, stojącym obok wiatraka. Oprócz tego, dzieci mogą zapoznać się z historycznymi elementami maszynerii oryginalnego wiatraka-koźlaka: śmigami, przekładniami, kamieniami młyńskimi…

Romantyczne noclegi na Kaszubach

  • Apartament dla dwojga - 2 osobowy (z opcją dostawki - łącznie 4 osoby) - to idealne miejsce na romantyczny nocleg i wakacyjny pobyt we dwoje. Łóżko typu King Size oraz wanna dla 2 osób sprawią, że weekend we dwoje na Kaszubach będzie niezapomnianym, wspaniałym przeżyciem.
  • Noclegi z klimatem - grupom młodzieży lub gościom, dla których wyjątkowa atmosfera noclegu jest najważniejsza, proponujemy „noc na wiatraku“, czyli zdrowy sen na siennikach na pachnącej, dębowej, dwupoziomowej podłodze maszynowni – z zapierającym dech widokiem na poranne mgły nad kaszubskimi jeziorami. W maszynowni znajduje się łazienka z toaletą i z prysznicem.
  • 2 małe domki letniskowe do wynajęcia, z tarasem i widokiem na jezioro

Proponujemy wynajem Wiatraka na imprezy okolicznościowe, urodziny, imieniy, kameralne przyjęcia i biesiady wewnątrz lokalu do 40 osób. Poza lokalem liczba gości do uzgodnienia. Oferujemy własną obsługę i wyżywienie, a głównym bohaterom wydarzenia - noclegi w  wiatraku - unikalną pamiątkę i bardzo przyjemne wspomnienia. Prócz pięknej panoramy dostępnej z poziomu kawiarni, proponujemy:

Punkt widokowy Ręboszewo - Góra Sobótka - WIATRAKCJE• możliwość wynajęcia części wiatraka lub całości.
• pokój do wynajęcia z łazienką (z dostawką – maksymalnie dla 4 osób).
• wejście na punkt widokowy – ekspozycyjny części historycznych wiatraka koźlaka.
• pokaz pieczenia chleba i bułeczek (np. dla wycieczek szkolnych)

W sezonie letnim organizujemy wycieczki po okolicy - Szwajcarii Kaszubskiej.

Cennik usług Wiatrakcji w Ręboszewie - jest tutaj, tel. 608 379 568 (rabat 5% na nocleg przy powołaniu się na Odkryj Pomorze)

Dojazd do kawiarni - wjazd na Górę Sobótka prowadzi od strony jeziora i drogi Ręboszewo - Zawory - Chmielno (patrz mapa satelitarna poniżej). Ze względu na stromy podjazd do wiatraka, dla naszych Gości przygotowaliśmy parking kilkanaście metrów powyżej drogi Ręboszewo - Zawory.

Wiatrak typu Koźlak - jest najstarszą i najprostszą konstrukcją europejską, prawdopodobnie powstałą na bazie wcześniejszych o ok. 5 wieków wynalazków chińskich i perskich. W Polsce znany od XIV wieku.

Ręboszewo jest niedużą wsią kaszubską o ponad 800 letniej historii, położoną między jeziorami Brodno Małe i Brodno Wielkie. Prowdzi przez nie kajakowy szlak Kółko Raduńskie. Więcej zdjęć z Ręboszewa - jest tutaj

Inne punkty widokowe na Kaszubach - są tutaj

Kawiarnia Wiatrakcje Ręboszewo - piękne miejsce w pomorskim
- romantyczne noclegi w wiatraku na Kaszubach

Windmill Emoticon

Galeria
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner