Halloween 🎃 2023 - pomorskie imprezy i zabawy

logo
A A

Tradycja Halloween pochodzi od Celtów, którzy wierzyli, że w noc przed dniem Święta Zmarłych łatwiej przedostać się duchom 👻 z zaświatów do świata żywych. Złe duchy  odstraszano wówczas ubierając oryginalne stroje i maski oraz paląc ogniska, a gasząc wszelkie światła w domach. Według badaczy te tradycje pierwotnie nosiły nazwę Samhain czyli Zakończenie Lata i były związane z zakończeniem żniw oraz przewagą nocy nad dniem - od 31 października.


Dzisiejszy Halloween, pełen zabaw i tradyHalloween 2022 Trójmiasto pomorskiecji z różnych części świata, tworzy własną kulturę zorientowaną bardziej na rozrywkę. Gdzie się bawić w 2023 w Gdańsku, w Gdyni i Sopocie - całym Trójmieście oraz dalszych okolicach - podpowiadamy  poniżej. Pomorskie bawi się!


Możliwe, że także w tym roku, z okazji Halloween, 31 października, po zmroku, na gdańskie tory wyjedzie specjalny, halloweenowy tramwaj GAiT. Pojazdem kierował w zeszłym roku sam hrabia Drakula. Pasażerowie, którzy zdecydowali się na przebranie mieli szansę na strrrasznie słodkie niespodzianki. Poprzednio, w  rolę halloweenowego tramwaju wcielił się pojazd z historycznej floty Gdańskich Autobusów i Tramwajów - Konstal 102Na. Jak będzie ostatecznie - dowiemy się ok. tydzień wcześniej.


Imprezy i oferty na Halloween 🎃 Trójmiasto i pomorskie 👻 2023


GDAŃSK, SOPOT - Festiwal Transmission 2023....................28.10.2023
 Spektakularne efekty świetlne (m.in lasery) oraz dźwiękowe w Ergo Arenie.


Długi Weekend Listopadowy 2023 - jest tutaj
Andrzejki 2023
- są tutaj
Mikołajki 2023 - są tutaj

Boże Narodzenie 2023 - jest tutaj

Sylwester 2023/2024 - jest tutaj


🎃 Halloween 🎃 w pomorskim 2023