Wakacje inne niż zawsze?

Wakacje inne niż zawsze?

pomorskie

Czasami zdarza się, że tuż po wakacjach czujemy niedosyt, wręcz potrzebę odpoczynku. I że wcale nie było aż tak przyjemnie jak wyobrażaliśmy to sobie wcześniej.
Co zrobić by następny urlop i kolejne wczasy nie kończyły się tak samo?

Przyjmując ten sam budżet i czas przeznaczony na wakacje, możemy spróbować zastanowić się nad kwestią rutyny.

Wbrew pozorom utarte zwyczaje i odruchy potrafią zdominować nasze życie. Z jednej strony oszczędzają nam czas, a w trudnych sytuacjach ratują skórę. Z drugiej strony - potrafią mocno ograniczać. I tak dla przykładu może się okazać, że:

1. Ze względu na opinię znajomych i rodziny co roku wyjeżdżam zawakacje w pomorskim bez rutyny granicę. Chociaż wiąże się to z uciążliwym dojazdem lub niepewnością przelotów robię tak, by mieć czym się pochwalić. Ewentualnie na odwrót - co roku jadę w to samo miejsce w kraju, bo dalszy wypad byłby postrzegany jako rozrzutność ...

Czy wakacje są bardziej dla mnie czy dla innych?

2. Nie chcąc ominąć czegokolwiek, zwiedzam wszystko co napotkam po drodze. Przecież szkoda nie zobaczyć tych atrakcji skoro już jestem w tak słynnym miejscu. W nagromadzeniu doznań, szczególnie podczas pędzącej wycieczki zorganizowanej, wszystko zaczyna się mieszać i gdzieś ulatywać ...

Czy naprawdę odpoczywam w tym natłoku narzuconych sobie wrażeń?

3. Ze względu na potrzebę panowania nad wszystkim ja organizuję, ja proponuję i ja wytyczam oraz oczekuję uznania za te działania. Tymczasem bywa, że współtowarzysze są jacyś bez entuzjazmu, wcale nie doceniają mojego zaangażowania i forsują swoje pomysły. Myślę sobie wówczas: "Tyle mojej pracy i poświęcenia, a w zamian - tylko fochy i marudzenie." ...

Czy jestem w stanie trochę ustąpić, zaufać komuś innemu?

4. Aby uwiecznić wakacje na zdjęciach i filmach jak najlepiej, bardzo przykładam się do jakości ujęć. Poświęcam na to dużo czasu i energii. Oczywiście zachowuję rozsądek, nie przechodzę za barierkę nad przepaścią dla lepszego kadru. Ale i tak chcę mieć super materiał na profilu społecznościowym ...

Czy w ten sposób nie gubię atmosfery miejsca i klimatu bycia z bliskimi?

To tylko kilka z wielu typowych sytuacji, w których zachowując się jak zawsze, możemy wręcz psuć jakość swojego wypoczynku. A przez chęć zaspokojenia zbyt wielu swoich potrzeb na raz - wygenerować dodatkowe zmęczenie i stres.

Co zrobić? Proponujemy na początek - praworęcznym - spróbowpomorskie wakacje pełne swobodyać wykonywać prostsze czynności lewą ręką. A leworęcznym - prawą. Przez cały dzień. Ucząc się nowego wytworzymy we własnym mózgu nowe połączenia neuronowe. Zwracając uwagę na szczegóły łapiemy świadomość i wagę drobiazgów. Zmniejszamy obawy i ułatwiamy w ten sposób otwarcie się na nowe.

A kiedy przed wakacjami zaczniemy szukać czegoś nowego w internecie, to nie dajmy się ograniczać i szufladkować także w sieci. Żadnych "ciasteczek", żadnej historii i podpowiadania wyników. Możemy np. skorzystać z usługi VPN, która zapewni anonimowość i swobodę. Więcej o usłudze przeczytać można tutaj. Dzięki niej możemy przekonać się, że np. niektóre serwisy różnicują ceny w zależności od kraju internauty. A z VPN-em to nas nie dotyczy. Wystarczy tylko dbać, co oczywiste, o bezpieczeństwo swojego hasła.

Wracając do wakacji – może coś z zestawu pomorskich atrakcji – tutaj?

I na koniec dla zachęty, popularne i  niezmiennie prawdziwe, chińskie powiedzenie Lao-tzu: "najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku".  Wszystkiego dobrego na nowej drodze do przyjemnych, wypoczynkowych wakacji!

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner