Wypoczynek nad morzem zimą - czy warto?

Wypoczynek nad morzem zimą - czy warto?

zachodniopomorskie

Najpopularniejszym okresem wypoczynkowym w Polsce jest lato: pora roku znacznie cieplejsza, słoneczniejsza i wypełniona mnóstwem atrakcji. Czy w takim razie bardziej zimne, czasem śnieżna zima - warta jest w ogóle uwagi?
Oczywiście! Najważniejsze, aby znaleźć odpowiednie miejsce, które pozwoli nam na relaks. Wiele ofert nadmorskich hoteli znajdziemy na Travelist.pl.

Wypoczynek zimą jest potrzebny

O tej porze roku nasz organizm naturalnie zwalnia obroty i nawet sztucznie pobudzony - np. przez aktywność zawodową - ma jednak mniejszą wydolność. Dodatkowo spędzamy mniej czasu na dworze i dłużej przebywamy w pomieszczeniach ograniczających nasz ruch. Możliwe też, że więcej czasu poświęcamy mediom, dostarczając sobie ogromnej ilości wyczerpujących na dłuższą metę bodźców.
Niektórzy, dla chwilowego wzmocnienia, sięgają wówczas chętniej po energię np. ze słodyczy, ale wiemy, że przy tym rozwiązaniu łatwo o szkodliwy nadmiar kalorii.

Starajmy się więc wygospodarować sobie co jakiś czas choć parę dni wolnego, aby spędzić je w resecie i relaksie. Jeśli na co dzień doskwiera nam nuda i rutyna - to np. z dawką resetującej rozrywki. Jeśli zaś podejrzewamy nadmiar bodźców - to np. w ramach wolnego, spokojnego weekendu w stylu slow life.

Linea Mare Resort SPA Pobierowo - wypoczynek nad morzem jesienią

Wypoczynek nad morzem zimą

Kluczową dla wypoczynku sprawą jest wysłuchanie swojego ja. Zatrzymanie się i zastanowienie czego potrzebuję ja - a nie mój znajomy/znajoma czy nawet ktoś z rodziny. To ma być wypoczynek dla mnie!
Zobaczmy w tym momencie, z jakich walorów okresu zimy możemy skorzystać nad morzem:

✔️Spokój i cisza - poza sezonem dalej funkcjonuje nad morzem sporo miejsc, które nie są zupełnie puste, a jednocześnie wolne od uciążliwych tłumów, głośnej muzyki czy nadmiaru zapachów z grilla. Perspektywa braku kolejek czy w ogóle pośpiechu potrafi zdziałać cuda.

✔️Piękne krajobrazy - dłuższe cienie podkreślają fakturę drzew i traw. Mróz i niska wilgotność powietrza zimą, sprawiają zaś, że światło jest bardziej klarowne. Fotografowanie w tych warunkach może dać wiele ciekawych, pełnych wyrazu ujęć.

✔️Korzystne ceny - poza sezonem jest łatwiej o obniżone ceny noclegów czy posiłków. Tańszy wypoczynek, szczególnie przy ograniczonym budżecie, sprawia dodatkową przyjemność lub pozwala na wydłużenie pobytu.

✔️Czyste, zdrowe powietrze - wystarczy odpowiednie ubranie, by cieszyć się z czystego, nadmorskiego powietrza, z większą niż w sezonie zawartością zdrowotnego jodu. Pustawe plaże o urozmaiconej większymi falami linii brzegowej zachęcają do dłuższych spacerów. Kubek gorącej kawy, herbaty, czekolady po takim wyjściu smakuje niebiańsko. Warto wspomnieć, że łatwiej też o tej porze o wyrównany wodą piasek, po którym można przejechać rowerem.

Pogoda oczywiście może płatać figle, ale tutaj niespodzianki zdarzają się już praktycznie niezależnie od pory roku. Pozostaje więc wybrać miejsce zgodne z nami.

Gdzie nad morze...

Atrakcyjnym miejscem na spędzenie nadmorskiego, jesienno-zimowego urlopu może być nowy hotel Linea Mare Resort & SPA otwarty w maju zeszłego roku. Obiekt zbudowany w standardzie 4-gwiazdkowym jest dostępny w ofercie Travelist.pl gdzie znajdują się oferty specjalne z dużymi rabatami.

Hotel jest położony w malowniczej miejscowości Pobierowo, a plaży dzieli go zaledwie 300 metrów. W cenie pobytu mamy zapewnione śniadania w formie bufetu, a w nim napoje, owoce i słodkie wypieki. Po jesiennym spacerze brzegiem morza możemy wypocząć w strefie wellness&SPA, która oferuje gorące jacuzzi, sauny, baseny, a także dostęp do siłowni.

Sprawdź ofertę >>>

Najpopularniejszym okresem wypoczynkowym w Polsce jest lato: pora roku znacznie cieplejsza, słoneczniejsza i wypełniona mnóstwem atrakcji. Czy w takim razie bardziej deszczowa, śnieżna i zimna zima - warta jest w ogóle uwagi? Oczywiście - zobacz dlaczego...

Linea Mare Resort & Spa

Udanego wypoczynku zimą nad morzem!

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner