Leśny Kot w Słupsku

Leśny Kot w Słupsku

Kontakt
+48 601 622 683

Leśny Kot (Waldkater) - to wyjątkowo urokliwe miejsce w Lasku Północnym w Słupsku. Ponad 120 lat temu, nadano tę nazwę ówczesnemu Parkowi Miejskiemu oraz jednej z działających tu Restauracja Leśny Kot Słupskrestauracji. W ten sposób doceniono malownicze podobieństwo tej okolicy do słynnych niemieckich gór Harzu. Na obszarze ponad 80 hektarów znajdowały się wzgórza porośnięte blisko 40 gatunkami drzew iglastych, stawy o fantazyjnych kształtach oraz liczne ścieżki spacerowe. Park przyciągał licznych spacerowiczów szukających wypoczynku, dobrego jedzenia, a nawet noclegu. Po wojnie, w budynku restauracji i zajazdu Leśny Kot działało sanatorium lecznicze, żłobek, a następnie filia Akademii Pomorskiej.

Leśny Kot - Słupsk

Dzisiejszy Leśny Kot jest także skrótową nazwą Centrum Edukacji, Rekreacji i Promocji Miasta Słupska, które dba o przywrócenie rekreacyjnego charakteru tego miejsca. W budynku dawnego zajazdu odtworzono takze piękna salę bankietową, a na zewnątrz scenę plenerową z widownią na tysiąc osób. Od 2010 roku na terenie Centrum powstały już m.in

• park Linowy w Polsce (jeden z największych w Polsce - ponad 130 atrakcji)
• Muzeum Miasta Słupska
• Hostel z tanimi noclegami
• Ptaszarnia
• Zwierzyniec
• Chata i Labirynt Czarownicy (dla najmłodszych)
• punkt gastronomiczny (smaczne ryby...)

W sezonie letnim będzie kursował do Leśnego Kota tramwaj konny (na zamówienie), zabierający pasażerów spod bramy stadionu.

PARK LINOWY LEŚNY KOT

Park linowy Leśny Kot SłupskObecnie jest to największy park linowy w Polsce z pięcioma trasami o różnym stopniu trudności, dwiema trasami szkoleniowymi i najdłuższą na Pomorzu Tyrolką o długości 210 metrów. Najdłuższy system linowy w parku mierzy 639 metrów, a najkrótszy 109 metrów - wszystko (razem ze ścianką wspinaczkową) zbudowano z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Czynny:
- kwiecień, maj, październik - w weekendy (dla grup także w tygodniu)
- w okresie od czerwca do września: wt-pt godz, 11-19; sob-nd godz.10-20

tel. 669 911 251

HOSTEL CERiPMS Leśny Kot

To nowe miejsce na mapie noclegowej Słupska. Hostel mieści się we wnętrzach budynku z początku XX wieku, dawnej restauracji Waldkater. To dobre miejsce dla tych, którzy pragną spokoju i ciszy, bliskości przyrody i oczekują wypoczynku w niskiej cenie, a także pragną skorzystać z atrakcji znajdujących się  m.in. na terenie CERiPMS „Leśny Kot”.
Ilość miejsc: ponad 50
Cena już od 25 PLN od osoby

DENDROLOGICZNA ŚCIEŻKA EDUKACYJNA

W sezonie letnim CERiPMS „Leśny Kot” uruchamia dendrologiczną ścieżkę edukacyjną na terenie Lasku Północnego, w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum.
Dzięki niej uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów będą mogli poznawać różne gatunki drzew liściastych oraz iglastych.
Ścieżkę dendrologiczną będzie można przebyć w dwóch wariantach do wyboru: z przewodnikiem lub samodzielnie (trasa oznaczona zostanie tabliczkami informacyjnymi).

Centrum Edukacji, Rekreacji i Promocji Miasta Słupska Leśny Kot
Słupsk, ul. Bauera 14, GPS: N: 54* 47` 85" / E: 17* 05` 43"
tel. +48  669 911 252, tel. +48 601 622 683
Facebook - jest tutaj

e-mail: info@lesnykot.pl

Leśny Kot Słupsk

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner