Muzeum Pancerne w Kłaninie

Muzeum Pancerne w Kłaninie

Kłanino, ul. Pałacowa 7, pomorskie
Miejscowość Kłanino
Kontakt
+48 662 108 595

Muzeum Pancerne w Kłaninie zostało otwarte 30 czerwca 2022 roku. Placówka powstała z inicjatywy pasjonata militariów i aktywnego eksploratora - Mateusza Delinga. Zbiory znajdują się w zaadaptowanym budynku gospodarczym przy Pałacu Kłanino.

Celem działalności Muzeum jest gromadzenie, udostępnianie i popularyzowanie zbiorów z zakresu historii techniki militarnej ze szczególnym uwzględnieniem historii Pomorza. Obszar zainteresowania dotyczy:

👉 historii techniki (np. radiostacje niemieckie i polskie m.in. MWEC)
👉 historii rzemiosła – elementy wyposażenia wnętrz (np. meble, przedmioty kute itp.)
👉 historii nauki (np. mapy i książki historyczne)
👉 zabytkowych pojazdów wojskowych (np. samochód ciężarowy STEYR 1500A, czołg T-34)
👉 militariów i uzbrojenia (np. Mauser 98K, Mauser 98 Radom, MG34, MG42, STG44, MP40, P08, P38, WIS, hełmy i wyposażenie żołnierzy polskich i niemieckich)

Muzeum Pancerne Kłanino

Ekspozycja została zaprojektowana i urządzona w nowoczesny sposób, który buduje nastrój i przyciąga uwagę. Zwiedzający odbywają pewnego rodzaju podróż w czasie i przestrzeni. Wędrówka zaczyna się we wrześniu 1939 roku na zrekonstruowanym fragmencie dawnej, gdyńskiej uliczki. W tym i kolejnych miejscach nawiązujących do pól bitewnych znajdują się m.in realistyczne manekiny żołnierzy oraz zabytkowy sprzęt. Jak podkreśla wspomniany Mateusz Deling - pomysłodawca i założyciel Muzeum - 90% obecnych tutaj pojazdów wjechało do muzeum o własnych siłach.

Ostatnia część ekspozycji jest poświęcona eksploracji i prezentuje przedmioty znalezione w czasie poszukiwań w terenie, wizyt u kolekcjonerów itd. W tym miejscu warto wspomnieć, że Mateusz Deling wraz z Przemysławem Budzichem tworzą znany team eksploracyjny Tank Hunter. Uruchomili oni m.in specjalny kanał na You Tube.

Czynne - godziny otwarcia:

Rozpoczęcie sezonu 2024 - w sobotę 6 kwietnia.
Od 20 kwietnia (czwartek) obiekt będzie otwarty codziennie. aż do jesieni.

Po sezonie letnim godziny wstępu prosimy sprawdzać na muzealnym Facebooku lub na stronie muzeum ze względu na możliwe zmiany. W okresie zimowym prosimy o wcześniejszy kontakt celem ustalenia terminu wizyty.

Ceny biletów  - sezon 2024
normalny - 35 zł
ulgowy - 25 zł
rodzinny (maks. 2+3) - 85 zł

Muzeum Pancerne Kłanino
ul. Pałacowa 7
84-107 Kłanino
www.muzeum.klanino.pl
tel: 662 108 595
muzeum@klanino.pl

Noclegi jazda konna wędkowanie Kaszuby - Stajnia Grażyny

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner