American Old Cars - muzeum samochodów amerykańskich, wystawa Coca-Cola

American Old Cars - muzeum samochodów amerykańskich, wystawa Coca-Cola

Kościerzyna, Mazurka Dąbrowskiego 4, pomorskie
Miejscowość Kościerzyna
Kontakt
+48 663 945 020

Zapraszamy do wyjątkowego muzeum zabytkowych samochodów, głównie luksusowych, które na co dzień możemy zobaczyć jedynie w filmach. Dodatkową atrakcją na miejscu jest jedyna w Europie wystawa pamiątek związanych z marką Coca-Cola.
Oryginalna kolekcja American Old Cars znajduje się W Kościerzynie, w kompleksie handlowym Galeria Wybickiego. Do zatrzymania się w tym miejscu zachęca także duży, bezpłatny parking oraz restauracja.

Muzeum samochodów amerykańskich - Kościerzyna

Prezentowane modele są w bardzo dobrym stanie i często biorą udział w różnego rodzaju wydarzeniach, takich jak śluby, parady, inscenizacje, a nawet produkcje filmowe. Przygotowana ekspozycja, z licznymi elementami ciekawej scenografii, wprowadza zwiedzających w charakterystyczny dla Ameryki klimat.
Kolekcja zabytkowych samochodów w Kościerzynie obejmuje kultowe, amerykańskie marki reprezentowane m.in przez modele:

■ DESOTO rocznik 1938
■ JEEP WOJSKOWYMuzeum Samochodów Amerykańskich Kościerzyna
■ CHEVROLET DE LUX rocznik 1950
■ CHEVROLET PICK UP rocznik 1952
■ BUICK SPECJAL rocznik 1952
■ CADILLAC FLEETWOOD 1954
■ BUICK RODMASTER 1956
■ PLYMOUTH BELVEDERE 1957
■ CADILLAC DE VILLE 1959
■ LINCOLN CONTINENTAL 1960
■ CHEVROLET BEL AIR 1964
■ FORD MUSTANG 1966
■ BUICK LESABRE SPORT CUPE 1968
■ CADILLAC DE VILLE 1968
■ BUICK SKAYLARK CUSTOM 1969
■ CADILLAC ELDORADO 1976
■ LINCOLN CONTINENTAL 1976
■ BUICK LE SABRE 1977
■ PLYMOUTH VOLTARE 1980 TAXI
■ BUICK RIVIERA 1989

American Old Cars - zabytkowe auta na wynajem

Muzeum w Kościerzynie oferuje ponadto aż kilkanaście zabytkowych aut na wynajem - do ślubu, sesji fotograficznej itp. Najstarszy pojazd pochodzi z początków lat 50-tych, ale we wszystkich egzemlarzach można poczuć samochodową, szczęśliwą duszę - są wciąż na chodzie!

Wspaniałe krążowniki szos i inne wozy będące na wystawie można podziwiać przy poruszających dźwiękach muzyki z lat 50 i 60, m.in nieśmiertelnych przebojów Elwisa Presleya. Dodatkową atrakcją tej wyjątkowej ekspozycji motoryzacyjnej jest kilka oryginalnych scenografii.

Rozwijając swoją kolekcję właściciele zajmują się odbudową, naprawą, sprzedażą i wynajmem zabytkowych samochodów. Prowadzą także dystrybucję części zamiennych oraz akcesoriów do tych pojazdów. Zapraszamy do Kościerzyny położonej zaledwie 58 kilometrów od Gdańska.

Wystawa Coca-Cola Kościerzyna

Wyjątkowa, jedyna w Polsce i Europie wystawa poświęcona marce Coca-Cola.Wystawa Coca-Cola Muzeum Kościerzyna
W kraju, po raz pierwszy spróbowano tego napoju nad Wartą, na Międzynarodowych Targach Poznańskich w 1957 roku. Panujący wówczas w Polsce ustrój socjalistyczny, wręcz komunistyczny, nie dawał praktycznych szans na sukces temu kapitalistycznemu napojowi na krajowym rynku. Coca-Cola pojawiła się ponownie w latach 60 ubiegłego wieku w sieci Pewex, oferującej luksusowwe towary za dolary.

Muzeum w Kościerzynie posiada obecnie ponad 700 różnego rodzaju pamiątek i gadżetów związanych z tym popuarnym napojem gazowanym.

American Old Cars Museum - informacje - tel. 663 94 50 20
www.americanoldcars.pl
(godziny otwarcia, ceny biletów)

Ciekawostki

Najdłuższym, amerykańskim samochodem osobowym, produkowanym seryjnie (poza limuzynami) był sedan Cadillac Fleetwood 75. Długość tego pojazdu przekraczała 6 metrów, szerokość 2 metry, a w wersji 9-osobowej osiągała nawet 640 cm! 

Historię Coca-Coli można dokładniej poznać w kilkupiętrowym muzeum w Atlancie, stolicy amerykańskiego stanu Geogia. Dla turystów zwiedzających to miejsce, największą atrakcją jest zobaczenie sejfu z oryginalną recepturą. Konkuruje z nim specjalna sala z nalewakami serwującymi wszystkie warianty smakowe Coca-Coli.

Muzeum zabytkowych samochodów amerykańskich w Kościerzynie
- auta, które robią wrażenie!

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner