Ogród botaniczny Gołubie

Ogród botaniczny Gołubie

Gołubie, Botaniczna 21, pomorskie
Miejscowość Gołubie
Kontakt
+48 600 872 501

Ogród botaniczny Gołubie - piękne miejsce z krętymi dróżkami i uroczymi zakątkami zachęcającymi do zatrzymania się i podziwiania urody otaczających kwiatów, krzewów i drzew. Ogód jest szczególnie atrakcyjny w porze kwitnienia rododendronów i azalii. 

Na powierzchni prawie 4 hektarów zgromadzono tutaj 7000 gatunków roślin pochodzących z różnych obszarów Ziemi, w tym 200 chronionych. Są wśród nich rośliny wpisane do Polskiej Czerwonej Księgi Roślin. Znaczące miejsce zajmują osobliwości flory Pomorza.

Zbiory roslinne są podzielone na 5 działów: ekologiczny, roślin leczniczych, roślin ozdobnych, arboretum i zadrzewienia. Rośliny są zgrupowane zgodnie z naturalnymi zbiorowiskami i obszarami występowania na Ziemi.

Ogród prowadzi współpracę z wieloma uczelniami w Polsce i za granicą. Patronat naukowy nad Ogrodem sprawuje Katedra Ekologii Roślin Uniwersytetu Gdańskiego. Ilość i jakość zbiorów umożliwia prowadzenie zajęć dydaktycznych dla uczniów oraz studentów, a turystów zachęca do spacerów, obserwacji oraz sesji fotograficznych. Na Ogród botaniczny Gołubie - oczko wodnemiejscu dostępny jest także przewodnik.

Popularne ścieżki dydaktyczne:
- "Rośliny z epoki dinozaurów oraz inne osobliwości"
- "Rośliny chronione oraz zagrożone wyginięciem w kolekcji Gołubieńskiego Ogrodu Botanicznego”- najważniejsza ścieżka dydaktyczna Ogrodu
- "Na zdrowie! Ziołowy zakątek- rośliny lecznicze". 

Gołubie, ul. Botaniczna 21, tel. +48 600 872 501

Dojazd - patrz na mapie satelitarnej
Godziny otwarcia, ceny biletów wstępu - są tutaj

Noclegi w Gołubiu - są tutaj, w sąsiednim Pierszczewie - są tutaj

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner