Sea Park Sarbsk - fokarium, oceanarium, park miniatur, park linowy, kino 5D, muzeum. family coaster

Sea Park Sarbsk - fokarium, oceanarium, park miniatur, park linowy, kino 5D, muzeum. family coaster

Sarbsk, Foki 1, pomorskie
Miejscowość Sarbsk
Kontakt
502 206 270
502 083 170

Sea Park Sarbsk to pierwszy park rekreacyjno-edukacyjny w Polsce, gdzie znajduje się basen z fokami szarymi i kotikami z Ameryki Południowej. Zwiedzający nasz rodzinny park tematyczny mogą oglądać karmienie oraz treningi fok. Ćwiczenia pozwalają na wykonywanie niezbędnych badań (i bezstresową opiekę lekarską przy okazji) oraz zapewniają naturalną, zdrową aktywność tych ruchliwych zwierząt. Wszystkim, którzy wstąpią w nasze gościnne progi rekomendujemy zarezerwowanie większej ilośći czasu na spokojne poznanie wszystkich ciekawostek parku...

UWAGA - sezon 2024 - już otwarte!

Sea Park Sarbsk atrakcje

Fokarium w Sarbsku dysponuje trzema basenami o łącznej powierzchni ponad 1,5 tysiąca m2 i objętości ok. 2,2 miliona litrów wody. Mieszkają tu foki szare, foki pospolite, uchatki kalifornijskie oraz kotiki południowo-amerykańskie.
Popisy niezwykłych talentów oraz wyjątkowej inteligencji tych zwierząt można zobaczyć na cyklicznych pokazach. Godziny karmień i pokazów - są tutaj

Niezapomniane emocje towarzyszą szczególnie spektakularnemu przedstawieniu teatralnemu (25 minut), w którym główne role grają uchatki kalifornijskie. Ten pokaz, realizowany w hali widowiskowej, zapada w pamięci na zawsze!

Nowości 2024 roku!

👉 Mike - świat prehistorycznych gigantów - megalodonów - w niebezpiecznych wodach oceanów
👉 Pirate Show (od maja) - wielowymiarowy, dynamiczny pokaz pirackiego świata z efektami specjalnymi
👉 Karuzela Ośmiorniczka - z wagonikami 4 -osobowymi (od lat 3)

W tym rozbudowanym ocean parku położonym blisko Łeby (8 km) znajduje się również Oceanarium Prehistoryczne 3D, gdzie zobaczyć można pradawne zwierzęta żyjące w głębinach morskich. Naturalne wymiary realistycznych modeli (nawet do 20 metrów długości) pozwalają ocenić niesamowite dysproporcje między zwierzętami sprzed 150 mln lat, a np. ludźmi. Połączone z kinem 5D zapewnia solidną dawkę fantazyjnych wrażeń.

Oryginalną częścią parku jest muzeum rękodzieła marynistycznego. Ekspozycje obejmują m.in modele łodzi i kutrów, precjoza wykonane przez uzdolnionych marynarzy i rybaków, historyczne pamiątki związane z Polskimi Linami Ocanicznymi, warsztat cieśli okrętowego oraz kolekcje pamiątek z zamorskich podróży. Zwiedzający mogą tutaj też zobaczyć jak wyglądała portowa tawerna czy salon kapitański na dawnym żaglowcu.

Sea Park Sarbsk Łeba

 Familycoaster - super kolejka w Sea Parku, zapewniająca niezapomniane emocjie: zarówno chwile grozy, jaki i łzy szczęścia oraz okrzyki radości. Ten rodzinny roller coaster pozwola dobrze się bawić dzieciom i dorosłym. Składa się z 3 pętlowego toru i 4 obrotowych wagoników, które mogą pomieścić 16 pasażerów. Każde z 16 miejsc wyposażone jest w indywidualny lapbar bezpieczeństwa. Małe dzieci (od 100 cm wzrostu) mogą wybrać się na przejażdżkę kolejką górską tylko w towarzystwie opiekuna. Większe dzieci (od 130 cm wzrostu) mogą skorzystać z przejażdżki bez opiekuna

Poza fokarium, muzeum i oceanarium w sarbskim parku można zobaczyć również makiety zwierząt morskich w naturalnych rozmiarach. Jest to nie lada gratka dla pasjonatów stworzeń morskich aby przekonać się jak dokładnie wyglądają mieszkańcy mórz i oceanów. W parku znajdzie się największa makieta płetwala błękitnego w Polsce i będzie miała 38 metrów długości. Wśród makiet na terenie Sea Parku znajdują się m.in rekin wielorybi, żarłacz biały, rekin młot, ryba piła, manta, olbrzymi żółw skórzasty oraz największy na świecie mięczak - blisko 18 metrowa kałamarnica olbrzymia.

Park Miniatur Sarbsk - Sea Park Park miniatur latarni morskich - to kolejna okazja do wygodnego zapoznania się z atrakcjami nad morzem - typowymi dla nadmorskiego krajobrazu. W jednym miejscu zebrano latarnie morskie, które można spotkać w Polsce. Miniatury są wykonane z niezwykłą dbałością o szczegóły. Wierne odwzorowanie robi wrażenie na dorosłych, zaś dzieciom przysparza dużo radości z oglądania detali.

Park Zręcznościowo-Linowy Małego Pirata  - to świetna atrakcja dla dzieci pobudzająca do aktywności fizycznej. Pomiędzy 11 kolorowymi domkami rozpięto specjalne pirackie przeszkody oparte na systemie linowym.

Z Parku Małego Pirata w Sea Parku mogą korzystać dzieci od lat 4 do osób ze wzrostem maksymalnie 150 cm.

Galeon Wodnik - to to gratka dla wielbicieli bitew morskich. Jest repliką polskiego galeonu wojennego "Wodnik" z 1623 r., który zasłynął w Bitwie pod Oliwą (w 1627 r.) zatopieniem znacznie większego, szwedzkiego okrętu flagowego Solen.

Wrak na Wspak - to statek odwrócony do góry dnem, a dokładnie replika szwedzkiegoSea Park Sarbsk - galeon Wodnik okrętu wojennego Stolen, który został zatopiony przez polski Galeon Wodnik w słynnej bitwie morskiej pod Oliwą. Odtworzone z detalami wnętrze ( schody, działa, koje, itp) powoduje u zwiedzających pewne zamieszanie w systemie błędnika. Wrażenia są spotęgowane obecnością resztek marynarzy... Krzywy Wrak czeka!

Małpi Gaj - to gwarancja uśmiechu i zadowolenia wszystkich dzieci i rodziców. Dziecięca energia znajdzie tutaj ujście m.in na zjeżdżalniach oraz w basenie z piłeczkami.

Trampoliny - uwielbiane przez fanów spontanicznej radości. Rozpiera Cię energia? Zapraszamy do sali trampolin! Znajdziesz tu także ściankę wspinaczkową, basen z gąbkami oraz kosze do ćwiczenia rzutów. Wejście na trampoliny tylko w skarpetach antypoślizgowych (do kupienia na miejscu).

Błękitek live show - interaktywny, multimedialny Wieloryb dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Z Błękitkiem można pośpiewać i porozmawiać podpytując o życie głębinach.

Statek Piracki - wielka huśtawka.

 Na terenie Parku działają oczywiście punkty gastronomiczne serwujące smaczne posiłki dla dzieci i dorosłych.

Mapa atrakcji 2024 w Sea Parku Sarbsk - jest tutaj

Misją Parku jest szerzenie wiedzy - także poprzez zabawę - o faunie i florze mórz oraz oceanów. Drugim ważnym obszarem jest ciekawa prezentacja kultury i historii regionu Pomorza.  Już od samego wjazdu na teren parku goście przywitani są charakterystycznym morskim otoczeniem. Dzięki temu wygląd i tematyka parku przybliża i opisuje historie regionu Pomorskiego i Pomorza.
Sea Park Sarbsk sukcesywnie uruchamia kolejne atrakcje dla turystów, mieszkańców Pomorskiego oraz wypoczywających nad morzem.

Warto wspomnieć, że wysiłek i starania właścicieli oraz pracowników budujących i obsługujących Sea Park Sarbsk, zostały docenione w  XlV edycji ogólnopolskiego konkursu "Sposób na Sukces" - pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Sea Park Sarbsk został laureatem w kategorii rodzinnej.

Kolejne wyróżnienie zostało przyznane przez jury konkursowe za rok 2014 Pomorskiej Regionalnej Organizacja Turystycznej.

Czynne, godziny otwarcia - są tutaj
Ceny biletów - są tutaj
Oferta dla grup zorganizowanych (szkół, przedszkoli itp.) - jest tutaj

Sea Park Sarbsk  
Sarbsk, ul. Foki 1
tel. 502 206 270

tel. 502 083 170
www.seapark.pl

Aktualne informacje, konkursy, komunikaty - FB - jest tutaj

Sea Park Sarbsk - fokarium pomorskie - atrakcje blisko Łeby

Galeria
Załaczniki
SEA PARK SARBSK - atrakcje - mapa 2024
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner