Wieża widokowa obserwacyjna Góra Pirata

Wieża widokowa obserwacyjna Góra Pirata

Krynica Morska, ul. Gdańska, w połowie drogi między Krynicą Morską a Piaskami, pomorskie

Góra Pirata - miejsce popularne szczególnie wśród ornitologów obserwujących licznie pojawiające się w okolicy ptaki. Nowo wybudowana wieża widokowa służy przede wszystkim właśnie naukowcom, którzy dysponują jedną z dwóch platform - ostatnią i najwyższą.
Piętrowa, drewniana konstrukcja mierzy 7 metrów wysokości i dysponuje dwoma tarasami, z których większy ma powierzchnię ok. 300 metrów kwadratowych.
Z ogólnie dostępnego tarasu na drugim poziomie rozciąga się piękna panorama na część Zalewu Wiślanego. Przy dobrej pogodzie można dostrzec zabytki Fromborka. Z drugiej strony, między drzewami, zobaczymy fragmenty wód Zatoki Gdańskiej.

Lokalizacja, dojazd i dojście.
Wieża znajduje się ok. 5, 6 km za Krynicą Morską, na porośniętym lasem wzgórzu po prawej stronie - patrząc w kierunku miejscowości Piaski. Miejsce nie jest zbyt dobrze oznakowane (czerwiec 2022). Kiedy zobaczymy po lewej stronie domki należy zwolnić, minąć zjazd (po lewej)  i zatrzymać się po lewej stronie na małym parkingu. Po prawej stronie zobaczymy niepozorne wejście do lasu, w głębi którego znajduje się tablica informacyjna.
Początek ścieżki (kilkadziesię metrów) jest dosyć stromy i bardzo piaszczysty, także właściciele rowerów mogą mieć kłopoty, szczególnie wiozący dzieci w przyczepkach. Potem jest już dość płasko i wygodnie. Na ostatnich 120 metrach z ok. 700 metrowego dojścia zobaczymy tablice informacyjno-edukacyjne oraz kłody do siedzenia.

Ze względu na wyjątkowe walory przyrodnicze okolicy naukowcy proszą o nie hałasowanie i nie płoszenie ptaków oraz zwierząt - szczególnie wiosną i latem.

Zdjęcia i panoramy z Góry Piratów - poniżej

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner