Zamek krzyżacki Bytów muzeum

Zamek krzyżacki Bytów muzeum

Bytów, Zamkowa 2, pomorskie
Miejscowość Bytów
Kontakt
59 822-26-23

Zamek Krzyżacki Bytów - od kilku lat znajduje się na prestiżowej liście "50 cudów Pomorza". Otoczony fosą, wznoszony był pod nadzorem budowniczego Pałacu Wielkich Mistrzów w Malborku. Na ówczesne czasy imponował solidnością (mury 3 m grubości) oraz nowoczesnością, bowiem posiadał specjalne kanały dźwiękowe do wydawania rozkazów na większą odległość. Krzyżacy zajmowali zamek do połowy XV w. W czasie wojny trzynastoletniej zamek bytowski dostał się w ręce króla polskiego Kazimierza Jagiellończyka, który w roku 1454 nadał dożywotnio ziemię bytowską księciu pomorskiemu Gryficie - Erykowi II.
Zamek zdobyty i zniszczony przez Szwedów podczas najazdu szwedzkiego w 1656 r., długo pozostawał w kompletnej ruinie. Rekonstrukcję rozpoczęto dopiero krótko przed II wojną światową.

Zamek Bytów - muzeum

Muzeum - Zamek Bytów - atrakcjeDzisiaj jest okazałą siedzibą Muzeum Zachodnio-Kaszubskiego. W jego bogatych i ciekawych zbiorach etnograficznych znajdziemy np. drewnianą sokowirówkę, czy kolekcję przemyślnych pułapek na myszy. Konstrukcje dawnych rzemieślników budzą prawdziwy podziw dla ich zręczności. W innych salach zamku odbywają się koncerty, wernisaże i spotkania, zaś latem na dziedzińcu często słychać szczęk skrzyżowanych mieczy.

Restauracja Hotel w Zamku BytówW południowym skrzydle warowni, w miejscu dawnej rezydencji książąt zachodniopomorskich, zwanym "Domem Książęcym" mieści się stylowa Restauracja i Hotel w Zamku.  Szczególnie urokliwe są pokoje położone na wysokości średniowiecznego ganku obronnego. Oczywiście ze współczesnymi wygodami. Nowy gospodarz hotelu i restauracji dba także o smaczną kuchnię, której specjalnością sa świeże ryby z czystych, okolicznych jezior.

Cały obiekt jest piekną, naturalną scenerią dla różnego rodzaju wydarzeń oraz imprez okolicznościowych. Jeśli jeszcze uwzględnimy możliwości rekreacyjne malowniczej okolicy - to otrzymujemy sympatyczny pakiet wypoczynkowy i noclegi - w sam raz na urlop, weekend lub oryginalną imprezę okolicznościową.

Bytów, ul. Zamkowa 2

Restauracja i Hotel w Zamku
tel. +48 59 822 20 94
fax. +48 59 822 20 95
tel. +48) 500 455 671

Muzeum Zachodnio-Kaszubskie
tel. 59 822-26-23
www.muzeumbytow.pl (godziny otwarcia i ceny biletów)
e-mail: sekretariat@muzeumbytow.pl

Zapraszamy na Zamek Bytów!

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner