Złota Góra Brodnica Górna - punkt widokowy, amfiteatr

Złota Góra Brodnica Górna - punkt widokowy, amfiteatr

Brodnica Górna, Złota Góra, pomorskie

Złota Góra - Brodnica Górna - u stóp tej wsi jest miejsce z bodaj najpiękniejszym widokiem Szwajcarii Kaszubskiej -  na wzgórza, lasy, jezioro Wielkie Brodno, Jezioro Ostrzyckie, a nawet Wzgórza Szymbarskie z Wieżycą.

To także miejsce dorocznego święta, zwykle odbywającego się pod koniec czerwca - Truskawkobranie Złota Góra Kaszuby"Truskawkobrania", które jest oryginalnymi dożynkami truskawkowymi - jedynymi w Polsce. Truskawka, sprowadzona do Europy w drugiej połowie XIX wieku, została spopularyzowana w tej części Kaszub przez proboszcza parafii w Wygodzie Łączyńskiej. Dziś wielu gospodarzy posiada nawet kilkuhektarowe uprawy, stąd obfitość truskawek jest imponująca, a Szwajcarię Kaszubską określa się czasami truskawkowym zagłębiem. Znawcy twierdzą, że truskawki nigdzie nie smakują lepiej niż na Kaszubach:-), dlatego warto wpisać Truskawkobranie w swój kalendarz imprez. Gwoździem programu są truskawki pod najrozmaitszymi postaciami. Odbywają się liczne konkursy związane z truskawką, np. na najlepsze ciasto truskawkowe, na największą truskawkę. Każde Truskawkobranie jest bardzo dużym wydarzeniem. Na stoku Złotej Góry podczas imprezy swobodnie przebywa około 40 tys. osób. 

Więcej o Truskawkobraniu (termin, program, ciekawostki) - jest tutaj

Złota Góra - punkt widokowy, amfiteatr, Centrum Sportów Wodnych

W 2010 roku na Złotej Górze otwarto Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu. W skład kompleksu wchodzi największa letCentrum Sportów Wodnych Złota Górania scena plenerowa na Pomorzu, wraz z amfiteatrem posiadającym widownię w formie kaskady dla ok. 4 tys. widzów.
Obok wybudowano nowoczesny obiekt sportowo-rekreacyjny. Marina posiada hangar na sprzęt, salę multimedialną, zaplecze sanitarno-kuchenne oraz wypożyczalnię sprzętu wodnego. Nad wodą znajdują się pomosty przystosowane do sprzętu wodnego oraz pomosty wypoczynkowe. Jest to doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku.

Telefon kontaktowy do Centrum - 517 536 807

Noclegi w okolicy:

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner