Dziecięca Zagroda w Swołowie 2024

Dziecięca Zagroda w Swołowie 2024

Swołowo, Swołowo 15 Kasy Muzeum, pomorskie
Kontakt
Termin

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie zaprasza na edukacyjno-artystyczne spotkania z baśniami, rzemiosłem, teatrem, śpiewem i wiejskimi zabawami 20 - 21 lipca 2024 roku.

W krainie „Dawno, dawno temu” czekać będą na najmłodszych różne atrakcje: etnoplac zabaw, piknik, dziecięce koncerty i muzyka, zabawy w ogrodzie, teatr lalek, czyli przedstawienia z bogactwem uniwersalnej mądrości ludowej ukazane przy pomocy różnych form teatru lalek, tradycyjnych zabawek, instrumentów muzycznych oraz pieśni. Przez cały dzień trwa kiermasz rękodzieła i zabawek.

Jest to wydarzenia adresowane do rodzin i do osób ze wszystkich grup wiekowych. Nasze wydarzenie uczy poprzez zabawę, oswaja z przestrzenią muzealną i pokazuje wszystko to, co w dawnym życiu na wsi najciekawsze, a jednocześnie buduje poczucie tożsamości poprzez kontakt z żywym dziedzictwem kulturowym.

W scenerii ogrodu owocowo-warzywnego w zabytkowej zagrodzie z XIX wieku w muzeum zaprezentowane zostaną prace, przypominające dawne zajęcia ludności wiejskiej na Pomorzu.

PROGRAM - wkrótce


Zapraszamy na weekend do sielskiego Swołowa!

Informacje o Krainie w Kratę w Swołowie, zdjęcia -są tutaj

 

Grand Lubicz - Uzdrowisko Ustka

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner