Gdańskie Dni Kaszubskie

Gdańskie Dni Kaszubskie

Gdańsk, pomorskie
Miejscowość Gdańsk
Termin

W dniach 30 maja - 2 czerwca 2024 r. w Gdańsku po raz trzeci organizowane będą Gdańskie Dni Kaszubskie, a Kaszubi z rąk włodarzy Miasta na przedprożach Dworu Artusa otrzymają klucze do grodu nad Motławą. Wydarzenie to jest organizowane z okazji rocznicy Zjazdu Założycielskiego Towarzystwa Młodokaszubów w Gdańsku, które odbyło się 20 i 21 czerwca 1912 roku.

Gdańskie Dni Kaszubskie 2024

Przybyli goście odkryją na nowo kaszubską muzykę, rybackie rzemiosło, rękodzieło, regionalną kuchnię, złożoną historię, ciekawą literaturę, a także poznają najważniejsze kaszubskie ciekawostki związane z grodem Neptuna.

Na szeroki program Gdańskich Dni Kaszubskich składają się koncerty muzyczne zespołów i muzyków z Kaszub na Ołowiance, kaszubskojęzyczna sztuka teatralna na deskach Teatru Wybrzeże, Fischmarkt na Targu Rybnym, spacery kaszubskimi śladami po starym mieście, wystawa plenerowa o Lechu Bądkowskim, prezentacja i dyskusja wokół nowego raportu Etnotanku, targ kaszubski ze stoiskami producentów i twórców regionalnych, atrakcje dla dzieci. 

PROGRAM - jest TUTAJ

Majaland Gdańsk park rozrywki Trójmiasto - otwarcie

 

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner