
52. Letnie Koncerty Organowe i Kameralne we Władysławowie 2025
52. edycja Międzynarodowego Festiwalu Letnie Koncerty Organowe i Kameralne im. Eugeniusza Brańki w nadmorskim Władysławowie przyniesie dziewięć zróżnicowanych obsadowo i tematycznie koncertów.
Motyw przewodni 52. edycji Letnich Koncertów Organowych i Kameralnych we Władysławowie – wiara, nadzieja i miłość – jest niezwykle aktualny i ważny w dzisiejszych czasach, które charakteryzują się dynamicznymi przemianami, globalnymi wyzwaniami oraz niepewnością co do przyszłości. W obliczu kryzysów społecznych, ekonomicznych i ekologicznych, wartości te stanowią uniwersalne drogowskazy, które pomagają odnaleźć sens i nadzieję w trudnych momentach.
Wiara daje siłę, by stawiać czoła przeciwnościom i wierzyć w dobro, które mimo wszystko istnieje w świecie. Nadzieja jest nieodzowna w budowaniu przyszłości, zachęca do działania i otwiera przestrzeń do pozytywnych zmian, nawet w obliczu największych wyzwań. Miłość natomiast jest fundamentem relacji międzyludzkich – w czasach podziałów społecznych i konfliktów przypomina o potrzebie empatii, solidarności i wzajemnego szacunku.
Muzyka, będąca uniwersalnym językiem, doskonale wyraża te wartości, dotykając ludzkich serc i inspirując do refleksji nad tym, co naprawdę ważne. Wiara, nadzieja i miłość jako motyw przewodni festiwalu nie tylko wzbogacają jego wymiar artystyczny, ale także oferują słuchaczom głębsze przeżycia duchowe. W dzisiejszym, często zabieganym świecie, koncerty stanowią przestrzeń wyciszenia, refleksji i odnajdywania wspólnoty w uniwersalnych ideach, które łączą ludzi niezależnie od wieku, pochodzenia czy doświadczeń.
Festiwal, podkreślając znaczenie tych cnót, odpowiada na potrzebę powrotu do fundamentalnych wartości, które mogą być siłą jednoczącą i inspirującą do wspólnego budowania lepszego jutra.
Wśród Artystów zaproszonych do udziału w tegorocznej edycji Festiwalu znaleźli się m.in. organiści – Józef Serafin, Jan Bokszczanin, Nicolo Sari, Tadeusz Barylski, Maciej Zakrzewski, Mateusz Rzewuski, Paweł Pawłowicz, Ewa Polska, Katarzyna Olszewska, a także Michał Mogiła – obój, Szymon Telecki – skrzypce, Karol Lipiński-Brańka – skrzypce, aktor Aleksander Podolak oraz znakomite zespoły – Exploratori Ensemble, Artrio, Chór kameralny 441Hz. Tradycyjne podczas festiwalu zabrzmi także (w tym roku dwukrotnie) Kameralna Orkiestra Festiwalowa.
Wszystkie z koncertów odbywają się tradycyjnie w kolejne czwartki (od 4 lipca do 22 sierpnia) o godzinie 20:00 w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP we Władysławowie. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.
52. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny
Letnie Koncerty Organowe i Kameralne Władysławowo 2025
PROGRAM:
3 lipca 2025: WIARA
Tadeusz Barylski - organy /Sosnowiec/
10 lipca 2025: NADZIEJA
Józef Serafin - organy /Warszawa/
Aleksander Podolak - recytacje /Zielona Góra/
17 lipca 2025: MIŁOŚĆ
EXPLORATORI ENSEMBLE
Paweł Pawłowicz - kier. muzyczne, organy /Bydgoszcz/
24 lipca 2025: WIARA
Karol Lipiński-Brańka - skrzypce /Wrocław/
Nicolo Sari - organy /Włochy/
Chór kameralny 441 Hz
Anna Borkowicz – dyrygent /Gdańsk/
31 lipca 2025: NADZIEJA
Szymon Telecki - skrzypce /Siedlce/
Mateusz Rzewuski - organy /Warszawa/
KAMERALNA ORKIESTRA FESTIWALOWA
7 sierpnia 2025: MIŁOŚĆ
ARTRIO:
Beata Solnicka - skrzypce
Ewa Dymek-Kuś - wiolonczela
Magdalena Just - harfa
Ewa Polska - organy /Lublin/
14 sierpnia 2025: WIARA
Improwizacje do filmu niemego „Dziesięć Przykazań”
Maciej Zakrzewski - organy /Gdańsk/
21 sierpnia 2025: NADZIEJA
Magdalena Cornelius - mezzosopran /Niemcy/
Michał Mogiła - obój /Zielona Góra/
Jan Bokszczanin - organy /Warszawa/
KAMERALNA ORKIESTRA FESTIWALOWA
28 sierpnia 2025: MIŁOŚĆ
Katarzyna Olszewska- organy /Kartuzy/
więcej: www.facebook.com/koncerty.organowe/
Zapraszamy na Letnie Koncerty Organowe i Kameralne Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego we Władysławowie!