Władysławowo - atrakcje ⭐ ciekawe miejsca 🧭 - mini przewodnik

Władysławowo - atrakcje ⭐ ciekawe miejsca 🧭 - mini przewodnik

Miejscowość Władysławowo

Władysławowo – potocznie „Władek”, Chłapowo, Jastrzębia Góra, Karwia czy Ostrowo - to  nazwy miejscowości nieodłącznie kojarzące się z wypoczynkiem nad morzem - wakacyjną atrakcją dla dzieci i dorosłych. Można by powiedzieć, że od zawsze przyjeżdżają tu ludzie spragnieni nadmorskich krajobrazów. Tymczasem  Władysławowo powstało dopieroPiękne plaże - o różnych porach roku. Fot. R. Sokołowski, UM Władysławowo przed II wojną światową.  Połączono wówczas kąpielisko Hallerowo (uruchomione w latach dwudziestych staraniem generała Hallera) z prawie 600- letnią wówczas Wielką Wsią. Zbudowano też, największy do dzisiaj na polskim wybrzeżu, port rybacki. Całość nazwano Władysławowem -  na cześć króla Władysława IV, który kiedyś w pobliżu stworzył swój port wojenny.

Dzisiaj Władysławowo jest mekką odpoczywjących nad polskim morzem. Regularnie zajmuje medalowe pozycje w różnych rankingach na najpopularniejszą wśród Polaków, letnią  miejscowość wypoczynkową.

Przy zwiedzaniu miejscowych atrakcji turystycznych warto się nastawić na dłuższe spacery,  bowiem ciekawostki są trochę rozrzucone po okolicy. Można też przemieszczać się rowerem – w każdym razie zdroWidok z klifu w Jastrzębiej Górzewiej i wygodniej niż samochodem, który potrzebuje deficytowego w sezonie miejsca do parkowania.
Poniżej przedstawimy zbiór propozycji wartych zobaczenia, a czasem też - spróbowania? Zapraszamy – atrakcje czekają! Mapa - poniżej opisów.

Noclegi są tutaj (kliknij w miejscowość): Jastrzębia Góra, Karwia

Władysławowo - atrakcje, ciekawe miejsca

Fontanna Alei Gwiazd - fot. R. SokołowskiAleja Gwiazd Sportu - Władysławowo - jedyna w Polsce, zbudowana przed Ośrodkiem Przygotowań Olimpijskich "Cetniewo".Aleja Gwiazd - fot. R. Sokołowski Począwszy od 2000 roku upamiętnia się tam znakomitych polskich sportowców i trenerów. Ich nazwiska są umieszczone na odlanych z brązu gwiazdach, a te z kolei są wmurowane w potężne, dwustukilogramowe bloki granitowe. Wśród kilkudziesięciu zasłużonych osób znajdziemy same znakomitości: Irenę Szewińską, Kazimierza Górskiego, Władysława Komara, Roberta Korzeniowskiego, Tomasza Golloba, Ryszarda Szurkowskiego, Dariusza Michalczewskiego i wielu innych.
Władysławowo, ul. Żeromskiego.   Mapa – jest tutaj


Centralny Ośrodek Sportowy"Cetniewo" - słynny ośrodek przygotowań olimpijskich, dysponujący świetną bazą rekreacyjno – sportową. Są tutaj m.in.: korty tenisowe, boiska do piłki nożnej, siłownia i gabinety odnowy biologicznej (także do krioterapii). Największym jednak zainteresowaniem cieszą się nowoczesne baseny kąpielowe wyposażone w zjeżdżalnię i bicze wodne. Wymiary: 25m x 12m; głęb. 200-220cm oraz 17m x 6m; głęb.100-130cm.  Dodatkową atrakcją tego miejsca, dostępnego również dla turystów z zewnątrz, jest możliwość spotkania różnych polskich gwiazd sportu...
Cetniewo k. Władysławowa, ul. Żeromskiego 52, tel. 58 674 63 00.

Krzywy Domek - Odwrócony Domek - ma swoję nadmorską wersję również we Władysławowie. Dom na Dachu stoi na terenie wspomnianego wcześniej Ośrodka Cetniewo - z wejściem od ulicy Sportowej.
Kilku - kilkunastominutowa wizyta wystawia na zabawną próbę zmysł równowagi i pracę błędnika, który otrzymuje na miejscu sprzeczne informacje. Jest nietypową przygodą dla całej rodziny, po której można podzielić się niecodziennymi wrażeniami.

 

Letnia Estrada Koncertowa - położona w sąsiedztwie Domu Rybaka i Urzędu Miejskiego. W sezonie wakacyjnym, miejsce licznych koncertów, imprez i wydarzeń kuturalnych. Przy estradzie jest położony
piaskowy plac zabaw dla dzieci m.in z huśtawkami, ławkami, mini karuzelą.
Władysławowo, ul. Hallera 19 (za Domem Rybaka, w stronę Helu).

 

Ptaszarnia Władysławowo - egzotyczne atrakcje nad morzem!

Władysławowo - ptaszarnia - egzotyczne atrakcje nad morzem

 

 

Lunapark Sowiński - wesołe miasteczko - jedno z największych w Polsce, symbol wakacyjnej, Lunapark Sowiński - atrakcje Władysławowadobrej rozrywki nad morzem dla każdego. Rodziny z dziećmi, single, pary i grupy przyjaciół znajdują tutaj co roku nowe atrakcje. To największa i najbardziej znana atrakcja Władysławowa, w której praktycznie co roku przybywa coś nowego.
Świetna lokalizacja u nasady Mierzej Helskiej pozwala podziwiać malownicze krajobrazy morza i Zatoki Puckiej z wagoników młyna widokowego.
Doświadczony personel, dbający o bezpieczeństwo Gości, podpowie i doradzi, która z rozlicznych rozrywek jest odpowiednia np. do wieku zainteresowanego dziecka czy młodzieńca. Łącznie w wesołym miasteczku we Władysławowie znajduje się ponad 40 atrakcji - i stale ich przybywa! Zapraszamy zatem serdecznie i proponujemy m.in:

 kolejka górska TAJFUN - sięga prawie 4 piętra (13 m Wesołe miasteczko nad morzem - Władysławowowysokości)
 koło widokowe - powyżej 7 piętra
 Condor - przeciążenia 3G, lot do góry nogami
■   Crazy Tower - 30 metrów adrenaliny
 Splash shake - zwariowany, wykręcony na maxa
 jaguar - rodzinna przejażdżka
■  dmuchany tor przeszkód
 karuzela wiedeńska - bajkowe koniki i klimat jak z filmu
■   jedyna w Europie wystawa holografii
 zamek strachu i pałac śmiechuWesołe miasteczko przy Domu Rybaka
■   kino 9D
 pływające łabędzie i łódki dla dzieci
■  canoe 
 water zorbing - turlanie się po wodzie
 plac zabaw dla maluchów oraz dzikie konie dla najmłodszych
 autodrom - elektryczne samochody
 tor gokartów spalinowych
 strzelnica sportowa, paintball, bungeeWesołe miasteczko przy Domu Rybaka
 krzywy domek - wyzwanie dla błędnika
■   katapulta - Bungee Ejection, Booster - kosmiczne doznania oraz Extreme - dla odważnych
■  dmuchańce skakańce - wesoła energia, mini Tor Zygzak
■   parasolki - klasyka rodzinnej zabawy

Lunapark Sowiński
Władysławowo, ul. gen. Hallera, tel: 502 524 226 

Motylarnia Władysławowo atrakcje

Zobacz z bliska żywe motyle - może selfie z motylem na ramieniu?

 

Ocean Park to atrakcja dla wszystkich, którzy lubią rozrywki typu oceanarium lub akwarium - bez zanurzania się w wodzie. W jednym miejscu zebrano Ocean Park Władysławowo - atrakcjewe Władysławowie morskie i oceaniczne zwierzęta z różnych stref klimatycznych.

Ocean Park jest dobrą propozycją dla szkół, które mogą w przyjemnych warunkach zorganizować zajęcia Władysławowo - imprezy w Ocean Parkuedukacjyjne i ekologiczne. Wycieczka do Władysławowa może być ciekawym urozmaiceniem pobytu nad morzem lub alternatywnym spędzeniem czasu poza szkolnymi ławkami.

Na terenie oceanarium odbywająją się także różnego rodzaju imprezy, m.in koncerty dla szerszej publiczności.

Ocean Park
Władysławowo, ul. Żwirowa, tel. +48 606 422 994
Więcej informacji, zdjęć -
jest tutaj


Dom Rybaka i jego wiDom Rybaka - fot. R. Sokołowskieża widokowa – oferują przepiękną panoramę na Władysławowo i Półwysep Helski. Do dyspozycji jest taras widokowy na 45 m npm.

Więcej informacji – jest tutaj.                      

Czynne: Wieża widokowa (taras widokowy) jest czynny cały rok. Szczegóły pod nr telefonu:  502-329-066           

Na trzecim piętrze wspomnianej wieży znajduje się oryginalne, prywatne Muzeum Motyli, otwarte we Władysławowie w 2000 roku przez Tomasza Falkiewicza.  W swojej kolekcji muzeumMuzeum Motyli - Władysławowo posiada zbiór ponad 1400 motyli i 1000 owadów z całego świata, gromadzonych przez dwa pokolenia w jednej rodzinie. Najstarsze prezentowane gabloty i okazy pochodzą z 1906 roku i w nienaruszonym stanie do dnia dzisiejszego przetrwały dwie wojny światowe. Na wystawie można zapoznać się z najciekawszymi zjawiskami występującymi w tym niesamowitym pełnym kolorów i różnorodności kształtów świata motyli.

Władysławowo, ul. Gen.Hallera 19, III p., tel. 502 329-066
Bilety, godziny otwarcia patrz tutaj - www.muzeummotyli.pl 

Muzeum Iluzji Władysławowo MAGICZNY ZAWRÓT GŁOWYMagiczny Zawrót Głowy - to kolejna atrakcja Władysławowa dla dzieci i dorosłych znajdująca się w Wieży Domu Rybaka.  Jest to interaktywna wystawa iluzji optycznych, dziwnych obrazów, paradoksów i zabawnych trików. Wśród eksponatów są zabawki optyczne z XIX wieku oraz pierwszy na świecie zmieniacz obrazów - Zoetrop. Do wystawy przylega zabawny Gabinet Śmiechu z 13 krzywymi lustrami.

Godziny otwarcia - są tutaj
Ceny biletów - na stronie www
www.muzeumiluzji.pl, Dom Rybaka, ul. Gen.Hallera 19, tel. 502 329-066

 

Informacja Turystyczna Władysławowo
Całoroczna - Centrum Kultury, Promocji i Sportu
ul. Towarowa 8, Władysławowo, tel. 58 674 5441, 58 674 5445

Sezonowa
ul. Towarowa, Władysławowo (pod wieżą ciśnień, przy postoju TAXI i dworcu PKS)
tel. 58 674-34-72

Informacja Turystyczna Jastrzębia Góra (sezonowa)
Promenada Światowida, tel. 58 674 9784

 

 

Gwiazda PółnocyKlif - Jastrzębia Góra - wysoki na prawie 60 m, systematycznie niszczony przez żywioły cofa się,  powoli zagrażając kolejnym pensjonatom i willom posadowionym na wysokim brzegu. Na dole niszczycielską siłę sztormowych fal powstrzymują specjalne "gabiony" tj. kosze siatkowe wypełnione kamieniami. Jednak deszczu i podziemnych cieków, które naruszają wyższe partie brzegu nie sposób niczym powstrzymać. Pozostaje podziwianie sił natury i wspaniałych widoków z góry na szerokie plaże i odległe statki. Według najnowszych pomiarów to w Jastrzębiej Górze znajduje się najdalej wysunięty punkt lądowy Polski.
Honoruje ten fakt stosowny pomnik-obelisk "Gwiazda Północy". Mapa i więcej zdjęć – jest tutaj.

 

Krzywy Domek - Jastrzębia Góra - nad morzem także możemy sprawdzić działanie swojego błędnika w nowej atrakcji jaka powstała przy Promenadzie Światowida. Można tam trafić idąc w kierunku morza, po prawej stronie, za namiotem kina.


Przylądek Rozewie z lotu ptaka - fot. UM WładysławowoLatarnia Rozewie - z góry - fot. UM WładysławowoLatarnia Morska Rozewie  - im. Stefana Żeromskiego (nazwa upamiętnia pobyt pisarza).  Położona około 2 km od centrum Jastrzębiej Góry - jadąc w kierunku Władysławowa - jest jedną z najstarszych i największych polskich latarni. Mieści bardzo ciekawe Muzeum Latarnictwa Morskiego(historia, modele). Uwaga, ze względu na schody - niedostępne dla dzieci poniżej 4 lat. Niestety, drzewa zasłaniają widok na morze z dostępnej dla turystów galerii. Dlatego po widoki trzeba zejść na dół klifu schodami, idąc przez dorodny 100-150 letni las bukowy. Brzeg morski jest umocniony betonową opaską chroniącą klif przed uderzeniami fal. Przez długi czas to miejsce było uznawane za najdalej wysuniętą na północ część Polski.
Ekspozycja, oprócz rzeczy związanych z latarnictwem, prezentuje także codzienne przedmioty Latarnia morska Rozewie - fot. TPCMM dawnych, okolicznych gospodarzy.
Jastrzębia Góra, ul.Wzorka . Mapa i zdjęcia - są tutaj

Od niedawna do dyspozycji zwiedzających, w ramach tego samego biletu, jest także druga latania morska w Rozewiu. Jeszcze starsza, położona ok. 150 m (w stronę Jastrzębiej Góry) jest smuklejsza i nie zawiera wystaw wewnątrz, ale oferuje ładniejsze panoramy.

Ceny biletów, godziny otwarcia - są tutaj

Zdjęcia - udostęnione m.in dzięki uprzejmości Towarzystwa Przyjaciół Centralnego Muzeum Morskiego

 

Muzeum Hallera - fot. R. SokołowskiMuzeum generała Józefa Hallera we Władysławowie - "Hallerówka". Postać tego słynnego Polaka szczególnie mocno utrwaliła się w historii pierwszej wojny światowej. Wcześniej służył w wojsku austro-węgierskim, gdzie za osiągnięcia w szkoleniu żołnierzy uhonorowany został najwyższym, austraickim odznaczeniem wojskowym. I to pomimo szykan za dbanie o zachowanie języka polskiego. Po wystąpieniu z armii pracował przy tworzeniu podstaw polskiego harcerstwa – jeszcze pod zaborami. Był współautorem krzyża harcerskiego i wielu terminów harcerskich obowiązujących do dzisiaj.
Najbardziej jednak znany jest jako „Błękitny Generał” . To za sprawą koloru mundurów, w jakich polscy legioniści walczyli u boku Francuzów pod koniec I wojny światowej. Błękitna Armia doszła do Hallerówka - fot. R. Sokołowskiliczebności ponad 100 tys. ludzi i stała się podstawą Wojska Polskiego. Dowodził nią właśnie – już w stopniu generała – Józef Haller.  Wkrótce dokonał słynnych i uroczystych zaślubin Polski z  Bałtykiem w Pucku - 10 lutego (ulica w Gdyni)  1920 roku.  W tym samym roku bronił Warszawy przed Rosjanami. Zmarł na emigracji w 1960 roku.
W muzeum znajdują się cenne pamiątki - rzeczy osobiste generała oraz listy, mapy, dokumenty  i fotografie jego żołnierzy.  Ciekawe są także historyczne fotografie miejsc – których często już nie ma... Więcej informacji - jest tutaj. Godziny otwarcia i ceny biletów - są tutaj

 

Plaża Karwia/Ostrowo - widok w kierunku Jastrzębiej GóryPlaże - Władysławowo, Jastrzębia Góra, Karwia, Ostrowo, Chłapowo -Chłapowo - plaża na prawo od Wąwozu Chłapowskiego mogą się pochwalić są pięknymi brzegami, usypanymi z miękkiego, drobniutkiego i czystego piasku - niemal bez kamyków. I rokrocznie mają uzasadnione, niesamowite powodzenie...

 

 

Port  rybacki we Władysławowie – udostępniony częściowo dla turystów przyciąga możliwo ścią zrobienia zdjęć  kutrom i zakupów świeżej ryby. Rybacy zwykle zgadzają się na fotografiePort rybacki - fot. UM Władysławowo swoich łodzi, które przeżyły niejeden sztorm. Ci ludzie są jednymi z ostatnich prawdziwie twardych mężczyzn w dzisiejszym świecie. W tym zawodzie – jak u górników – bywa, że nie wszyscy wracają do swoich domów.
Z portu wypływają także jednostki turystyczne - fot. R. SokołowskiOprócz  miejsca skąd odpływają jednostki wycieczkowe, można też zwiedzić zachodni falochron oferujący piękną panoramę centrum miasta. Stąd też dobrze widać wypływające statki  lub pracujące czasem pogłębiarki. Falochrony zamknęły drogę prądom morskim niosącym piasek na półwysep helski. Aby wejście do portu nie zatkało się, a  Hel nie został rozmytą wyspą,  trzeba teraz piasek wydobywać z dna toru wodnego i wysypywać go dalej dla wzmocnienia brzegu.

Będąc w porcie Władysławowo warto skorzystać z okacji i wybrać się na morską wycieczkę...


Statek Wikingów Drakkar - stylowa jednostka "z pazurem" zaprasza na spotkanie z prawdziwymi Drakkar Władysławowo rejsy wycieczkowewilkami morskimi, którzy świetnie się czują i na lądzie, i na morzu!
Wikingowie z Drakkara mimo poważnego podejścia do spraw zasadnicznych (fach marynarski, kwestie bezpieceństwa itd.) mają również poczucie humoru i odpowiednie podejście do dzieci.

Statek Wikingów to największa jednostka we Władysławowie, która zaprasza na rejsy wycieczkowe po morzu wzdłuż wybrzeża i Mierzei Helskiej. Na jej pokładzie znajduje się dobrze zaopatrzony bar, a dla Gości, szczególnie tych najmłodszych są przygotowane specjalne atrakcje, m.in animacje. Na statku może przebywać do 109 osób.
Do dyspozycji turystów pozostaje także Biała Mewa.

Rejsy na zachód słońca Władysławowo - Drakkar

Statek Wikingów Drakkar 
Władysławowo, port
Rezerwacje, ceny biletów - tel. 609 103 048, tel. 602 246 163. 
Godziny rejsów, aktualności (Facebook) - są tutaj

 

Atrakcje w okolicach Władysławowa

Labirynt Swarzewo - Rodzinny Park Rozrywki koło Władysławowa - powstały w oparciu o dwuhektarowe pole kukurydzy. Roślinny labirynt w Swarzewie posiada sieć korytarzy o łącznej długości trzech i pół kilometra. W sierpniu zielony labirynt osiąga wysokość ponad 3 metrów.

Odwiedzający labirynt standardowo otrzymują mapkę, ale największe emocje dostarczają próby jego pokonania bez takiej pomocy. Przygodę urozmaicają ukryte w korytarzach labiryntu punkty ze zwierzątkami - w nawiązaniu do mitologii o Minotaurze. Dodatkowymi atrakcjami umieszczonymi w kukurydzy są:

- wielki spodek UFO (70 m2)Labirynt kukurydzy Swarzewo Władysławowo
- samolot An-2 (dwupłatowiec "Antek")
- tupolew tu 134-a,
- zabytkowa lokomotywa
- śmigłowiec Mi-2
- oryginalny samochód Monter Truck
- odwrócony do góry kołami autobus

Przyjemną rozgrzewką i ciekawym treningiem przed przejściem labiryntu w kukurydzy jest pokonanie mniejszego labiryntu drewnianego.

Dodatkową niespodzianką Labiryntu Swarzewo jest Zaczarowany Rower, który skręca odwrotnie w stosunku do klasycznego. Kto przejedzie tym dziwnym pojazdem przynajmniej dystas przynajmniej 5 metrów - może liczyć na zwrot pieniędzy za bilet wstępu!
Warto spróbować!

Labirynt Swarzewo
Swarzewo, ul. Władysławowska (okolice ronda Swarzewo)
tel. 781 937 587
www.labirynt-wladyslawowo.pl

 

Osada Sławutowo - zbudowana z naturalnych, drewnianych bali wioska - składa się z wiezy bramnej, ośmiu chat oraz palisady. Całość jest tak skonstruowana aby możliwie wiernie przybliżyć realia życia w dawnym grodzie słowiańskim z przełomu IX-X wieku. Osada Sławutowo - gród słowiańskiOsada znajduje się kilkanaście kilometrów na południowy zachód od Pucka, w pobliżu lasu.

Na miejscu prezentowane są warsztaty rękodzielnicze m.in garncarskie, tkackie, filcowania i zdobnictwa w skórze, a także pokazy średniowiecznej kuchni słowiańskiej. Żywe lekcje historii przybliżają także kulturę, wierzenia i tradycje dawnych Słowian sprzed tysiąca lat.

Wyposażenie  i zaangażowana kadra Osady Sławutowo (rekonstruktorzy - pasjonaci wczesnego średniowiecza) pozwalają na organizację różnego rodzaju wydarzeń: spotkań z historią, pikników, biesiad, urodzin, eventów czy oryginalnych szkoleń i konferencji. Dla grup 40-50 osobowych istnieje możliwość transportu.

Osada Sławutowo
tel. 604 148 233, tel. 608 762 030
Więcej informacji i zdjęć - jest tutaj

 

Park Ewolucji  w Sławutówku to miejsce pełne przygód oraz moPark Ewolucji Sławutówko atrakcjec atrakcji dla dużych i małych odwiedzających. Atrakcje Parku nawiązują do życia, jakie istniało miliony lat temu na Ziemi. Przedstawiamy w niezwykle ciekawy sposób historię naszego globu: od Wielkiego Wybuchu do świata starożytnego. Przekraczając bramę parku, każdy zwiedzający decyduje się na niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni. Przybywajcie po super zabawę, najpiękniejsze chwile i pozytywne emocje.
Kupując JEDEN BILET WSTĘPU, możecie korzystać ze wszystkich urządzeń i atrakcji bez limitu.

ATRAKCJE

 •   KINO PREHISTORYCZNE, zabawny wygadany dinozaur (Seans 25 min.)
 •   BATYSKAF, podwodna podróż, oparta na  nowoczesnej technologii (Seans 13 min.)
 •   PARK DINOZAURÓW, 30 makiet w skali 1:1
 •   ŚWIAT CZŁOWIEKA PIERWOTNEGO, sceny polowań na mamuty
 •   OBRAZY PREHISTORII - Wystawa Ewolucji Człowieka, 13 scen
 •   STONEHENGE - replika najstarszych megalitów (ok. 2900 lat p.n.e.) w skali 1:1
 •   EGIPT SHOW – PIRAMIDA, 5 komnat projekcyjnych 7D
 •   POSĄG SFINKSA skala 1:3
 •   ROLLERCOASTER DRAGON - łagodna kolejka górska
 •   JASKINIOWE MIASTECZKO, postacie Flintstonów i pojazdy jaskiniowców
 •   DINO POCIĄG - mała kolejka dla dzieci
 •   PLAC ZABAW, domki ze zjeżdżalniami, domek z  kulkam
 •   Punkty Gastronomiczne
 •   Sklep z PamiątkamiPark Ewolucji Sławutówko - BATYSKAF

■ Katalog dla szkół, wycieczek - jest tutaj
■ Aktualności na Facebook - są tutaj
■ Bilety kupisz tutaj
■ Kalendarz otwarcia - jest tutaj

Park Ewolucji
Sławutówko 14,  84-122 Żelistrzewo
(9 km od Redy, 7 km od Pucka)
tel: +48 783 200 400
www.parkewolucji.pl
e-mail: biuro@parkewolucji.pl


Rowery - idealny środek transportu nad  morzem. Po dobry sprzęt w dobrych cenach zapraszamy do Wypożyczalni Turystycznej INNE oferującej:
- rowery górskie oraz miejskie
- namioty turystyczne
- materace i śpiwory
- przyczepy kempingowe

 Wypożyczalnia posiada dwie wygodne lokalizacje w miejscowościach Władysławowo Chłapowo Wypożyczalnia rowerów Władysławowo Chłapowooraz Hel. To pozwala wszystkim gościom wypoczywającym na Półwyspie i w jego okolicach wypożyczyć np. rower w na jednym końcu 35 kilometrowej Mierzei, a zostawić go na drugim końcu. Komfort użytkowników rowerów zwiększa dodatkowo mobilny personel Wypożyczalni, który odwiedza również inne miejscowości - pomiędzy stałymi punktami w Chłapowie i Helu - służąc pomocą w potrzebie

Wypożyczalnia Turystyczna "INNE"
Władysławowo, ul.Władysławowska dz.400
www.wypozyczalnia-turystyczna.pl
tel. 600 630 999
wypozyczalniaturystyczna@gmail.com 

 

Wąwóz Chłapowski latemPrzejście do Wąwozu Chłapowskiego pod drogą Władysławowo - Jastrzębia GóraWąwóz Chłapowski – ok. 2,5 km na zachód od centrum Władysławowa – często jest określany kaszubskim mianem „Rudnik”. Idąc ścieżką około 350 metrów od drogi (z bazaltowej, wołyńskiej kostki brukowej), prowadzącej do Jastrzębiej Góry – dochodzimy do plaży, z której pięknie widać klif rozewski z latarnią morską. Sam spacer również cieszy oczy za sprawą roślinności, m.in. chronionych krzewów żarnowca oraz rokitnika, które dobrze utrzymują w ryzach luźną, piaszczystą ziemię. Same owoce żarnowca są ulubionym pokarmem ptaków, a rokitnika zbierano kiedyś do przetworów za sprawą dużej zawartości witaminy C.

Wąwóz Lisi Jar
- Jastrzębia Góra - na wschodnim skraju tej miejscowości (wejść można też z szosy Władysławowo - Jastrzębia Góra) znajduje się głęboko wcięta w teren , wąska dolina zmierzająca w stronę morza. Strome zbocza malowniczo porośnięte krzewami nagle urywają się przy plaży, co dodaje uroku temu mie jscu. Własnie tutaj prawdopodobnie przybił do brzegu król Zygmunt III Waza, powracający z wyprawy do Szwecji. Stąd na pamiątkę tego zdarzenia postawiono kamienny obelisk. Mapa - jest tutaj

 

Bitwa pod Świecinem (ok. 25 km od Władysławowa) - widowiskowa inscenizacja przełomowej bitwy z 1462 roku jaka rozegrała sie między wojskami polskimi i krzyżackimi. Efektowna rekonstrukcja ma na celu odtworzyc także życie obozowe rycerzy i żołnierzy zaciężnych z tamtych czasów. Widowisku towarzyszy wiele atrakcji przygotowanych przez rekonstruktorów dla publiczności.
Więcej bieżących szczegółów (m.in dokładny termin) bitwy, która zwykle odbywa się w pierwszych dniach sierpnia - jest tutaj

 

D-Day Hel - insD-day Helcenizacja desantu aliantów w 1944 roku na plaże Normandii - w wykonaniu kilkuset rekonstruktorów z dużą ilością oryginalnego sprzętu wojskowego - realizowana na plaży w Helu. Ogromna (jedna z największych tego typu w Polsce) bardzo widowiskowa impreza, która co roku przyciąga dziesiątki tysięcy widzów. D-Day Hel przypada zwykle w połowie sierpnia i trwa conajmniej kilka dni. Dokładny termin oraz program - jest tutaj

 

 Źródełko Przypomnienia i Bursztynowe SPA

Źródełko Przypomnienia - Karwia atrakcjeW zachodniej części Kępy Ostrowskiej (otulina nadmorskiego parku krajobrazowego), w pobliżu drogi biegnącej przez łąki z Ostrowa do Karwi znajduje się orygilne źródło naturalnej wody. Malownicze miejsce w pobliżu drogi biegnącej przez łąki z Ostrowa do Karwi jest przyrodniczą ciekawostką służącą orzeźwieniu i może chwili zadumy. Są tu bowiem kamienne tablice z wyrytymi dziesięcioma przykazaniami, łudząco przypominające biblijne pamiątki, które otrzymał Mojżesz na Górze Synaj.

Źródełkiem opiekują się właściele Pensjonatu "Dworek Szlachecki" znanego z pierwszego w Bursztynowe SPA nad morzem KarwiaPolsce Bursztynowego SPA. To właśnie w nim powstała specjalna Bursztynowa komnata, wyłożona kawałkami naturalnego, nieobrobionego bursztynu bałtyckiego.

Dzięki emisji jonów ujemnych oraz jodu bursztyn bałtycki dobrze odziaływuje na organizm i wspiera leczenie chorób reumatycznych, serca, układu krążenia, tarczycy oraz górnych dróg oddechowych. Na miejscu stosowane są także inhalacje rozpylonym kwasem bursztynowym oraz specjalne masaże. Więcej informacji o tym przyjemnym miejscu - jest tutaj

 

Wczasy zdrowotne i odchudzające w Jastrzębiej Górze

Nadmorskie powietrze bogate w zdrowotny jod przez cały sprzyja pobytom zdrowotnym. Takie turnusy oferuje kameralny, nowoczesny pensjonat Willa Klif w Jastrzębiej Górze. Bazując na wieloletnim doświadczeniu  proponuje wczasy zdrowotne, wczasy odchudzające, wczasy dla aktywnych oraz turnusy rehabilitacyjne. Ośrodek zdrowotny posiada SPA z gabinetami odnowy biologicznej, restaurację, jacuzzi oraz saunę infrared.

Wczasy odchudzające nad morzem Jastrzębia GóraWilla Klif proponuje lecznicze zabiegi fizjoterapeutyczne, zabiegi kosmetyczne, masaże specjalistyczne oraz zabiegi na ciało. Szeroki wachlarz wspomnianyh zabiegów w 7 gabinetach, miła atmosfera oraz wykwalifikowana kadra gwarantuje pełny komfort i zadowolenie z pobytu.

Organizowane są turnusy rehabilitacyjne (tutaj) dla osób niepełnosprawnych lub cierpiących na schorzenia:

- narządu ruchu (z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich)
- układu krążenia, układu oddechowego i pokarmowego
- z chorobą psychiczną, z padaczką
- z chorobami reumatycznymi i cukrzycą

Wczasy zdrowotno-odchudzające nad morzem - są tutaj
Zabiegi wellness & SPA nad morzem - są tutaj
Dieta wg dr Ewy Dąbrowskiej nad morzem - jest tutaj

Willa Klif, tel. 505 160 110 www.willaklif.pl

 

Wędkowanie - pasjonatom tej rozrywki polecamy rzekę Czarna Wda, która znajduje się na południowy zachód od Jastrzębiej Góry. Można tu łowić na odcinku od szosy Krokowa - Starzyno, aż do ujścia do morza. W Czarnej Wdzie możemy spotkać lina, okonia, pstrąga, szczupaka i węgorza.

TYch, którzy szukają mocniejszych wrażeń, zachęcamy do rejsu wędkarskiego z połowem dorsza. Wyprawa zajmuje trochę czasu (np. 9 godzin), ale pozwala odetchnąć prawdziwym morzem. 
Szczegóły są do uzgodnienia.
Zapraszamy np. pod nr tel. 604 99 22 98 (kapitan Marian Leszek Wiśniewski)

Spośród lokalnych atrakcji można jeszcze wymienić:KartCenter tor Władysławowo gokarty
- tor gokartowy we Władysławowie.
- Odwrócony Krzywy Domek Do Góry Nogami
- sezonowe planetarium mobilne


★ Atrakcje sąsiedniego Helu - są tutaj
★ Atrakcje sąsiedniego Gniewina - są tutaj
★ Atrakcje turystyczne w pomorskim - są tutajZapraszamy na atrakcje Władysławowa i w jego okolicach: Chłapowie, Jastrzębiej Górze, Karwi, Rozewiu, Swarzewie...

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner