Oliwska Szopka z Piasku

Oliwska Szopka z Piasku

Gdańsk, ul. Opata J. Rybińskiego, pomorskie
Miejscowość Gdańsk
Termin

Międzywyznaniowa Wigilia Oliwska

Spotkanie przy wspólnym stole i międzywyznaniowa modlitwa, polsko-ukraiński spektakl muzyczny, świąteczny kiermasz, warsztaty dla dzieci – coroczna Międzywyznaniowa Wigilia Oliwska zapowiada się atrakcyjnie i różnorodnie.

P R O G R A M

W Oliwskim Ratusz Kultury
11.00-18.00 kiermasz świąteczny
11.00 warsztaty dla dzieci „Świąteczna laleczka" (zapisy: pracownia@wspolnotagdanska.pl)
13.00 spektakl muzyczny „Śpiewamy z Sąsiadami|Cпіваємо з Cусідами"
15.30 koncert Chóru Olivii

Przed Oliwskim Ratuszem Kultury
16.00 szopka z piasku (odsłonięcie) i spotkanie międzywyznaniowe
17.00 wspólny stół

Tradycyjnie, przed Oliwskim Ratuszem Kultury już pod koniec listopada rozpoczną się prace budowlano-rzeźbiarskie przy szopce z piasku. Tegoroczną rzeźbę, którą zaprojektowała Ewa Topolan, wykona czworo artystów: Małgorzata Korenkiewicz, Bogusław Zen, Giennadij Jerszow i Serhij Stebliuk. Szopka zostanie uroczyście zaprezentowana 17 grudnia o godz. 16.00 i będzie ją można oglądać do 8 stycznia 2023.

Jak co roku, do wspólnej refleksji przy szopce organizatorzy zaprosili przedstawicieli kościołów i związków wyznaniowych obecnych w Gdańsku, m.in. rzymsko-katolickiej parafii archikatedralnej pw. Trójcy Świętej, parafii pw. Matki Bożej Królowej Korony Polskiej, parafii polsko-katolickiej pw. Bożego Ciała, Synagogi BEIT Trójmiasto, Związek Postępowych Gmin Żydowskich, Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej, parafii Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego, parafii Greckokatolickiej pw. Św. Bartłomieja i Opieki NMP w Gdańsku, Kościoła Zielonoświątkowego, Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego oraz Kościoła Anglikańskiego.

Każdy może się włączyć w oliwskie świętowanie. Organizatorzy zachęcają mieszkańców Oliwy i lokalnych gastronomików do pochwalenia się własnymi potrawami świątecznymi i podzielenia się nimi przy wspólnym stole podczas degustacji zaplanowanej w ogrodzie Oliwskiego Ratusza Kultury, po spotkaniu z duchownymi. Prosimy o wcześniejszy kontakt osobisty lub mailowy: fundacja@wspolnotagdanska.pl

Całoroczną pamiątką spotkania będzie rozdawany gościom międzywyznaniowy kalendarz ścienny, wydawany od kilku lat przez Fundację.
Organizatorzy: Fundacja Wspólnota Gdańska, Rada Dzielnicy Oliwa
Partner: Fundacja Atelier Jerszow
Sponsor: Aste sp. z o.o.
Patron medialny: Trójmiasto.pl
Projekt współfinansowany ze środków Miasta Gdańska.

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner