Browary restauracyjne, rzemieślnicze, mini browary

Browary restauracyjne, rzemieślnicze, mini browary

Zapraszamy na odkrywanie wyjątkowych smaków, które może dostarczyć tylko lokalne piwo warzone tradycyjnie w minibrowarach restauracyjnych lub rzemieślniczych. Bez superfiltracji, niepasteryzowane, świeże, o intensywnym aromacie - dla prawdziwych smakoszy, którzy doceniają jakość.

Browary restauracyjne, minibrowary rzemieślnicze 🍺

Zapraszamy na koniec Polski do maleńkiej, urokliwej miejscowości Piaski koło Krynicy Browar restauracyjny Piaski pomorskie - FOUR WINDSMorskiej. Otoczone wodą z dwóch stron (Bałtyk i Zalew Wiślany), z trzeciej niedostępne (granica z Rosją), oferują przyboszom wyjątkowy, kameralny klimat. Tutaj znajduje się butikowy hotel Four Winds *** Resort & SPA oraz restauracja znana z wysublimowanych smaków morza. W dbałości o podniebienia Gości gospodarz Four Winds uruchomił niewielki browar restauracyjny zarządzany przez doświadczonego, zawodowego piwowara z Żuław. Sercem instalacji jest 300 litrowa warzelnia, którą uzupełniają 600 litrowe zbiorniki fermentacyjno-leżakowe.
Minibrowar Four Wnds oferuje piwo przeniczne oraz lager. Warto wspomnieć, że oprócz bardzo przyjemnych wrażeń,  z restauracji można także wywieźć lokalne specjały w przystępnych cenach: pyszne grzyby i ryby w zalewie czy pasztety z dziczyzny.

Zapraszamy do Piasków koło Krynicy Morskiej - tutaj

  • GDAŃSK

Browar restauracyjny PG4
Gdańsk, ul. Podwale Grodzkie 4,
tel: 668 215 608

Browar restauracyjny Piwnica Rajców
Gdańsk, Długi Targ 44
tel. 789 444 650

Brovarnia Gdańsk
Gdańsk, ul. Szafarnia 9,
tel. 726 03 04 00

Browar Lubrow
Gdańsk, ul. Karmelicka 1
tel. 509 143 707

  • GDYNIA

Mini browar rzemieślniczy Port Gdynia
Gdynia, Bulwar Nadmorski im.Feliksa Nowowiejskiego 2
Tel.: 733 000 355

  • SOPOT

Browar Miejski Sopot
Sopot, Bohaterów Monte Cassino 35,
Tel.: 58 342 02 42

  • SEMLIN - browar rzemieślniczy na Kociewiu

Ponad 35 odmian piwa w tym: eksperymentalne, deserowe, klasyczne, kwaśne i owocowe oraz nowofalowe. Doskonała woda pochodzi z własnego ujęcia. Prawdziwy chmiel sprowadzany jest z całego świata. Każda seria różni się delikatnie, a to za sprawą poszukiwań i dążeń do perfekcji. Wszystkie butelki są etykietowane i pakowane ręcznie - mają indywidualny charakter.

Browar Czarna Owca
Semlin 22B, 83-206 Semlin
+48 601 670 421
www.browarczarnaowca.pl

Piwne imprezy - wybrane

👉 Festiwal Piw Rzemieślniczych w Gdańsku - Hevelka - jest tutaj (maj)
👉 Festiwal Piw Rzemieślniczych w Owidzu "U Welesa" - jest tutaj (lipiec)


Ciekawostki o piwie, bardziej lub mniej znane, znajdują się tutaj

Warto zwrócić uwagę, że:
producenci piwa "przemysłowego", zastępują niekiedy pewne składniki tańszymi zamiennikami. Przy bardzo dużej produkcji, dzięki efektowi skali, uzyskują wówczas znaczące oszczędności. I tak np. szyszki chmielowe zastępują ekstraktem chmielowym, a słód - kukurydzą. Innym czynnikiem wpływającym na jakość piwa i jego smak jest czas leżakowania, który w dużych browarach przemysłowych potrafi być skrócony nawet do tygodnia.
Minibrowary rzemieślnicze i restauracyjne bardziej dbają o smak i jakość, a tego nie da się uzyskać bez odpowiednich, tradycyjnych składników. Czas leżakowania - przynajmniej miesiąc - również wymusza wyższą cenę. O różnych aspektach tego procesu także w warunkach domowych i jaką dzięki niemu możemy uzyskać korzyść - przeczytasz tutaj

Skąd się wzięło piwo, jaka jest historia piwa - przystępnie i ciekawie opisane dzieje tego złocistego (zazwyczaj, ale nie zawsze) trunku - są tutaj

Pyszne piwo 🍺 rzemieślnicze w pomorskim!

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner