Drezyną przed siebie! Kolbudy zapraszają na drezyny!

Drezyną przed siebie! Kolbudy zapraszają na drezyny!

Łapino, pomorskie
Miejscowość Łapino

Drezyna - to nietypowy, ale oryginalny, mający w sobie to "coś" - pojazd. Poruszający się po kolejowych torach, napędzany zwykle siłą ludzkich mięśni. Obsługa przypomina pracę przy  ręcznej pompie strażackiej, ale są wersje także nożne i motorowe.  Frajda jest niesamowita i niewiele odbiega od wrażeń choćby z kowbojskich westernów.  To zasługa malowniczych tras ( nieużywanych dzisiaj przez PKP) oraz pasjonatów działających w Kolei Drezynowej - klubie pomorskich "drezyniarzy". To oni często przywracali do stanu używalności niszczejące torowiska oraz  remontowali sprzęt.  Dzisiaj dysponują pokaźnym parkiem maszynowym i jeszcze większą kopalnią sprawdzonych pomysłów na pikniki i zabawy. Mają także   doświadczenie w prowadzeniu gier o charakterze wojennym czy indiańskim podczas spotkań szkoleniowych lub integracyjnych.

Drezyny w pomorskim

Pomorskie drezyny Kolbudy - fot. Kolej DrezynowaProponowane trasy:
Kolbudy - Stara Piła - Kolbudy (do 16 km),
Kolbudy - Goszyn - Kolbudy (do 13 km),
Kolbudy - Pruszcz Gdański (15 km + 4 km do Łapina),
Sierakowice - Prokowo - Garcz (do 22 km).

Dojazd do Kolbud (brama kolejowa zakładów Rugby, ul. Przemysłowa) jest możliwy np. dzięki autobusom Roki-Trans, które odjeżdżają z przystanku ZKM przy dworcu PKS w Gdańsku Głównym. Uwaga - trzeba zgłosić kierowcy, że chcemy wysiąść przy bocznicy.

Dostępne w Kolbudach drezyny :  turystyczne - 12os. (4 osoby machające + 8 pasażerów), historyczne - 5os.(DRO4 i DRO5 - 3 osoby machające + 2 pasażerów), rowerowa - 7 os.(4 osoby pedałujące + 3 pasażerów), motorowe: 2-5 os.(DMO1 - 1 prowadzący + 1 pasażer, DMO2 - 1 prowadzący + 4 pasażerów).

UWAGA - przejazdy drezyną dla grup możemy połączyć z grami terenowymi, warsztatami papierniczymi itp.

Orientacyjne ceny przejazdu drezyną: ok. 50 zł od osoby, zależnie od sprzętu, czasu wypożyczenia itp.

Więcej szczegółów, aktualności itd. - profil FB - tutaj

Kolej Drezynowa, 80-704 Gdańsk, ul. Lenartowicza 10B/14; tel. 608 179 997, e-mail: drezyny@drezyny.pl, www: http://drezyny.pl/.

Zapraszamy na wycieczki drezyną
(Kaszuby i okolice Trójmiasta)
Kolej drezynowa jest super!

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner