Nordic walking na Kaszubach, nad morzem, w pomorskim

Nordic walking na Kaszubach, nad morzem, w pomorskim

Nordic walking - to maszerowanie wspomagane specjalnie ukształtowanymi kijkami, które Nordic walking nad morzempomagają odpychać się od ziemi. Dzięki zaangażowaniu rąk zmniejsza się obciążenie stawów nóg oraz kręgosłupa. Zaangażowanych jest więcej mięśni co czyni wysiłek bardziej zrównoważonym mimo większego zużycia kalorii. Poza tym jest to zajęcie bardzo "towarzyskie".Oczywiście jak z każdym sportem, warto siebie obserwować i słuchać sygnałów z ciała - jakby nie było indywidualnego. Nie zawsze bowiem  wykonanie założonego planu lub dotrzymanie kroku pędzącemu towarzystwu wychodzi na zdrowie.

Nordic Walking

Zalety uprawiania Nordic Walkiing:
● to sport dla każdego, niezależnie od płci, wieku i kondycji
● jest sportem wytrzymałościowym sprawdzającym się w odbudowie i utrzymaniu kondycji
● ze względu na większe spalanie kalorii (o 20-40%) przyśpiesza przemianę materii, zalecany jest więc np. dla osób z nadwagą
10 zalet chodzenia z kijkami w stylu NW - jest tutaj

A gdzie najlepiej uprawiać nordic walking, którego ojczyzną jest Finlandia ? Oczywiście na pomorskich plażach i kaszubskich ścieżkach. Wdychanie jodu i "smakowanie" widoków podczas sprzyjających odprężeniu spacerów to tradycja i specjalność tych stron. Nic dziwnego, że nordic walking tak dobrze się tutaj rozwija.

Warto wiedzieć, że 4 października przypada Światowy Dzień Marszu - World Walking Day, który odbywa się w ponad 70 - ciu krajach na całym świecie. Patronat nad tym wydarzeniem sprawuje TAFISA - międzynarodowa organizacja zrzeszająca organizacje promujące sport powszechny. To ona wraz z Polską Federacją Nordic Walking oraz ośrodkami MOSiR w całym kraju zachęca do aktywnego aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego.

A najprostszą formą (i zdrową w każdym wieku) są systematyczne, codzienne spacery i marsze.

Nordic Walking - STO LAT życia w dobrym zdrowiu - to możliwe!

 Komora normobaryczna Gdańsk

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner