Nurkowanie rekreacyjne i wrakowe

Nurkowanie rekreacyjne i wrakowe

pomorskie

Nurkowanie - to sport i zawód bardzo stary historycznie. Wiadomo, że już 4,5 tys. lat temu poszukiwano w morzach pereł i masy perłowej - nurkując właśnie. Mówią o tym mity greckie, a i Homer w swojej Iliadzie wspomina wspaniałych nurków trojańskich. Dużo by mówić i pisać o niesamowitych wynalazkach, greckich, rzymskich, włoskich itd., które pomagały ludziom zanurzać się coraz głębiej i na coraz dłużej. Technika cały czas rozwija się pozwalając ludziom także w sferze podwodnej rozrywki na coraz więcej.

Nurkowanie rekreacyjne i wrakowe w pomorskim

Bo świat wodnych głębin sprzyja np. bardzo ciekawemu Szkolenia z nurkowania Trójmiasto - fot. Spider Gamesnurkowaniu wrakowemu. A przeżycia z krainy relaksu podwodnego posłużyły stworzeniu specjalnego trendu medytacyjnego o nazwie "yogadiving". Tymczasem - mamy do dyspozycji wspaniałą Zatokę Pucką, która latem potrafi się nagrzać do temperatur właściwych jeziorom. A wkoło Półwyspu Helskiego jest pod wodą sporo pamiątek z historii. Nawet fragmenty rzymskich kolumn! Filmowych oczywiście - z planu "Quo vadis". Zatem nurkujemy!

  • GDYNIA

Centrum Nurkowe Gdynia Dive
Gdynia, ul. Szarych Szeregów 3
tel. 608 637 224
www.gdyniadive.pl

Jedyne na Pomorzu pięcio gwiazdkowe Centrum Nurkowe PADI - Profesjonalnego Stowarzyszenia Instruktorów Nurkowania.
Kursy i szkolenia nurkowania są prowadzone od podstaw - także dla dzieci - aż po doskonalące umiejętności na poziomie instruktorskim. Sekcje, półkolonie, obozy nurkowe w kraju i zagranicą.


  • HEL - Zatoka Pucka i Gdańska - FORMOZA-RIB

Organizujemy wyprawy nurkowe na wraki Zatoki Gdańskiej i Bałtyku. Nasi instruktorzy służą pomocą i udzielą ci niezbędnych informacji na temat naszego akwenu. Organizujemy szkolenia nurkowe skierowane do osób, które chcą od podstaw rozpocząć podwodną przygodę, jak również dla posiadających już uprawnienia nurkowe. Prowadzimy szkolenia indywidualne, grupowe oraz dla VIP-ów.

Warto wspomnieć, że miasto Hel postarało się o specjalną jednostkę - dla celów nurkowych - którą zatopiono w 2009 roku. Jest nim kuter pasażersko-łącznikowy BRYZA K-18 z 9 Flotylli Obrony Wybrzeża.
Jednostka ma długość blisko 29 metrów, szerokość ponad 6 metrów. Pozbawiona wszelkich urządzeń i elementów potencjalnie niebezpiecznych dla nurków, Bryza K-18 została uroczyście zatopiona na pozycji o współrzędnych 54*36'21,70" i 18*47'39,10" na głębokości ok. 21 m i w odległości 200 metrów od brzegu.
Dodatkową atrakcją dla nurków odwiedzających Hel są pamiątkowe medale ukryte we wraku Bryzy (w ilości 99 szt. w 2009) wydane z okazji zatopienia jednostki. Więcej o Bryzie - jest tutaj

FORMOZA RIB
Hel, bulwar przy Muzeum
tel. 508-301-409; tel. 502-725-556,
www.formoza-rib.pl
e-mail: biuro@formoza-rib.pl


Zapraszamy na rejsy wycieczkowe po Bałtyku i Zatoce Gdańskiej. Nasz jacht motorowo-żaglowy (długość 16+2 metry) pozwala na wygodne przyjęcie grupy do 25 osób. Polecamy rejsy z nurkowaniem na wrakach otaczających półwysep helski
 
Rejsy wycieczkowe po morzu z nurkowaniemOrganizujemy rejsy wędkarskie (połowy dorsza), imprezy okolicznościowe na morzu z noclegiem na jachcie dla 25 osób. Pływamy pod żaglami i na silniku - zależnie od życzenia i warunków pogodowych.

Zainteresowanych wypoczynkiem na lądzie zapraszamy do naszego przytulnego pensjonatu z tradycjami (i parkingiem!) Helios - tutaj

Kapitan - tel. 667 987 783
Armator - tel. 603 359 120

Uwaga - od 3 sierpnia 2023 roku, po latach oficjalnych i nieoficjalnych starań, znów jest dostępny dla nurków słynny wrak tankowca Franken.

Nurkowanie nad morzem - szkolenia, kursy - Trójmiasto, pomorskie

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner