Plaże nad morzem

Plaże nad morzem

 

Gdańsk Sobieszewo - plaże na Wyspie Sobieszewskiej są prawie puste w części zachodniej (z racji długiego dojścia), czasem oblężone (na wysokości wjazdu na Wyspę) i wspaniale przestronne bardziej na wschód. Razem z bursztynem, który lubi się tutaj wylegiwać po większej fali - są największą atrakcją Wyspy. Płaski brzeg moGdańsk Sobieszewo - plaża na Wyspie Sobieszewskiejrza pozwala na coroczne utrzymanie szerokiej przestrzeni - idealnej na swobodne plażowanie. Każdy znajdzie dla siebie odpowiednio dużą działkę na koc, parasol, parawan, zamek z piasku i boisko do siatkowki plażowej. W końcu do dyspozycji plażowiczów jest 11 kilometrów brzegu. Pas wydm za plecami dodaje fotograficznego uroku, a sosnowy las osłania od wiatru od lądu.

Na wyspie znajdują dwie plaże (kąpieliska) strzeżone: w Sobieszewie, na wysokości ul. Falowej, oraz w Orlu, przy ul. Lazurowej. Oba miejsca dysponują odpowiednią infrastrukturą bezpieczeństwa: zapleczem ratowniczym, medycznym i łącznością
(tel. ratunkowy 601 100 100). Plażowicze mogą korzystać tutaj z pryszniców ze słodką wodą, wypożyczalni sprzętu (leżaki, parasole, itp). Więcej informacji (godziny pracy itp.) - jest tutaj

 

Plaża Lubiatowo

Niewielka wieś Lubiatowo może poszczycić się bardzo dogodnymi warunkami naturalnymi - czystym powietrzem i rozległymi lasami dokoła. To składa się na bardzo sprzyjający mikroklimat na plaży - na styku lasu i morza jest dużo zdrowych jonów ujemnych w powietrzu.

Plaża nad morzem w Lubiatowie jest naturalna i rozległa; ma długość ok. 5 kilometrów i nawet do 50 metrów szerokości chociaż ostatni parametr zależy trochę od miejsca i sezonu. Łatwiej tu o przestronną "miejscówkę", trudniej o dodatkowe atrakcje (m.in skromna gastronomia), ale dzięki temu jest spokojniej.
Chociaż jest możliwość dojazdu blisko plaży (parking oczywiście płatny) to bywają problemy w szczycie sezonu z parkowaniem.

 

Plaża Rowy

Rowy - ta nieduża miejscowość oddalona od Ustki ok. 20 kilometrów jest Plaża w Rowach - wschodnia część w kierunku Słowińskiego PNwybierana przez wczasowiczów lubiących coś pośredniego między pełnym gwaru kurortem, a cichą wioską rybacką. Wypoczywający mają tutaj do dyspozycji dwie plaże - wschodnią i zachodnią. Pierwsza, położona bliżej Słowińskiego Parku Narodowego, jest bardzo szeroka i choć wymaga nieco dalszego dojścia (z centrum) to cieszy oczy swoją przestrzenią. Amatorzy nordic walking będą również zachwyceni.

Plaża zachodnia, kiedyś regularnie rozmywana, obecnie jest wspierana powodnym wałem, który osłabia niszczycielskie działanie fal.

Kolejne plaże nad morzem już w drodze...:-)

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner