Psie zaprzęgi na Kaszubach

Psie zaprzęgi na Kaszubach

Psie zaprzęgi przywodzą na myśl Grenlandię, Kanadę, Skandynawię czy Alaskę. Jazda takim zaprzęgiem zbliża nie tylko do przyrody, ale odkrywa również własne marzenia i możliwości. A świeże powietrze smakuje potrójnie - nie mówiąc o późniejszych kiełbaskach z ogniska na postoju...

Na Kaszubach także znajdziemy organizatorów przejażdzek psimi zaprzęgami, którzy chętnie podzielą się swoją pasją. A jaką niespodziankę można zrobić np. dzieciom zabierając je na tak oryginalną wersję kuligu...

Psie zaprzęgi na Kaszubach

Tymczasem polecamy organizatora wycieczek z psami, który swoimi zaprzęgami zjeździł Kaszuby wzdłuż i wszerz (prowadził projekt pod nazwą Kaszubska Alaska), a obecnie organizuje wyprawy na terenie Finlandii.

Slominski Arctic SafarisKaszubska Alaska - Pomorze

 Maciej Słominski
Slominski Adventures Tmi FI27963448
Kakslauttanen - Finlandia
tel. +358 40 3233262
tel. +48 790 222 868,
tel.+48  697 067 700
e-mail: slominski-adventures@wp.pl

 

Tak było na Kaszubach...

KASZUBSKIE HUSKY SAFARI w Kaszubskiej Alasce

Wejdź do świata podróżników i traperów. Spróbuj osobiście doświadczyć magii Dalekiej Północy. Nasi przewodnicy, oraz ich psy brali wielokrotnie udział w wyprawach do Laponii, na Spitsbergen i Syberię, a nawet w kilku wyprawach na biegun północny. Sprawia to, że Duch Arktycznych WyprawPsie zaprzęgi - KASZUBSKA ALASKA - pomorskie jest stale obecny w Kaszubskiej Alasce.

Spotkanie rozpoczniemy od zapoznania się z maszerami (maszer - osoba powożąca psim zaprzęgiem) i psami.
Odbędziecie krótki kurs maszerski. Poznacie zasady budowy psiego zaprzęgu. Nauczycie się jazdy na saniach lub wózku kołowym (w warunkach bezśnieżnych).
Następnym etapem będzie zaprzęganie psów, w którym można aktywnie uczestniczyć.
Gdy wszystko jest gotowe, padaWyprawy psimi zaprzęgami YUKON komenda: hike!, i…ruszamy.
W trakcie jazdy malowniczą trasą, można podróżować w roli pasażera, siedząc wygodnie na owczej lub reniferowej skórze w saniach czy na wózku, lub samodzielnie kierować psim zaprzęgiem.
Podczas wycieczki przewodnik zatrzymuje zaprzęgi na króciutkie przystanki w trakcie których uczestnicy mogą wykonać pamiątkowe zdjęcia, lub zmienić pozycję z pasażera na kierującego.
Po powrocie do obozu, uczestnicy mogą pomóc w wyprzęganiu psów. Następnie udacie się Państwo do naszej faktorii handlowej, gdzie przy filiżance kawy, herbaty lub gorącego napoju, będziecie mogli ochłonąć i posłuchać opowieści z wypraw psimi zaprzęgami. 

Serdecznie zapraszamy - nasze psie zaprzęgi są gotowe!Psie zaprzęgi - to jest przygoda!

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner