Rejsy wędkarskie - połowy morskie

Rejsy wędkarskie - połowy morskie

Połowy morskie i rejsy wędkarskie na morzu... Jeśli emocje mierzyć wagą złowionej ryby, to tutaj będą one dużo większe niż na lądzie.

Ciekawostką regionalną , niespotykaną gdzie indziej w Polsce są połowy bardzo smacznej belony. Najlepszym tarliskiem tej ryby jest właśnie rejon Zatoki Puckiej, gdzie najczęściej od połowy maja można zobaczyć widowiskowe połowy, np. na spinning z dryfujących łodzi. Zacięte belony bardzo lubią wyskakiwać z wody próbując uwolnić się z haczyka. Popularności tej atrakcji dodają specjalne zawody sportowe w połowach - "Belonada". Zdjęcia i termin tej imprezy - są tutaj

Na Zatoce są wyznaczone rokrocznie tarliska (strefy ochronne):

- stałe - na południe od ujścia rzeki Redy do Cypla Rewskiego
- okresowe (15.04 - 14.06) od punku Beka w obu kierunkach od ujścia rzeki Redy do Cypla Rzucewskiego
- okresowe (20.04 - 20.06) od Pucka do ujścia rzeki Płutnicy.

Zatoka Gdańska jest miejscem połowu śledzi, flądry i troci. Jednak najczęstszym, bałtyckim obiektem pozującym do fotografii jest zdecydowanie król Dorsz. Okazy ważące kilkanaście kilogramów nie są wcale rzadkie. Dodatkową zachętą do połowów na morzu niech będzie fakt, że tutaj po prostu ryby częściej biorą niż w rzekach czy jeziorach. To m.in. efekt wyposażenia kutrów w echosondy, które ułatwiają zlokalizowanie ławic.

Wędkować można bez ograniczeń wiekowych czy posiadanego doświadczenia. Przed rejsem i w jego trakcie można tutaj liczyć na odpowiednie przeszkolenie. Wsparcie merytoryczne przydaje się początkującym także w zakresie oprawienia ryby po złowieniu - aby zdobycz wygodnie można było zabrać do domu.
Właściciele kutrów zapewniają także odpowiedni sprzęt (wędki i kamizelki ratunkowe), zadbają o pozwolenia wędkarskie czy ubezpieczenie. Uczestnicy rejsów muszą jedynie zabrać odpowiednią odzież oraz dokument tożsamości w przypadku ewentualnej kontroli granicznej.

Rejsy wędkarskie - Trójmiasto i pomorskie

  • GDAŃSK

Agroturystyka Przystań
Gdańsk Sobieszewo, ul. Jachtowa 3, tel. +48 602 309 886

Zapraszamy na połowy dorsza na Zatoce Gdańskiej oraz wiosenne połowy śledzi. Zapewniamy wygodne noclegi - tutaj


Wędkarstwo Morskie Fish One
Gdańsk, ul Przełom 1, tel. 503 994 821


Nadorszatraff
Gdańsk, ul. Narcyzowa 89, tel. 604 797 429

  • HEL

Villa Helios
Hel, ul. Lipowa 2, tel. 603 359 120

Rejsy wędkarskie po morzu - Helios Hel Zapraszamy na rejsy wycieczkowe po Bałtyku i Zatoce Gdańskiej. Nasz jacht motorowo-żaglowy (długość 16+2 metry) pozwala na wygodne przyjęcie grupy do 25 osób.
 
Organizujemy rejsy wędkarskie (połowy dorsza), imprezy okolicznościowe na morzu z noclegiem na jachcie dla 25 osób. Pływamy pod żaglami i na silniku - zależnie od życzenia i warunków pogodowych.

Zainteresowanych wypoczynkiem na lądzie zapraszamy do naszego przytulnego pensjonatu z tradycjami (i parkingiem!) Helios - tutaj

Kapitan - tel. 667 987 783
Armator - tel. 603 359 120


Jastarnia Passat VII, tel. 501 360 634

Łeba Katamaran Kubuś, tel. 59 863 14 17, 604 911 342

  • USTKA

Połowy Dorsza
Ustka, Bulwar Portowy, +48 604 534 771

  • WŁADYSŁAWOWO

Stolem Polowanie na Dorsza
Władysławowo, tel. 509 327 808

Zapraszamy na morskie rejsy wędkarskie!

 

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner