Ścianki wspinaczkowe - obiekty kryte i na wolnym powietrzu

Ścianki wspinaczkowe - obiekty kryte i na wolnym powietrzu

Wspinaczka na ściankach - pasjonaci tego sportu mogą być dumni z siły, zręczności, wytrzyałości i odwagi podczas wchodzenia na niedostępne, zdawałoby się, fragmenty skał i murów. Na Pomorzu pierwsze ścianki wspinaczkowe były pochodzenia przede wszystkim "budowlanego".  Jest parę większych głazów narzutowych, wiaduktów itd., ale tutaj prezentujemy nowsze, profesjonalne obiekty, które zapewniają możliwość bezpiecznego uprawiania wspinaczki. Część z nich znajduje się pod dachem, co ułatwia planowanie tej rozrywki niezależnie od pogody. Ścianki wspinaczkowe są z ubezpieczeniem linowym, niższe boulderownie mają ubezpieczenie poprzez materace.

Ścianki wspinaczkowe Trójmiasto

  • GDAŃSK 

Wspinalnia Alfa - ścianka wspinaczkowa na terenie galerii handlowej Alfa Centrum, mająca ok. 12 metrów wysokości i 220 m2 powierzchni. 9 stanowisk wspinaczkowych.

Ścianka wspinaczkowa Alfa
Gdańsk, ul. Kołobrzeska 41C
tel. 603 696 948, tel. 603467 858
www.alfacentrum.pl


Elewator - najwyższa ściana wspinaczkowa w Gdańsku oraz Trójmieście, a także jedna z najwyższych ścian wspinaczkowych w Polsce. Dysponuje ok. 415 m2 powierzchni do wspinania oraz dodatkowymi 50 m2 w boulderowni o różnym stopniu przewieszenia ścian. Łącznie 22 stanowiska linowe, ale wiosną i latem dochodzą kolejne 2 tory na zewnątrz.

Na dużej ścianie - maksymalna wysokość 19 m - występująŚcianka wspinaczkowa Elewator Gdańsk partie imitujące skałę, części połogie, przewieszenia, zacięcia rysy, krawądki, dziurki oraz inne formacje.  Na powierzchni ściany dokręconych jest kilka tysięcy chwytów, oferujące różne stopnie trudności dróg wspinaczkowych – od łatwych dla początkujących wspinaczy po extremalnie trudnie. Do dyspozycji są siłownia, szatnie, łazienki z natryskami oraz mini barek.
Elewator jest jedyną ścianą wspinaczkową, która posiada system wspomagający asekurację TopStop.

Elewator
Gdańsk, ul. Droszyńskiego 15
tel. + 48 511 160 993, tel : + 48 501 769 966
www.elewator.com


 

Grimpado Boulder Studio - bulderownia z tradycjami od 2012 roku, w międzyczasie rozbudowywana.
Dużo różnych formacji do wspinaczki, profesjonalny materac i dobre trenażery. Na miejscu jest także łazienka, szatnia i antresola m.in dla celów relaksacyjnych z kawą i innymi napojami. Wysokość ścianki do ok. 12 metrów.

Grimpado
Gdańsk, ul. Piastowska 70
tel. 575 378 235


Murall Gdańsk - największa i najnowocześniejsza boulderownia w Polsce.
A czym jest bouldering?
To wspinaczka dostępna dla każdego, niezależnie od wieku, masy ciała, posiadanego sprzętu, czy doświadczenia - na wysokośc do 5 metrów nad ziemią. W tym przypadku asekurację - zamiast typowej liny - zapewnia bardzo gruby i miękki materac.  Można na niego bezpiecznie spaść lub zejsć w każdej chwili. To my o tym decydujemy i nikomu nie musimy zawracać głowy.

Murall Gdańsk ma 1100 metrów kwadratowych Boulderownia Gdańsk Trójmiasto - fot Murall Gdańskpowierzchni wspinaczkowej, na której znajduje się ok. 150 tras o różnym poziomie trudności zawierających ponad 7 tysięcy chwytów. Konfiguracja tych tras ulega zmianom co spotyka przeciętnie raz na tydzień około 30 wyznaczonych szlaków

Centrum Wspinaczkowe Murall
ul. Hemara 23 (wcześniej na Słowackiego 1A)
tel. 58 728 49 55
www.gdansk.murall.pl


Potechnika Gdańska - jej Centrum Sportu mieści m.in boulderownię o powierzchni 220 m2 z ok. 2000 chwytów. Dostęp dla osób spoza PG jedynie po wynajęciu hali ze ścianką na godziny.

Centrum Sportu Potechniki Gdańskiej
Al. Zwycięstwa 12
tel. 58 347 14 06 - informacje i rezerwacja

  • GDYNIA

Adventure Park Gdynia - największy w północnej Polsce park aktywnej rozrywki zaprasza na swoją ściankę wspinaczkową na wolnym powietrzu. Gdynia Adventure Park oferuje szereg atrakcji w ramach największego w Polsce parku aktywnej rozrywki i przygody.

Zajęcia pozaszkolne dla dzieci - więcejGdynia Kolibki Adventure Park
Imprezy integracyjne dla firm - więcej
Urodziny dla dzieci w Adventure Park - więcej
Vouchery w Adventure Park - więcej
Imprezy okolicznościowe - więcej
Półkolonie

Adventure Park Gdynia
Gdynia, ul. Bernadowska 1
tel. 600 263 500, tel. 58 380 75 00
www.adventurepark.pl
e-mail: biuro@adventurepark.pl


Inter Sport - ścianka często wzmiankowana w sieci, zamknięta od 2015 roku.


Triblok - Centrum Wspinaczkowe posiadające 2 sale do wspinaczki o łącznej powierzchni 300 m2. Klasyczna bulderownia (ścianki do 4,5 m wysokości) wyposażona w grube materace. Regularnie układane nowe trasy.

Triblok
Gdynia, ul. Partyzantów 34
e-mail: info@triblok.pl
www.triblok.pl

  • SOPOT

Stadion Leśny - wymagająca ścianka treningowa o wysości ok. 8 metrów w formie podpartego łuku. Niezbędny własny sprzęt asekuracyjny. Dostęp po uprzednim zgłoszeniu i opłaceniu wstępu.

Stadion Leśny - Sopocki Klub Lekkoatletyczny
Sopot, ul. Wybickiego 48
tel. 58 551 23 60
www.skla-sopot.pl

Ścianki wspinaczkowe pomorskie

Bytów
Awinet, ul. Ks.J. Popiełuszki 25 tel. 609 914 124 Na wolnym powietrzu. Wys. 7,5m. 3 drogi wspinaczkowe

 

Jezierzyce koło Słupska
Ścianka do wspinaczki znajduje się na terenie nowHala sportowa i widowiskowa Jezierzyce koło Słupskaoczesnej hali widowiskowo-sportowej. Ten nowoczesny obiekt liczy prawie 3,5 tys. m2. Zastosowano tutaj m.in specjalną nawierzchnię typu multiflex produkcji francuskiej o wyjątkowych parametrach odbicia piłki i dynamiki gry.

Ścianka wspinaczkowa koło Słupska - Hala JezierzyceNa miejscu działa dobrze wyposażona siłownia, sauna, sala sportów walki i fitness oraz bufet z punktem dostępu do internetu hot-spot. Ścianka wspinaczkowa mierzy 13 m wysokości i posiada 12 dróg o różnym stopniu trudności. Na miejscu jest także niezbędny sprzęt wspinaczkowy. Ćwiczący mogą skorzystac również ze ścianki bulderingowej.

Cennik, godziny otwarcia obiektu - na telefon
tel. 59 847 22 55, tel. 600 239 878

  • KIELNO

Ścianka wspinaczkowa ma wysokość 7 metrów i posiada 6 różnych tras wspinaczkowych. Położenie uchwytów umożliwia także trawersowanie - boulderinŚcianka wspinaczkowa KIELNO okolice Trójmiastag - na bezpiecznej wysokości. Do wysokości 3 metrów możliwe jest wchodzenie bez uprzęży. Funkcję asekuracyjną pełnią w tym momencie grube materace.

Centrum Sportowe w Kielnie
Kielno, ul. Szkolna 6
Tel: 58 676 10 52
www.cskielno.pl

Malbork - ścianka wspinaczkowa w ośrodku OSiRMalbork
ul. Mickiewicza 59, tel. 55 247 65 00.
Ścianka o powierzchni 120 m2 w hali namiotowej. Obiekt udostępniany w okresie od kwietnia do października - po zamknięciu sztucznego lodowiska.
Więcej informacji - godziny otwarcia, wstęp, bilety - jest tutaj

Porzecze
Leśne Schronisko "Łowców Przygód" tel.058 676 26 04 Na wolnym powietrzu. Wstęp tylko po tel. umówieniu. Szer. 3m, wys. 10m. Dojazd: Wejherowo-Strzebielino-Paraszyn

Rumia
Salezjańskie LO, ul.Świętojańska 1 tel.58 771 31 22 Czynne: pn, śr, pt, sob : 18.00-21.45. Ok. 120m2, wys.6m

Sopot
Stadion Leśny, ul. Wybickiego tel. 513 099 420 Na wolnym powietrzu. Aby skorzystać - konieczny kontakt telefoniczny. Ok. 150m2, wys. 14m, wymaga doświadczenia.

Starogard Gdański

Stadion miejski, ul. Hallera, tel. 58 562 21 20

Scianka wspinaczkowa OSiR Starogard GdańskiŚcianka wspinaczkowa OSiR na wolnym powietrzu. Na powierzchni ściany dokręconych jest ponad tysiąc chwytów, oferując różne stopnie trudności dróg wspinaczkowych, które tworzą 17 tras - od łatwych - dla początkujących wspinaczy po extremalnie trudnie. Do dyspozycji wspinaczy są na miejscu: siłownia, szatnie, łazienki z natryskami oraz mini barek.

Podstawowe parametry ścianki:
- skała wysoka - wysokość 13 m, powierzchnia ok. 190 m2.
- skała niska - wysokość 8,5 m, powierzchnia ok. 62 m2.
- kamień boulderingowy - wysokość 1,2-3,1 m, powierzchnia ok. 35 m2.

Ściana wyposażona jest w komplet indywidualnych punktów asekuracyjnych górnych oraz w indywidualne punkty asekuracyjne wyznaczające trasy wspinaczki z dolną asekuracją. Ściana posiada również półkę ze stanowiskiem zjazdowym oraz wewnętrzną klatkę schodową prowadzącą na taras widokowy.Scianka wspinaczkowa OSiR Starogard Gdański

Powierzchnia ściany składa się z:
- formacji przewieszonych,
- formacji pionowych,
- pęknięć skalnych typu rysa,
- formacji nachylonych,
- półki stanowiskowej szkoleniowej.

Ośrodek Sportu i Rekreacji
Starogard Gdański, ul. Olimpijczyków Starogardzkich 1
tel. 533 236 148
www.osir.com.pl

Ścianki wspinaczkowe - Trójmiasto, nad morzem, pomorskie

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner