Smak świąt: bez tych napojów nie wyobrażamy sobie Wigilii. Sprawdź, co najchętniej piją Polacy!

Smak świąt: bez tych napojów nie wyobrażamy sobie Wigilii. Sprawdź, co najchętniej piją Polacy!

Święta Bożego Narodzenia nieodmiennie kojarzą nam się z jedzeniem, jednak w czasie wigilijnej biesiady równie chętnie sięgamy po różnego typu napoje. Co najchętniej piją Polacy?

Tradycyjny kompot z suszu

Polskie Boże Narodzenie nieodmiennie kojarzy nam się z kompotem z suszonych owoców. Ma on charakterystyczny smak, jednak warto zwrócić także uwagę na jego właściwości Smak Świąt - co piją najchętniej Polacyprozdrowotne. Kompot z suszu doskonale radzi sobie z uczuciem przejedzenia czy innego typu dolegliwościami natury gastrycznej, które często pojawiają się w czasie świąt. Ponadto kompot z suszonych owoców to prawdziwa kopalnia witamin i składników odżywczych. Nic więc dziwnego, że wypijały go nasze babcie, a my wciąż chętnie przygotowujemy go w naszych domach na święta. Niektórym jednak przeszkadza jego wyrazisty, ostry smak, dlatego zastępują kompot z suszu niesłodzonym kompotem jabłkowym czy truskawkowym. Tego typu napój można przygotować wcześniej, a odpowiednio przechowywany zachowa swoje właściwości. Kompot z pewnością będzie doskonałą alternatywą dla słodkich i kalorycznych soków.
 
Pepsi dla całej rodziny

Drugim napojem, po który bardzo chętnie sięgamy w święta, jest Pepsi. Ma ona słodki smak, lecz podobnie jak kompot z suszu, dobrze radzi sobie z problemami natury gastrycznej. Należy jednak uważać, aby nie przyjmować ich w zbyt dużych ilościach, gdyż gaz zawarty w napoju może nasilać nieprzyjemne objawy. Pepsi najczęściej wypijamy pomiędzy posiłkami - dla młodego pokolenia stanowi ona doskonały zamiennik kompotu, jednak coraz chętniej sięgają po nią również dorośli oraz osoby starsze. Zaletą Pepsi jest fakt, iż nie trzeba jej w żaden sposób przygotowywać - wystarczy zakupić napój w butelkach i podać do kolacji bądź po niej. Dodatkowo Pepsi promocja pozwala nam sporo zaoszczędzić.

Gorąca czekolada lub kakao z bitą śmietaną dla dzieci

Gorąca czekolada lub kubek kakao to doskonała propozycja na czas po Wigilii, gdy mamy ochotę na coś słodkiego. Najchętniej po tego typu napoje sięgają oczywiście dzieci, jednak dorośli z powodzeniem zastąpią nimi kawę bądź herbatę. Gorącą czekoladę tradycyjnie przygotowuje się z gorzkiej czekolady z dodatkiem mleka i cukru. Całość można udekorować bitą śmietaną, choć jest to oczywiście o wiele bardziej kaloryczna wersja. Coraz większą popularność zyskuje również czekolada z piankami - zwyczaj jej picia przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych i zdążył zyskać wielu fanów. Musimy jednak pamiętać, że czekolada czy kakao z piankami dostarczają wielu kalorii, dlatego nie będą dobrym wyborem w przypadku, gdy towarzyszy nam uczucie przejedzenia.

Co piją Polacy w Święta

Grzane wino dla dorosłych

Grzaniec to inaczej wino na ciepło z dodatkiem różnego typu przypraw korzennych czy owoców. Nie tylko doskonale smakuje, ale i świetnie rozgrzewa, jednocześnie delikatnie pobudzając apetyt. Nic więc dziwnego, że sporo osób sięga po niego jeszcze przed rozpoczęciem wieczerzy wigilijnej, zwłaszcza jeśli mają za sobą dosyć długi spacer na mrozie. Grzaniec możemy bez większego wysiłku przygotować w domowym zaciszu, dodając do niego ulubione składniki. Ten napój stał się nieodłącznym elementem bożonarodzeniowych jarmarków, jednak chętnie wypijamy go również w naszych domach w czasie świąt. Zastępuje nam on wino, whisky czy innego typu alkohole, które kiedyś tradycyjnie gościły na świątecznych stołach Polaków.

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner