Spływy kajakowe, wypożyczalnie kajaków, rzeki, organizatorzy spływów

Spływy kajakowe, wypożyczalnie kajaków, rzeki, organizatorzy spływów

 

Kajakiem po morzu - fot. Kajaki STG

Spływy kajakowe na Pomorzu - to jest to! Kaszuby czy Bory Tucholskie, może Żuławy... - od naszej decyzji zależy czy spływ będzie spokojny i wypoczynkowy czy też dynamiczny i pełen adrenaliny. W pomorskim jest dużo tras do spływów - reszta zalezy od pogody i... naszego nastawienia. Ale wrażenia estetyczne zawsze są murowane, a wspólne przeżycia zbliżają ludzi podczas pokonywania trudności lub przygotowywania posiłków na postoju. Zapraszamy na szlaki pomorskich rzek (oraz Zatoki Gdańskiej i wody przybrzeżne Bałtyku) - przykłady podane niżej!

Wycieczka kajakiem w Gdańsku tuż przy statku Sołdek - fot. R. JankowskiA przy okazji - nie każdy wie, że kajakiem można zwiedzać także Gdańsk ! Wystarczy do tego minimalna umiejętność poruszania wiosłem ( chyba, że będziemy pasażerem - wtedy wystarczy siedzieć spokojnie i np. robić zdjęcia ) Dzięki temu otrzymujemy możliwości niedostępne przeciętnemu turyście - panoramy portowe i zacumowane statki na dotknięcie ręki. W załączeniu kilka fotek, a poniżej propozycje spływów w terenie i adresy wypożyczalni, które zaoferują dowóz sprzętu we wskazane miejsce, niekiedy dozorowany parking dla naszych samochodów i fachowe porady.

SPŁYWY KAJAKOWE - ORGANIZATORZY, WYPOŻYCZALNIE

■  BORSK (nad jeziorem Wdzydze) Przystań nad Wdą
tel. 694 509 513

Serdecznie zapraszamy na spływ po jednej z najpiękniPrzystań Nad Wdą - kajak Pro Tour 470ejszych rzek na Pomorzu – Wdzie. Proponujemy spływy po naszym subiektywnym zdaniem najciekawszym jej odcinku (Borsk – Wojtal 4-5h), które zadowolą amatorów jak i wprawionych kajakarzy.
Oferowany sprzęt to dwuosobowe kajaki turystyczne z miejscem dla dziecka - Aquarius Pro Tour 470. Mocna i niezatapialna konstrukcja bardzo dobrze spisuje się również na jeziorze.

Spływy rozpoczynamy bezpośrednio z naszej posesji w Borsku, gdzie zapewniamy zamknięty, bezpłatny parking oraz noclegi. Rozpoczynając spływ z naszej Przystani nie Spływy kajakowe Wda - Przystań Nad Wdą zaprasza!ponosicie Państwo
kosztów transportu do punktu zrzutu kajaków. Po powrocie ze spływu istnieje możliwość zorganizowania ogniska po powrocie ze spływu. Proponujemy trasy:

Lipusz – Wdzydze Kiszewskie
Wdzydze Kiszewskie – Borsk
Borsk – Wojtal
Borsk – Czarna Woda


■  CHMIELNO - Stanica Wodna przy ośrodku wypoczynkowym Świt
ul. Grodziska 1, tel. 503 060 704; 502 259 760,

Wypożyczalnia kajaków Chmielno KaszubyDziałająca na miejscu wypożyczalnia sprzętu wodnego oferuje kajaki, rowery wodne, łódki, żaglówki, deski surfingowe oraz klasyczne rowery turystyczne. Goście stanicy wodnej z pewnością docenią komfortowe noclegi z wyżywieniem. Wszystkie pokoje i apartamenty mają widok na jezioro...

Jezioro Białe (nad którym znajduje się Stanica) i sąsiednie jezioro Kłodno wchodzą w skład słynnego Kółka Raduńskiego - popularnego szlaku turystyki wodnej. 


■  DRZEWICZ - okolice Chojnic - Dom Gościnny Drzewicz
tel. 52 398 11 01, tel. 515 065 055
www.drzewicz.pl

Zapraszamy na spływy kajakowe w Borach Tucholskich, największym kompleksie leśnym w Polsce. Nasze okolice obfitują w piękne jeziora oraz rzeki. Rozległe przestrzenie pozwalają znaleźć świetny wypoczynek żeglarzom, wękarzom i kajakarzom; ludziom szukającym tak zabawy jak i spokoju na łonie natury.
Spływy kajakowe w Borach Tucholskich - Drzewicz
Organizujemy kameralne spływy kajakowe o zróżnicowanych stopniach trudności. Najczęściej na Brdzie, ale także na innych rzekach Pomorza, np. Zbrzycy czy Pilawie. Dysponujemy kajakami, łodziami i rowerami wodnymi. Dla zainteresowanych wypoczynkiem oferujemy kameralne noclegi z udogodnieniami (m.in bilard, sala szkoleniowa) w naszym Domu Gościnnym nad jeziorem Łąckim

Więcej informacji - jest tutaj

Przepłyń najdłuższym akweduktem w Polsce!Akwedukt Fojutowo - Czerska Struga - fot. A. Langowski


■  JASIEŃ koło Bytowa - firma Vikido
tel. 888 527 392

Zajmujemy się organizacją spływów kajakowych, na najpiękniejszych rzekach Pomorza Środkowego, jakimi są Słupia i Łupawa. Ponadto zajmujemy się wszelką oprawą spływów. Zadbamy o dojazd do miejsca spływu, wyżywienie w czasie trwania imprezy, przenosiny sprzętu między miejscami niezdatnymi do płynięcia takimi jak zapory i elektrownie. Sprawimy, że zwykły spływ kajakowy stanie się niezapomnianą przygodą oraz wspaniałą zabawą.

Spływy kajakowe po Słupii i Łupawie - z firmą VikidoDysponujemy kajakami polietylenowymi 2-osobowymi.

Dodatkowo oferujemy :
• dojazd do miejsca spływu,
• wyżywienie (pełen catering)
• noclegi w pensjonatach lub namiotach

Specjale zniżki dla firm oraz stałych klientów. Serdecznie zapraszamy amatorów i profesjonalistów - Łupawa i Słupia czekają !


■  KIEŁPINO (OSTRZYCE) Kaszubskie Kajaki
tel. 791 205 733

Kaszubskie Kajaki znad Raduni oferują nowoczesne kajaki na spływy rzekami Pomorza. Ze Kaszubskie Kajaki - Kiełpinowzględu na lokalizację, specjalizujemy się w organizacji spływów indywidualnych i grupowych po szlaku rzeki Raduni. Jednak często można nas spotkać również na innych rzekach Szwajcarii Kaszubskiej: Łeba, Słupia, Łupawa czy Bukowina.
Oferujemy szeroką gamę spływów, od kilkugodzinnych przez jednodniowe aż do kilkudniowych. W naszej ofercie na pewno znajdziesz coś dla siebie. Organizujemy spływy o różnym poziomie trudności: od bardzo łatwych po ekstremalnie trudne. Naszym flagowym odcinkiem jest Górna Radunia. Trasa rozpoczyna się w Ostrzycach, a kończy się w naszej bazie biwakowej w Trątkownicy, gdzie jest możliwość rozpalenia ogniska lub skrycia się przed słońcem lub deszczem pod zadaszoną wiatą.

Spływ rzeką Radunią - Kaszubskie KajakiNasz sprzęt to kajaki polietylenowe najwyższej klasy. Kajaki dwuosobowe Aquarius Pro Tour oraz Perception Vista. Kajaki jednoosobowe Aquarius Traper. Są to kajaki bezpieczne oraz wyposażone we wszystkie potrzebne kajakarzowi elementy. Mamy do dyspozycji szeroki zakres rozmiarowy kamizelek asekuracyjnych i ratunkowych. Każdy uczestnik znajdzie odpowiedni sprzęt asekuracyjny dla siebie, nawet bardzo małe dzieci.
W cenie spływów jednodniowych oferujemy:
- darmowy parking,
- transport kajaków oraz uczestników na start lub z mety spływu,
- ognisko na końcu spływu,
- dokładną mapkę spływu.
Ponadto można skorzystać z naszego pola namiotowego mieszczącego się w Trątkownicy.


■  OCYPEL (gm. Lubichowo, pow. Starogard Gdański) OW Mleczarz (rzeka Wda)
tel. 58 582 13 93, tel. 604 641 876, www.splywy-kajakowe-ocypel.pl

Mleczarz - Ocypel - spływy kajakowe rzeką WdąOrganizujemy spływy kajakowe po rzece Wda, która płynie niedaleko Ocypla.
Jest to spokojna rzeka, wijąca się pośród borów, w malowniczej scenerii natury. Więcej o rzece - jest tutaj

W zależności od umiejętności i upodobań spływy mogą trwać od kilku godzin do kilku dni - ile sobie Państwo życzą. Jest to kwestia do ustalenia. Zapewniamy odpowiedni transport. Działamy przez cały rok. Tradycją u nas stał się spływ noworoczny.
Po spływie istnieje możliwość zorganizowania posiłku ( obiad, grill, ognisko – do wyboru ). Więcej informacji - jest tutaj


■  OSTRZYCE, U Hani - (rzeka Radunia i okolice)
tel. 58 684 18 35, tel. 663 657 421

Zapraszamy na niezapomniane spływy kajakowe m.in rzeką Radunią oraz po okolicznych jeziorach tworzących słynne Kółko Raduńskie. Dla turystów indywidualnych oraz grup zorganizowanych zapewniamy sprawdzony, wysokiej jakości sprzęt kajakowy - kajaki polietylenowe dwuosobowe. Jednym z miejsc startu może być nasza baza w Ostrzycach. Nasz sprzęto:

Kajak AQUARIUS RIO - niezatapialny, posiadajacy płaskie dno co sprawia, że jest stabilny i bezpieczny dlaużytkowników, dodatkowo ma dno wyposażone jest w kil. Bardzo wygodne, profilowane siedzenia ze składanymi oparciami, duża wewnętrzna i zewnętrzną przestrzeń bagażowa. W opcji bezpieczne siedzenie dla dziecka.

Kajak PRO TOUR 470 -  bezpieczny, turystyczny, 2-osobowy, z miejscem dla dziecka. Mocna i niezatapialna konstrukcja doskonała na trudne rzeki, bardzo dobry także na jeziora. Bardzo wygodne profilowane fotele ze składanym oparciem. Olbrzymią zaletą Pro toura jest 90 litrowa, wodoszczelna komora bagażowa.
Wypożyczalnia kajaków Ostrzyce - rzeka Radunia - Kaszuby
Dodatkowo oferujemy:

- transport uczestników,
- transport sprzętu i bagażu,
- nocleg i wyżywienie do uzgodnienia
-  wiele innych atrakcji.


■  PRZECHLEWO (okolice Chojnic) - KAYAKS
ul. Dworcowa 37B, Przechlewo
tel: 888 444 424, tel: 695 855 663,

Przez cały rok zapraszamy na spływy kajakowe z pasjonatami z Przechlewa. Pływanie kajakami jest dla nas prawdziwą pasją, pracą, przyjemnością i codziennością, dlatego spędzamy czas na wodzie także zimą. Praktycznie przez cały rok mozna nas spotkać na szlakach kajakowych rzek:

    Biała                      Gwda                  RaduniaZIMOWE SPŁYWY KAJAKOWE - pomorskie
    Brda                      Kuśnia                Ruda
    Bukowina             Lipczynka         Studnica
    Chocina               Łupawa              Słupia
    Chrząstowa         Modra               Szczyra
    Czernica              Parsęta              Wda
    Dobrzynka          Piława                 Wieprza
    Drawa                  Pokrzywna         Zbrzyca

NOCNE SPŁYWY KAJAKOWE KAYAKSOd ponad 10 lat organizujemy spływy kajakowe i wypożyczamy kajaki z osprzętem, a od kilku lat obsługujemy także imprezy integracyjne. Prowadzimy również (w ścisłej współpracy z www.kanokajaki.pl) największe w Polsce centrum testowe sprzętu obejmujące kilkunaście róźnych modeli kajaków. Naszym partnerem jest firma Camo Paintball z Przechlewa specjalizująca się w grach paintbalowych (na miejscu i na wyjazdach w teren), oferująca m.in gel blaster czy archery tag.

Uwaga! Jako jedyni w Polsce organizujemy oryginalne spływy nocne! Zapewniamy niezbędne elementy wyposażenia, które umożliwiają bezpieczne przepłynięcie wybranego odcinka Brdy. Nasi wykwalifikowani instruktorzy kajakarstwa zadbają o odpowiednie przeszkolenie i fachową opiekę na trasie. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia oraz fajne zdjęcia!

Zapraszamy serdecznie na spływy z Kayaks!


■  STAROGARD GDAŃSKI - Kayak Adventure
ul. Hallera19a, 83-200 Starogard Gdański
tel: 601 633 292 www.kajaki.stg.pl

Spływ kajakowy Słupia - fot Kajaki STGPokażemy Państwu, że spędzenie wolnego czasu na wodzie może dostarczyć świetnych wrażeń i przyjemnych wspomnień. Że blisko miejsca w którym mieszkacie znajdują się dzikie i piękne tereny pełne zwierząt i zieleni. Nasza oferta to kameralne spływy kajakowe organizowane na rzekach terenu Kociewia, Borów Tucholskich i Kaszub. Organizujemy spływy przed wszystkim na rzekach Wda i Wierzyca.
Z przyjemnością na Państwa życzenie przygotujemy spływ kajakowy krótki, jednodniowy trwający od 2 do 8 godzin lub spływ kajakowy weekendowy (2, 3 dniowy) a nawet kilkudniowy.

W naszej ofercie znajdują trasy łatwe, przeznaczone dla mniej wprawnych kajakarzy oraz średnie, na których nie raz trzeba wykazać się pewnymi umiejętnościami. Na życzenie do spływu może dołączyć przewodnik, który wesprze praktycznymi uwagami i zadba o Wasze bezpieczeństwo. Może to być również instruktor, który w trakcie spływu przeszkoli Państwa z zasad pływania i pokonywania przeszkód wodnych.


■   SWORNEGACIE
Stanica Wodna PTTK Swornegacie
Spływy kajakowe BRDA Swornegacietel./fax 52/3981226,  tel. 607 590 350
email: activitas@activitas.com.pl
www.swornegacie-pttk.pl  

Znana od lat w okolicy Stanica Wodna PTTK zaprasza do bogato zaopatrzonej wypożyczalni kajaków. Oferowane kajaki firmy PRIJON, są jednymi z najlepszych na świecie. Na miejscu działa mała gastronomia, sklepik z mapami i przewodnikami oraz baza noclegowa - domki nad jeziorem i pokoje z łazienkami.

Organizujemy splywy kajakowe na rzekach:

   • Brda , Wda, Wieżyca i dopływy
   • Gwda, Piława, Dobrzyca, Słupia, Łupawa
   • Drawa, Drwęca, Wel


■    WDZYDZE
Stanica Wodna PTTK, tel. 58 686 12 15, tel. 669 331 114
www.wdzydze-stanica.pl
Profil Facebook - jest tutaj

Zapraszamy do kultowej już Stanicy Wodnej PTTK, której niedawno "stuknęło" 50 lat istnienia. Gruntownie zmodernizowany obiekt, ze specjalistyczną infrastrukturą, świetnie służy żeglarzom, kajakarzom i innym turystom. W stanicy działa centrum testowe kajaków firmy PRIJON, jednego z najlepszych na świecie producentów kajaków.

Zapewniamy transport samochodami Ford Transit oraz OPEL VIVARO COMFORT PLUS z klimatyzacją.

Stanica - widok z wieży we Wdzydzach KiszewskichNa miejscu funcjonuje recepcja oraz bogato zaopatrzony w akcesoria żeglarskie i materiały krajoznawcze sklepik. Jest także nowoczesny pawilon sanitarny, ze sterowanymi elektronicznie natryskami. Ponadto:

- domki letniskowe, apartamenty całoroczne, camping i pole namiotowe
- wypożyczalnia jachtów (oraz slip, zimowanie), rowerów wodnych i lądowych
- wypożyczalnia kajaków, organizacja spływów kajakowych (na terenie Pomorza)
- gościnna tawerna (imprezy, koncerty w weekendy w sezonie)

Więcej informacji (oferta, ceny, itp) - jest tutaj


■  WEJHEROWO - Agroturystyka Orlinek - spływy kajakowe na trasie rzeki Reda.

Orle k. Wejherowa, ul. Nadrzeczna 15
 tel. 604 575 661
Orlinek - rzeka Reda - spływy kajakowe
Oferujemy:
- organizację spływów kajakowych w pięknej okolicy
- noclegi w 5 pokojach 2-3 osobowych + dostawki
- możliwość prania, prasowania, gotowania w kuchni
- do wypożyczenia: łódka, wędki, rowery
- możliwość jazdy konnej, kuligów, hotel dla koni
- 2 sale na imprezy okolicznościowe
Rzeka Reda - spływy kajakowe - Orlinek Zaprasza!- możliwość zabrania zwierząt domowych

Dysponujemy 8 kajakami turystycznymi (dla 16 osób) oraz 3 łodziami typu canoe mieszczącymi 2 osoby dorosłe i np. dziecko. Zapewniamy dowóz i odbiór sprzętu  z umówionego miejsca. Dla grup zorganizowanych powyżej 10 osób - specjalna oferta cenowa. Możliwość negocjacji. Więcej informacji - na telefon.


■  WIELE - Ośrodek Wypoczynkowy eFKa Wiele - spływy kajakowe na Wdzie

Wiele, Piątkowo 2
tel. 58 687 25 25, tel. 58 687 34 65,  tel. 784 844 786

Spływ kajakowy WDA Borsk WojtalZapraszamy na wypoczynek na wodzie do malowniczej miejscwości Wiele. W naszej wypożyczalni sprzętu wodnego i turystycznego znajduja się m.in nowe 5 osobowe rowery wodne Navigo model "430", rowery wodne 3 osobowe, nowe, 2-os. kajaki polietylenowe Aquarius Pro Tour 470, łódki wędkarskie 2 osobowe, rowery turystyczne oraz kijki do nordic walking.

Spływy kajakowe z transportem organizujemy w okresie maj - październik.
W miesiącach maj - czerwiec oraz wrzesień wypożyczalnia czynna tylko w weekendy w godzinach 10.00 -16.00 oraz na życzenie dla grup zorganizowanych w pozostałe dni.
W miesiącach lipec - sierpień wypożyczalnia czynna codziennie w godzinach 10.00 - 18.00.

Spływy kajakowe Bory Tucholskie - WDAProponujemy na przykład przepiękną trasę spływu rzeką Wdą - z Borska do Wojtala. Trasa jest urozmaicona, ok. 14 km długości - czas spływu ok 4-5 godzin - koszt 80 zł za kajak dwuosobowy wraz z transportem do miejsca wypłynięcia i odbiór z miejsca zakończenia spływu - minimalna ilość kajaków - 3 szt. Przy większej ilości uczesttników cenę ustalamy indywidualnie. Każdy uczestnik spływu wyposażony jest także w kamizelkę asekuracyjną oraz lekkie wiosło z fibrylonu. Na życzenie za dodatkową opłatą organizujemy opiekę ratownika WOPR na czas spływu.

Zapraszamy serdecznie na wypoczynek takze do Wiela!


Rzeki na Pomorzu - na spływy kajakowe

Brda - zaliczana do najpiękniejszych szlaków w Polsce i Europie. Piękna Wda - fot. M. Michna (OW Mleczarz - tel. 604 641 876)Słynny szlak Borów Tucholskich.

Czernica - rzadko uczęszczana lecz bardzo malownicza

Gwda - ogromna różnorodność krajobrazowa

Liwa - to rzeka dla nowicjuszy i dla zaawansowanych, bardzo urozmaicona krajobrazowo.

Łeba - rzeka miejscami ma górski charakter. Warto zatrzymać się na wybrzeżu, by po wielodniowym obcowaniu z wodą posmakować atmosfery pustyni na pobliskich wydmach...

Łupawa - jedna z najczystszych, dość dynamicznych rzek na Kaszubach. Bardzo malownicza

Motława - rzeka bardzo łatwa i spokojna, szczególnie w górnej części, gdzSpływy kajakowe Bory Tucholskieie może być odbierana wręcz jako monotonna. Później staje się ciekawsza za sprawą mijanych zabytków - z kulminacją w Gdańsku.

Pilawa - to jakby Mazury kilkadziesiąt lat temu. Atrakcją dodatkową są pozostałości Wału Pomorskiego.

Radunia - jeden z trudniejszych i jednocześnie najpiękniejszych (Jar Raduni!) szlaków w Polsce. W okolicach tzw. Jaru Raduni (na terenie rezerwatu) spływ jest niemożliwy.

Słupia - widnieje w wykazie górskich szlaków kajakowych. Poza tym liczne budowle, często zabytkowe, hydrotechniczne.

Wda - bardzo malownicza, nizinno-leśna rzeka z licznymi zatokami. SłynnySpływy kajakowe Wierzyca szlak Borów Tucholskich.

Wierzyca - można nią dopłynąć aż do Wisły pod Gniewem ( od Starogardu Gdańskiego niestety brudna ) Ma piękne odcinki, często bystre, silnie też meandruje.

Zbrzyca - dość łatwa, prawie cały czas w lesie.

Spływy kajakowe na Kaszubach i Kociewiu - to sama przyjemność!
Zapraszamy na spływy kajakowe w pomorskie!

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner