Windsurfing - pomorskie szkoły i szkółki windsurfingu nad Bałtykiem, nad jeziorem

Windsurfing - pomorskie szkoły i szkółki windsurfingu nad Bałtykiem, nad jeziorem

Windsurfing - ten sport ma wiele odmian, które łączą się dzięki użyciu deski oraz elastycznie Windsurfing pomorskie szkoły windsurfinguprzymocowanego do niej masztu z bomem i żaglem. Jest najbardziej rozpowszechnioną i dostępną formą żeglowania na wodach przybrzeżnych i śródlądowych. Wystarczy posmakować, poczuć tę swobodę. W pomorskie, ze swoją Zatokę Pucką, która ma bodaj najlepsze warunki w Europie do uprawiania tego sportu, ciągną pasjonaci deski z żaglem często kilkaset kilometrów. Niektórzy wiozą sprzęt ze sobą (deskę, żagiel, piankę), inni wypożyczają na miejscu. A jeśli Ty będziesz tak blisko, w pomorskim - może też spróbujesz ?

POMORSKIE SZKOŁY WINDSURFINGU

  • JASTARNIA

SurfPoint
tel. 510 859 095
Jastarnia, ul. Mickiewicza 5

Szkoła SurfPoint prowadzi 8, 16 i 24 godzinne indywidualne kursy windsurfingu na Zatoce Puckiej. Możliwe są także zajęcia grupowe. W ofercie znajdują także 5 i 10 godzinne kursy windsurfingu dla dzieci (w wieku 5-12 lat).     

  • RETOWO - jezioro Gardno

Szkoła Surfcamp Gardno
tel. 609 485 199
tel. 601 655 189
www.surfcamp-gardno.pl

Płytkie jezioro Gardno o powierzchni prawSzkółka windsurfingu nad jeziorem Gardnoie 2,5 tysiąca hektarów i maksymalnej głębokości 2,6 m idealnie nadaje się na uprawianie windsurfingu - tak ze względu na wodę jak i świetne statystyki wietrzne. Kemping, szkółka i ośrodek Surfcamp, działający już kilkanaście lat, znajduje się w szczególnie sprzyjającym miejscu do nauki windsurfingu - w rejonie tzw. płyty retowskiej.

  • REWA

Rewa Surf
tel. 519 870 229
Rewa, ul. Rybacka 5a

Szkoła windsurfingu położona nad Zatoką Gdańską w okolicach Trójmiasta. Na miejscu działa wypożyczalnia sprzętu oraz przechowalnia. Funkcjonuje także sklep dla uprawiających windsurfing.

  • SOPOT

Sopot Surf
tel. 692 074 827
Sopot, ul. Hestii 3
www.sopotsurf.com

Szkoła i wypożyczalnia sprzętu windsurfingowego znajduje się na terenie Sopockiego Klubu Żeglarskiego, która jest największą bazą wyczynową windsurfingu w Polsce.

  • WDZYDZE KISZEWSKIE - jezioro Wdzydze

Szkółka n1surf Stanica PTTK
tel. 58 686 12 15

tel. 607 590 350
www.n1surf.pl
www.wdzydze-stanica.pl

Szkoła windsurfingu  n1surf działa już od kilkunastu lat i przez ten okres stworzyła dwie Szkółka windsurfingu nad jeziorem Wdzydzeprofesjonalne bazy windsurfingowe nad Zalewem Sulejowskim i we Wdzydzach Kiszewskich z licencjonowaną kadrą instruktorską. Wszyscy instruktorzy n1surf mają za sobą wieloletnie doświadczenie w szkoleniu kursantów, zdobyte w kraju i za granicą - w Grecji i Egipcie. Szkółka n1surf, jako jedna z nielicznych w kraju posiada licencję Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu. Prowadzimy szkolenia indywidualne oraz kursy grupowe, a także obozy windsurfingowe dla dzieci i młodzieży.

Wdzydze Kiszewskie, gdzie znajduje się jedna naszych kilku baz windsurfingowych są doskonałym miejscem aby rozpocząć naukę od podstaw lub podszkolić swoje umiejętności. Zarówno początkujący jak i spragnieni wrażeń surferzy znajdą tu coś dla siebie.

Baza połozona na terenie Stanicy Wodnej PTTK, tuż pod wspaniałą wieżą widokową u zbiegu czterech jezior, stanowi ogromna atrakcję zarówno ze względu na sprzyjające wiatry jak i łagodną linię brzegową. Płytka woda przy brzegu stwarza wyśmienite warunki do rozpoczęcia przygody z windsurfingiem. Natomiast krzyżowe ułożenie jezior pozwala pływać w ślizgu przy każdym kierunku wiatru. Ważnym walorem jest fakt, iż nasza baza jest pod stałą kontrolą jednostki WOPR stacjonującej na terenie Stanicy Wodnej PTTK.

Inną ogromną zaletą tych terenów są liczne szlaki rowerowe i piesze. Ponadto niezwykle urozmaicona linia brzegowa, bogactwo zatok, wysp i półwyspów stanowią idealne miejsce dla miłośników kajakarstwa i żeglarstwa. Mniej aktywnym, ale chcącym również wypocząć polecamy plaże, kąpieliska oraz przystanie zaopatrzone w  wypożyczalnie sprzętu wodnego.

 wkrótce kolejne szkoły i szkółki windsurfingu...

Zapraszamy na windsurfing nad morzem, nad jeziorem, w pomorskim!

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner