Hotel Podewils***  XV-wieczny Zamek Rycerski Krąg

Hotel Podewils*** XV-wieczny Zamek Rycerski Krąg

Krąg, Krąg 16, zachodniopomorskie
Miejscowość Krąg
Kontakt
+48 94 347 0516
+48 606 986 139

Zamek Rycerski Krąg - w miejscowości Krąg - położony jest 30 km na południe od Darłowa i morza oraz 40 km od Koszalina i Słupska, z dala od gwaru miast, w miejscu które natura obdarzyła czystymi jeziorami i bujnymi lasami. Pierwsze zapiski historyczne o zamku pochodzą z 1450 r. Zamek przez ponad IV wieki należał do walecznego, rycerskiego rodu Podewilsów, którzy po wygranej bitwie pod Sianowem w roku 1475 otrzymali dobra w Krągu od księcia Bogusława X.

Zamek w Krągu zaliczany jest do najciekawszych i największych obiektów zabytkowych w Polsce. Ze względu na piękne położenie i bogatą roślinność nazwano go „Kwiatowym Zamkiem”. Legenda głosi, ze „...liczba okien w zamku odpowiada ilości dni w roku, liczba pomieszczeń ilości tygodni, liczba wejść – liczbie miesięcy, a cztery wieże są odpowiednikiem czterech por roku...”.

Od 1996 roku w zamkowe podwoje zaprasza Hotel Podewils***, który pomimo nowoczesności swoim stylem zachowuje ducha XV. wieku.

Zamek Krąg Hotel Podewils***

  • Noclegi

W zamkowych przestronnych komnatach, gdzie zawsze panuje spokój i nienaruszona cisza może zamieszkać 120 osHotel Podewils*** Zamek Rycerski - pokój dwuosobowyób. Apartamentowych komnat jest 12, dwuosobowych - 50. Łącznie Hotel Podewils*** może przyjąc do 150 gości.
Stylowo i komfortowo wyposażone, miłośnikom ciszy i spokoju zapewniają wypoczynek, a szukającym romantycznego i magicznego miejsca – niepowtarzalną atmosferę. Wszystkie pokoje wyposażone są w TV-Sat, radio, mini-bar, telefon, łącze internetowe oraz wygodne łazienki z wanną lub prysznicem i suszarką do włosów.

  • Restauracja

Z przyjemnością zapraszamy Państwa do naszej restauracji z pięknym widokiem na jezioro. Nasza kuchnia zadowoli wszystkich zwolennikóHotel Podewils*** Zamek Rycerski - restauracjaw zdrowych i lekkich potraw pełnych świeżych warzyw, owoców i aromatycznych ziół. Wykwintne jedzenie, palący się kominek i profesjonalna, miła obsługa na długo pozostaną miłym wspomnieniem.

Przy sprzyjającej pogodzie, a także ciepłych letnich wieczorach, proponujemy Państwu skorzystanie z kawiarni na dużym tarasie - z widokiem na jezioro. Niecodzienny zachód słońca, gdzie malachit i róż nieba przechodzi fiolet i tonie w zieleni drzew, a następnie, powoli pojawia się złocisty księżyc z kaskadą małych gwiazd będzie zachętą do ujrzenia zjawiska po raz kolejny.

  • Szkolenia i konferencje

Hotel Podewils- Zamek Rycerski w Krągu jest miejscem do przeprowadzania zjazdów, konferencji, sympozjów i szkoleń. W 5 salach o wspaniałej akustyce i z profesjonalnym wyposażeniem, łączami internetowymi(ISDN) może obradować do 400 osób. Do przeprowadzania rozmów w wąskim gronie osób (od 6 do 12) posiadamy mini sale konferencyjne znajdujące się w basztach zamku lub w przestronnych apartamentach.
Dysponujemy także wielofunkcyjnym namiotem stawianym przy okazji wydarzeń okolicznościowych.

  • Śluby i wesela

Bajkowa sceneria zamkowych ślubów i wesel na trwałe zapada w pamięci naszych Gości i pięknie prezentuje się na pamiątkowych zdjęciach. Oprócz wsparcia i pomocy przy organizacji  uroczystości ślubnych i weselnych oferujemy m.in:
 - zamkową kaplicę
 - 3 sale w Zamku: do 30 i 60 osób, salę balową do tańca
   (sala ma wyjście na taras z widokiem na jezioro)
 - salę bankietową do 130 osób; 80 m od Hotelu
 - namiot weselny do 200 osób

  • Usługi dodatkowe

Zamek w Krągu, jak na prawdziwą XV-wieczną twierdzę przystało, ma swoje Duchy. Rycerze pod murami Zamku Hotelu Podewils***Tylko tu możecie Państwo przeżyć niezapomnianą i mrożącą krew w żyłach Przygodę z duchami. Miłośnikom aktywnych walk rycerskich polecamy Turniej o Tytuł Drużyny Adama Podewilsa, w których biorą udział goście. Po turnieju zapraszamy do świętowania zwycięstwa przy suto zastawionych stołach podczas Uczty Rycerskiej.

Wielbicielom wielkich Bali i znakomitego jedzenia polecamy Bal Epok, odbywa się we wszystkich zamkowych salach. Wszyscy, którzy uwielbiają rywalizację mogą wziąć udział w znakomitych zabawach – Wyprawa po złote runo – w plenerze okolicznych malowniczych lasów i rozległych jezior oraz Wampiry na Zamku – po 24:00 w ciemnym i przerażającym Zamczysku.

  • Atrakcje Zamku i Hotelu

Tym, którzy chcą aktywnie spędzić swój czas w Zamku proponujemy

- fitness centrum, saunę
- masaże,
- plac zabaw i pokój zabaw dla dzieci
- możliwość pływania w jeziorze,
- wycieczki, nordic walking
- wypożyczenie rowerów górskich, łódek, kijków NW
- wędkowanie z łódek i pomostu

Informacja dla wędkarzy - Jezioro Zamkowe jest zarybiane - można złowić suma lub węgorza.

  • O Hotelu Podewils

Chciałbym Państwa również poinformować, że nasz Hotel – XV-wieczny Zamek Rycerski w Krągu został jako jedyny obiekt zabytkowy woj. Zachodniopomorskiego Laureatem Konkursu Generalnego Konserwatora Zabytków „Zabytek Zadbany 2006”.

 Hotel Podewils*** Zamek Rycerski

Konkurs "Zabytek Zadbany" jest organizowany od 1975 roku. Jego celem jest uhonorowanie i wyróżnienie wzorowych gospodarzy zabytków, którzy poprzez prawidłowo przeprowadzone prace konserwatorskie, restauratorskie i remontowe
przyczynili się do uratowania, trwałego zabezpieczenia i przywrócenia do dawnej świetności zabytku. Komisja powołana przez Generalnego Konserwatora Zabytków nagrodziła Hotel Podewils za przeprowadzone w latach 1996-2005 prace
budowlano –konserwatorskie wraz z adaptacją do funkcji hotelowych, które objęły
m. in.:
 
- Całościowy remont elewacji
- Kompleksowy remont i adaptacje wnętrz wraz z nowa aranżacją wystroju
- Uporządkowanie otoczenia Zamku i prace pielęgnacyjne w parku zamkowy

Pod względem konserwatorskim podkreślono udaną adaptację budynku o wielkiej kubaturze do funkcji hotelowej przy zachowaniu w optymalnym stopniu substancji zabytkowej, wyeksponowaniu walorów architektonicznych obiektu oraz wysoki poziom remontu elewacji zewnętrznych zamku.

 Zamek Krąg Hotel Podewils - piękne miejsce na Pomorzu!

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner