Kulinarna Świętojańska

  • termin : 09 Lipca 2022
  • godzina : 12.00 - 18.00
  • miasto : Gdynia
  • ulica : Świętojańska
  • bilety : wstęp wolny
  • www : http://www.kulinarnagdynia.pl
logo
A A

Miasto Gdynia zaprasza na V edycję Kulinarnej Świętojańskiej, która stała się największym cyklicznym festiwalem street-food w Polsce Północnej.

Wydarzenie podkreśla znaczenie kulinarnego rodowodu Gdyni oraz atrakcyjnej i różnorodnej oferty kulinarnej miasta. Festiwal proponuje eksplorację smaków i aromatów kuchni świata oraz najnowszych trendów kulinarnych. Uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję, by poznać doskonałej jakości ofertę gdyńskich lokali w promocyjnych cenach. Wybierać można będzie spośród ponad 30 propozycji najlepszych gdyńskich restauracji.

Tematem tegorocznej edycji wydarzenia jest kreatywne połączenie smaków lata – będzie i słodko, i kwaśno. Nie zabraknie też kuchni bogatej w ryby i owoce morza.


Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. W programie – oprócz bogatej oferty stoisk kulinarnych i pokazów gotowania na żywo – przewidziano również m.in. quizy i konkursy oparte na historii kulinarnej Gdyni oraz kultowy Bieg Kelnerów w trzech edycjach: profesjonalnej, amatorskiej i dla dzieci. Nie zabraknie też muzyki – tym razem na żywo usłyszymy utwory jazzowe.


Szczegółowy program wydarzenia oraz lista restauracji i wystawców znajdują się na stronie www.kulinarnagdynia.pl

Kiedy: 9 lipca 2022 r. godz. 12:00 - 18:00
Gdzie: Gdynia, ul. Świętojańska - od ul. Żwirki i Wigury do ul. Wybickiego

Wstęp wolny.