Kaktusy w Rumi

  • miasto : Rumia
  • ulica : Partyzantów 2
A A

Kaktusy są symbolem umiejętności wzrastania w trudnych warunkach i wytrwałości.
Może dlatego od wielu lat mają swoich wiernych wielbicieli. Niektóre kolekcje wprawiają wręcz w oszołomienie, a niektórzy pasjonaci uprawy kaktusów opowiadają, że ich hobby przybiera z czasem postać transu.


Kaktusy przywędrowały do Europy z pomocą Krzysztofa Kolumba, który przywiózł je ze swojej wyprawy do Ameryki. Początkowo potrafiono hodować niewiele gatunków i były one bardzo drogie, ale przez lata liczba dostępnych dla przeciętnego człowieka odmian stała się naprawdę imponująca. 25-metrowego kaktusa Cereusa trudno nam będzie zapewne wyhodować w domowych warunkach, ale już Blossfeldia ma tylko 7 mm średnicy. Nie wiedzieliście, że kaktusy mają żebra i areole? W takim razie zapraszamy na wystawę w Rumi - jedną z największych w Europie!


Przy okazji wspomnimy, że druga kolekcja kaktusów, znacznie mniejsza, ale tworzona również z powołania, znajduje się w Ostrzycach - patrz Kaktusy w Ostrzycach.


RUMIA, ul.Partyzantów 2,  tel. 515-574-518, tel. 512 - 459 - 225


Czynne: pn-pt 9.00-17.00, soboty: 9.00-15.00. Niedziele i święta po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym. Zwiedzanie bezpłatne. Na miejscu można zakupić wyjątkowe okazy. 


Więcej na www.kaktusiarnia.pl