Strusia Farma Kniewo

  • miasto : Kniewo
A A

Farma Kniewo - to zieleń po horyzont, szum traw w pobliskim stawie, ptasia filharmonia w koronach drzew i krzewach, świeże powietrze, a do tego…stado 40 strusi afrykańskich!
Takie cuda tylko w Kniewie!
Strusia Farma to ponad 20 lat doświadczenia w hodowli zwierząt, rekreacji i prowadzenia niewielkiej gastronomii. Nasz obiekt znajdziecie 10 km za Wejherowem, w sercu Kaszub, a przede wszystkim na prawdziwej, polskiej wsi!
Jeżeli poszukujecie atrakcji dla dzieci, wyjazdu dla uczniów albo zastanawiacie się gdzie się wybrać na wycieczkę jednodniową z rodziną - Strusia Farma to idealny kierunek. W sielskiej atmosferze zapewnimy Wam szeroki wachlarz rozrywek i emocji.


Strusie Kniewo - atrakcje dla dzieci i dorosłych


Jakie atrakcje na Was czekają?


✅ wizyta u największych ptaków na Ziemi – strusi afrykańskich
✅ bezpośredni kontakt ze zwierzętami – obserwacja życia i zwyczajów
✅ zwiedzanie z przewodnikiem – kompleksowo obsługujemy wycieczki zorganizowane
✅ możliwość organizacji wszelakich imprez: integracji, urodziny dziecka, wycieczka szkolna, wyjście dla przedszkolaków, spotkanie seniorów, uroczystości rodzinne itp.
✅ możliwość karmienia naszego zwierzyńca specjalnymi ciasteczkami – zakup w kasie obiektu
✅ przestrzeń do zorganizowania rodzinnego strusiego pikniku

Warto wiedzieć, że Farmę zamieszkują również inne zwierzaki, futrzasto-pierzaste mini zoo, w skład którego wchodzą: nandu, emu, kozy, owce, lamy🦙, osiołki, konik, króliki, kury i gęsi. Jak na wieś przystało, część z nich chodzi swobodnie wśród odwiedzających i nie da Wam przejść bez smakołyku lub pogłaskania. Przyjeżdżając do nas przygotujcie się na bliski kontakt ze zwierzętami, który działa odprężająco i wywołuje uśmiech radości u każdego 😊


Kiedy struś chowa głowę w piasek? Strusia Farma Kniewo atrakcjeJak smakuje strusie jajo?
Dlaczego lama pluje?


Na te i inne pojawiające się podczas spaceru u nas pytania znajdziecie odpowiedzi na rozmieszczonych wzdłuż ścieżki edukacyjnej tablicach oraz w sklepie z pamiątkami.
W sklepie czekają na Was również wydmuszki z jaj strusich, portfele, breloki, a nawet torebki. To właśnie tutaj będziecie mogli dotknąć prawdziwego strusiego pióra, a najbliższym sprezentujecie pamiątkę – od kubka z wizerunkiem lamy, po szydełkowe Strusiaki!
Aby zapewnić wystarczającą dawkę hormonów szczęścia zarówno dzieciom, jak i rodzicom, stworzyliśmy obszerny plac zabaw, tuż nieopodal strefy piknikowej. Niech zabawa się nie kończy!

A co jeśli podczas tych aktywności zgłodniejecie?
W restauracji na Strusiej Farmie przygotowaliśmy dla Was menu bogate w dania z jaj, mięsa strusiego i nie tylko. Jeśli tylko pogoda na to pozwala, nasi goście mogą złapać oddech na leżakach w zielonej strefie wypoczynku.
Dla grup zorganizowanych proponujemy pokaz przyrządzenia największej jajecznicy na świecie. Dla gotowych na eksperymenty kulinarne w zaciszu własnego domu prowadzimy sprzedaż jaj i strusiego mięsa.
Najlepszą porą roku aby do nas zawitać są miesiące wiosenne i letnie. W okresie maj – wrzesień zapraszamy w godzinach 10.00 - 18.00 siedem dni w tygodniu. W okresie jesienno- zimowym zwierzaki również na Was czekają, lecz swoją wizytę najlepiej poprzedzić telefonem do nas.
 Do zobaczenia w Kniewie!   Oferta dla grup w PDF - jest tutaj


Strusia FarmaJajo strusie Kniewo pomorskie
Kniewo, Aleja Lipowa 125
tel.: +48 58 676 63 29
kom.: +48 695 733 553

👉 Odwiedż nas :) - www.strusie-kniewo.com
👉 Wycieczki dla grup - są tutaj
👉 Profil Facebook - jest tutaj
👉 Konto Instagram - jest tutaj


Ciekawostka - jajo strusie jest w przybliżeniu 25 razy większe niż  jajko kury. Ma także 10 razy grubsze ścianki niż skorupka jajka kurzego.
Struś afrykański, czerwonoskóry potrafi biec dłuższy czas z prędkością ok. 60 km/godz. chwilowo osiągając nawet 70 m/godz. czyli mniej więcej tyle ile najszybszy koń na świecie (70,76 km/godz w 2008 r.)


Na strusie zapraszamy do Kniewa!