Wieża widokowa Kaszubskie Oko

  • miasto : Gniewino
A A

Wieża widokowa Kaszubskie Oko - Gniewino - unikalna architektonicznie konstrukcja, wysoka na 44 metry, umożliwia podziwianie krajobrazów z poziomu ok. 150 metrów npm (uwzględniając wysokość wzniesienia na którym się znajduje). Na szczyt wieży prowadzą 212 schodki, w środku kursuje winda szczególnie przydatna dla osób starszych i niepełnosprawnych.
Tel. 58 670 66 44. Czynne codziennie, w sezonie w godz. 9-21, poza sezonem 9-17.


Wieża widokowa Kaszubskie Oko Gniewino


W zależności od warunków pogodowych z tego świetnego punktu widokowego można dostrzec:


🔭 okolice Gniewina
🔭 górny zbiornik sąsiadującej elektrowni szczytowo-pompowej (o powierzchni ponad 120 hektarów)
🔭 pozostałości niedokończonej elektrowni jądrowej w Żarnowcu
🔭 obiekty elektrowni wiatrowej w Lisewie
🔭 Jezioro Żarnowieckie
🔭 Morze Bałtyckie i statki na horyzoncie
🔭 lasy i morenowe wzgórza doliny rzeki Piaśnicy Na szczyt wieży prowadzą 212 schodki, w środku kursuje winda.
Tel. 58 670 66 44. Czynne codziennie, w sezonie w godz. 9-21, poza sezonem 9-17.


Po degustacji widoków zapraszamy do pozostałych obiektów Kompleksu Kaszubskie Oko, np. na pole do mini-golfa lub na dynamiczną partię kręgli na nowoczesnych torach bowlingowych (rezerwacja tel. 58 670 63 50 lub 502 423 224). Dlatego planując wycieczkę w te okolice nastawmy się na nieśpieszne zwiedzanie, za to bardzo urozmaicone. Bo np. na amatorów szybkości czeka...


...bardzo sprawna Łódź Motorowa RIP "PARANA" ! Zabiera na pokład 11 osób, a jej silnik o mocy 225 KM pozwala na osiągnięcie prędkości nawet 90 km/h. Jeśli chcecie Państwo zobaczyć zakątki Jeziora Żarnowieckiego, których nie widać z pokładu Statku Wycieczkowego "Nadolanin" to decydując się na rejs "Paraną" podjeliście słuszną decyzję... Rejsy łodzią motorowa odbywają się w sezonie od (1 maja do 30 wrzesnia).
Czas trwania rejsu - 20 minut.
Kontakt: tel. 58 670 66 44


Jeśli szukacie cichych klimatów - to statek wycieczkowy "Nadolanin" jest do tego najlepszy. Jego techniczne wodowanie odbyło się 17 sierpnia 2004 r. na terenie żarnowieckiej strefy ekonomicznej. Jednostka, wykonana przez elbląskie przedsiębiorstwo "El-Metal" ma napęd elektryczny i mieści na pokładzie 54 osoby. Rejsy turystyczne "Nadolaninem" pokazują niezwykłe piękno otaczających Jezioro Żarnowieckie wzgórz morenowych od strony jeziora. Podczas podróży możemy usłyszeć o barwnej historii tego miejsca, o ludziach którzy tu mieszkają i niezwykłym klimacie tych stron.


Ciekawym wątkiem historycznym jest również przerwana budowa Elektrowni Jądrowej Żarnowiec oraz największa w Polsce Elektrownia Szczytowo -Pompowa... Rejsy statkiem odbywają się w sezonie (od 1 maja do 30 września)
Czas trwania rejsu - ok. 1 godz.
Kontakt: tel. 58 670 66 44 ; 668 276 021
Prawda, że okolica jest piękna i ciekawa ? A są jeszcze zabytki w pobliskim Nadolu, Żarnowcu, można pieszo, rowerem, na koniu - cały urlop!
Więcej na www.gniewino.pl


Zapraszamy na Kaszubskie Oko w Gniewinie!