Ceramika Genius Chmielno

  • Miasto : Chmielno
  • Ulica : Akacjowa 18
logo
A A

Ceramika Genius. Już od ponad ćwierćwiecza firma Genius łączy tradycyjną wiedzę z możliwościami współczesnej techniki. Dzięki stosowaniu odpowiednich materiałów i specjalnych technologii wypalania - naczynia z Geniusa można bezpiecznie używać w zmywarkach i mikrofalach. Jeśli dodamy do tego atrakcyjne wzory - otrzymamy rzeczy piękne i praktyczne, poszukiwane także przez klientów z Niemiec i Szwecji.


Ceramika Genius Chmielno


Szeroka oferta obejmuje:


cukiernice
doniczkiGenius Ceramika Chmielno Kaszuby - pomorskie
dzbanki
gadżety
kubki
miski, salaterki
mleczniki
pojemniki
różne
świeczniki, lamiony
tace, patery
talerze
unikaty
wazony
zegary


Jedną z największych atrakcji, oprócz sklepu firmowego w Chmielnie, jest możliwość własnoręcznego wykonania garnuszka lub dzbanka. Wystarczy podpatrzeć, posłuchać i ... spróbować samemu! Taka pamiątka, nawet po latach ma w sobie "coś".


Uwaga! Szczególnie wycieczki prosimy o wcześniejszy kontakt. Aby nie zabrakło materiału, który trzeba odpowiednio wcześniej przygotować... Film opowiadający o procesie powstawania glinianych i ceramicznych wyrobów - jest tutaj


Ceramika Genius - historia

Firma założona w 1981 roku przez Eugeniusza Trowskiego początkowo produkowała wyroby użytkowe, dekoracyjne i pamiątkowe na rynek krajowy oraz lokalny, w tym dla turystów. Po kilku latach rozwoju i poszukiwań nowych rynków zbytu nawiązała współpracę ze znaną firmą ceramiczną PARADISVERKSTADEN w Szwecji. Z biegiem lat i kolejnymi Partnerami wielkość eksportu Ceramiki Genius rosła i obecnie wynosi ok. 90%.


Ceramika Genius, Chmielno, ul. Akacjowa 18
tel./fax 58 684 23 47, tel. 602 730 085