Nordic walking na Kaszubach i nad morzem

  • miejscowość : Trójmiasto, Kaszuby, pomorskie
  • ulica : Bytów, Chmielno, Chojnice, Gdańsk, Gdynia, Hel, Kartuzy, Kościerzyna, Łeba, Malbork, Sopot, Ustka
A A

Nordic walking - to maszerowanie wspomagane specjalnie ukształtowanymi kijkami, które Nordic walking nad morzempomagają odpychać się od ziemi. Dzięki zaangażowaniu rąk zmniejsza się obciążenie stawów nóg oraz kręgosłupa. Zaangażowanych jest więcej mięśni co czyni wysiłek bardziej zrównoważonym mimo większego zużycia kalorii. Poza tym jest to zajęcie bardzo "towarzyskie". A gdzie najlepiej uprawiać nordic walking, którego ojczyzną jest Finlandia ? Oczywiście na pomorskich plażach i kaszubskich ścieżkach. Wdychanie jodu i "smakowanie" widoków podczas sprzyjających odprężeniu spacerów to tradycja i specjalność tych stron. Nic dziwnego, że nordic walking tak dobrze się tutaj przyjmuje.


Warto wiedzieć, że 4 października przypada Światowy Dzień Marszu - World Walking Day, który odbywa się w ponad 70- ciu krajach na całym świecie. Patronat nad tym wydarzeniem sprawuje TAFISA - międzynarodowa organizacja zrzeszająca organizacje promujące sport powszechny. To ona wraz z Polską Federacją Nordic Walking oraz ośrodkami MOSiR w całym kraju zachęca do aktywnego aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego.

A najprostszą formą (i zdrową w każdym wieku) są systematyczne, codzienne spacery i marsze.


Nordic Walking - STO LAT życia w dobrym zdrowiu - to możliwe!


Zapraszamy serdecznie do wyjatkowo aktywnego pod względem sportu i rekreacji obiektu nad morzem - Hotelu Zdrowotel. Co roku ogranizowane są tutaj liczne imprezy, m.in Plażowe Mistrzostwa Nordic Walking oraz Bałtyckie Mistrzostwa Nordic Walking. Więcej szczegółów - jest tutaj