miejsca romantyczne - pomorskie

A A

Orzechowo Morskie - Klif
Orzechowo Morskie - widok z klifuWieża widokowa w Orzechowie (OW Ta malutka miejscowość (bardziej osada) jest położona około 7 kilometrów od Ustki. Plaża bywa tutaj wąska, czasem z kamieniami na piasku, więc nie grożą jej tłumy okupujące zwykle Ustkę. Swoją sławę Orzechowo zawdzięcza wspaniałemu klifowi, który cofa się co roku ponad 2 metry w głąb bukowego lasu. W pobliżu płynie zaś kręta rzeczka Orzechówka - uchodząca do morza po przecięciu wysokiego brzegu. Urozmaicona plaża i klif, na którym spotkać można oryginalne korzenie drzew, intrygująca przestrzeń morza widziana z góry, kolory lasu - zielonego latem, a złotego jesienią - amatorzy spacerów znajdą tutaj raj dla siebie. Nic dziwnego, że odbywają się tutaj fotograficzne plenery młodych par (patrz zdjęcie tutyłowe).

Spośród atrakcji tego miejsca trzeba jeszcze wymienić wysoką na 48 metrów wieżę obserwacyjną nadleśnictwa Ustka. Obiekt, znajdujący się na terenie Ośrodka Leśnik", można zwiedzać po wykupieniu biletu w tamtejszej kawiarni. Schody kręcą się mocno w górę, ale widoki są energetyczne!


Platforma widokowaNa trasie ścieżki Inną ciekawostką jest świetnie przygotowana i opisana leśna ścieżka dydaktyczna "Orzechowska Wydma". Tablice, kładki i platforma widokowa - ułatwiają i urozmaicają przejście trasy liczącej niecałe 3 kilometry. A wszystko w nastrojowym otoczeniu wysokich wydm, porośniętych często poskręcanymi od wiatru drzewami.

Cały rejon Orzechowa świetnie nadaje się na zwiedzanie rowerem. Krzyżują się tutaj ścieżki rowerowe, m.in prowadzące z Ustki do Poddąbia.


Noclegi w Orzechowie oraz mapa lokalizacyjna - są tutaj

Pyszno - Osada - jezioro Pyszne k. Bytowa.
Jezioro PyszneTuż obok nadleśnictwa możemy zostawić na parkingu samochód i ruszyć ścieżką nad jezioro. Po około 100-150 metrach wejdziemy na wąski półwysep zakończony altaną i pomostem. Miejsce wprost oczarowuje widokami i spokojem, którego nie brak nawet w środku sezonu.  Nawet zdjęcia nie oddają całego klimatu jaki możemy tam znaleźć.

W sąsiedztwie nadleśnictwa znajdują się także piękne, stare dęby, a także nieduży, zabytkowy, jedyny w Polsce cmentarz leśników.


Więcej zdjęć oraz mapa lokalizacyjna - jest tutaj


Noclegi - Bytów (i okolice) - są tutaj
Ciąg dalszy nastąpi...