Stanica Wodna PTTK - domki letniskowe, camping, apartamenty, pole namiotowe nad jeziorem Wdzydze

iconiconicon
iconiconicon
iconiconicon
A A

Zapraszamy do kultowej już Stanicy Wodnej PTTK, której niedawno "stuknęło" 50 lat istnienia. Gruntownie zmodernizowany obiekt, ze specjalistyczną infrastrukturą, świetnie służy żeglarzom, kajakarzom i innym turystom. W stanicy działa centrum testowe kajaków firmy PRIJON, jednego z najlepszych na świecie producentów kajaków. Miejsce jest także znane z dobrych koncertów szantowych oraz innych imprez muzycznych oraz sportowych.


Stanica wodna PTTK - Wdzydze


W stanicy działa recepcja oraz bogato zaopatrzony w akcesoria żeglarskie i materiały krajoznawcze sklepik.

Stanica Wodna PTTk Wdzydze KiszewskieSpecjalnie dla kajakarzy funkcjonuje na Koziej Łące pole namiotowe z miejscem na ognisko, zadaszeniem i stołami. Tu też na wszystkich pragnących zregenerować swoje siły czeka nad samym jeziorem oddana w 2008 roku sauna opalana drewnem. Zmodernizowany, nowoczesny pawilon sanitarny dostępny jest dla wszystkich turystów przebywających w obiekcie. Natryski sterowane elektronicznie dostępne są po wrzuceniu żetonów przez 5 minut.

Na turystów zmotoryzowanych czeka pole karawaningowe z przyłączami. W obiekcie jest 140 miejsc noclegowych w domkach mieszczących 2, 3, 4 i 7 osób. Wszystkie posiadają zmodernizowane łazienki z pełnym węzłem sanitarnym.

W 2010 roku udostępnione zostały turystom dwa całoroczne apartamenty, każdy 3- pokojowy z kominkiem, łazienką oraz aneksem kuchennym.


Nad jeziorem funkcjonuje sauna opalana drzewem.

Tawerna Stanica Wodna PTTK Wdzydze KiszewskieKlimat żeglarskiej tawerny, w której na dobre zagościła szanta, poparty niezłą kuchnią z rybą w roli głównej to niezaprzeczalne atuty naszego zaplecza gastronomicznego. W każdy piątek i sobotę od maja do września przy dźwiękach gitar porywają do tańca różne kapele z własną interpretacją szant.

W tawernie w ostatnim roku gościło kilka klasowych grup m.in.:

* Gdańska Formacja Szantowa
* Trzy Majtki
* Latino
* Jarosław Kozidrak – założyciel grupy Bajm
* B.O.R.Y. Bardzo Oryginalne Ryczące Yndywidua, ubiegłoroczny laureat 3 miejsca na Burczybasie
* Sąsiedzi Gustawai Pearl Harbor, grający szanty na rockowo
* Wszystko w Rodzinie

Aktualności, imprezy, regaty, wydarzenia muzyczne - są tutaj

Organizujemy również imprezy integracyjne dla firm , proponując ciekawe zajęcia integrujące Spływy kajakowe Wdzydze Kiszewskiezespół aktywne formy wypoczynku:

- spływy kajakowe, rejsy żaglówkami,
- wycieczki rowerowe,
- piesze imprezy na orientację.

organizujemy rywalizację w konkurencjach rekreacyjnych, zabawę w tawernie i catering.  Na miejscu jest także sala w której można przeprowadzić szkolenie. Możemy zapewnić sprzęt multimedialny i kawę, herbatę, ciasteczka, napoje, a akże zabezpieczyć transport sprzętu i ludzi na spływ. W obiekcie dostępny jest internet bezprzewodowy.  Specjalną ofertę mamy dla szkół, proponując aktywne formy rekreacji. Więcej informacji na temat naszych propozycji - jest tutaj

Jezioro Wdzydze - fot. Stanica Wodna PTTKOsoby, które dysponują małą ilością wolnego czasu mogą skorzystać z aktywnej oferty weekendowej przygotowanej przez stanicę. Są to krótkie 1-2 dniowe spływy kajakowe rzeką Wdą z Lipusza do Wdzydz, z Wdzydz do Wojtala czy Trzebiochą z Rybaków do Wdzydz. Proponujemy pełen pakiet usług gwarantując profesjonalne przeprowadzenie imprez. Dysponujemy trzema nowymi mikrobusami OPEL VIVARO z klimatyzacją.

Fantastyczna lokalizacja na Kaszubach i Borach Tucholskich we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym, nasycenie szlakami turystycznymi dla piechurów, kolarzy i kajakarzy stwarza warunki do ciekawego wypoczynku w nieskażonej przyrodzie. Malowniczą okolicę można podziwiać ze zbudowanej na terenie stanicy wieży widokowej. Zdjęcia wieży i panoramy z jej górnej platformy - są tutaj


Noclegi, wypożyczalnia kajaków, spływy kajakowe, wypożyczalnia rowerów wodnych i lądowych, czarter jachtów, slip, zimowanie - informacje - są tutaj

Atrakcje turystyczne w okolicy - są tutaj


Stanica Wodna PPTK Wdzydze
wygodne noclegi nad jeziorem Wdzydze
Zapraszamy!