Łowisko Niedamowo - domek nad jeziorem Gubel, wędkowanie, plaża

iconiconicon
iconiconicon
iconicon
A A

Drewniany dom nad brzegiem urokliwego, prywatnego jeziora Gubel, cisza i spokój z rzadka zamieszkanej okolicy, ptaki o poranku - Łowisko Niedamowo ma prawdziwie magiczny nastrój. Zapraszamy do nas...

Dysponujemy dwiema kwaterami turystycznymi dla maksymalnie 5 osób każda. Mieszczą się one w nowym, w pełni wyposażonym, drewnianym domu, położonym 20 metrów od brzegu jeziora. Jest tu także piaszczysta plaża, przyjemna do plażowania i ułatwiająca kąpiel w bardzo czystej wodzie. Do dyspozycji turystów i wędkarzy jest miejsce na ognisko, gril, boisko do siatkówki, trampolina, parking. Okolica sprzyja wypoczynkowi w plenerze: wycieczkom pieszym i rowerowym czy nordic walkingowi. Można także zwiedzić pobliskie muzea w Będominie i Wdzydzach Kiszewskich, gdzie miejści się wspaniały, najstarszy w Polsce skansen.

Cennik łowiska Niedamowo - jest tutaj

Akceptacja zwierząt w siedlisku Niedamowo - konieczne uzgodnienie telefoniczne!


Aktualności na Facebook - są tutaj


Łowisko wędkarskie Niedamowo


CHARAKTERYSTYKA ŁOWISKA NIEDAMOWO (dokładna lokalizacja na mapie w wersji SAT)

Jezioro Gubel - Łowisko NiedamowoAkwen o powierzchni 8 hektarów i średniej głębokości ok. 5 m, należy do grupy jezior typu polodowcowego. Woda w jeziorze jest bardzo czysta. Otoczone lasem, od wschodu graniczy z naszym siedliskiem. Z roślinności wynurzonej dominuje trzcina pospolita oraz grążel żółty, a z zanurzonej wywłócznik oraz rdest. Rybostan stanowią: karp, lin, karaś, płoć, wzdręga, okoń, szczupak, sum oraz węgorz. Przed paroma laty wpuszczono tołpygę oraz amura, które obecnie dorastają  do wagi kilkunastu kilogramów.

Spinningiści, jak i spławikowcy znajdą coś dla siebie. Trafiają się okazałe  egzemplarze okoni, szczupaków i sumów. W zbiorniku przeważają szczupaki do około 60cm długości ale trafiają się także ponad metrowe okazy. Najczęściej stosowaną tutaj przynętą jest średniej wielkości guma w kolorach jaskrawych ze względu na stosunkowo ciemne zabarwienie wody. Na wędkach spławikowców i gruntowców najczęściej goszczą płocie, wzdręgi oraz po dłuższym nęceniu, karpie liny i leszcze. Ulubione przynęty niedamowskich okazów to kukurydza, białe oraz czerwone robaki. Kulki proteinowe wymagają dłuższego nęcenia.

łowisko komercyjne pomorskieZASADY WĘDKOWANIA NA ŁOWISKU NIEDAMOWO

- wędkowanie trwa od świtu do zmroku - połowy spinningowe od 1 kwietnia
- szczupak, karp okres ochronny i wymiar jak w PZW
- rybę można wypuścić po zdjęciu z haczyka zachowując oczywiście wszelkie zasady znane wędkarzom propagującym łowienie "złów i wypuść"
- posiadacz zezwolenia jest zobowiązany do utrzymania porządku na stanowisku
- za nieprzestrzeganie przepisów, zezwolenie może być odebrane bez odszkodowania
- karta wędkarska nieobowiązkowa.


Zapraszamy na Łowisko Niedamowo
i życzymy udanego wypoczynku
z wędką na Kaszubach!


www.lowiskoniedamowo.pl