Pałac Monbijou

  • miejscowość : Poganice koło Słupska
  • ulica : Poganice 16
  • telefon : nowy nr tel wkrótce...
A A

Pałac Monbijou - piękno w czystej postaci! 


XIX-wieczny pałac w Poganicach  nosi romantyczną francuską nazwę, która brzmi po polsku: MÓJ KLEJNOT. Wyjątkowa nazwa wiąże się z nie mniej romantyczną historią powstania tego wyjątkowego miejsca. Położony na wysokim wzniesieniu przy dolinie rzeki Łupawy, otoczony jest wiekowym, czterohektarowym wiejskim parkiem.


UWAGA - w Pałacu trwa obecnie generalny remont (pod nadzorem konserwatora zabytków). Prawdopodobny termin zakończenia prac to II połowa 2023 roku.


Pałac Monbijou


Pałac Monbijou cieszy się dobrą aurą. Jest tu cPałac Monbijou dawniejoś takiego nieuchwytnego, o czym się mówi: magia miejsca. Może to te dobre historie promieniujące ze starych murów, a może to królująca tu dookoła natura, podchodząca pod sam Pałac.
Pozostające w pewnym oddaleniu i izolacji, zamknięte w swoim świecie wspomnień, zanurzone w otoczeniu parkowo-leśnym – miejsce to, spokojne i ciche, może dać  prawdziwe wytchnienie i odprężenie. Usytuowane na drugiej kondygnacji, z pięknym widokiem na park, obszerne i stylowo urządzone pokoje dla gości – zapewniają dobre warunki do wygodnego pobytu i pełnego odpoczynku. Ogromną zaletą tego miejsca jest kameralny charakter Pałacu oraz jeziora - tylko do dyspozycji gości hotelowych.

Istnieje możliwość wynajęcia całego pałacu - pokoje (noclegi do 20 osób), pomieszczenia klubowe i restauracyjne), park z urządzeniami rekreacyjnymi, jezioro Księżycowe - zamknietego do wyłącznej dyspozycji gości.
Piękny pałac na Pomorzu - Pałac Monbijou
Usługi w Pałacu Monbijou:

• noclegi: 7 pokoi, 20 miejsc noclegowych
• wyżywienie (śniadania i obiadokolacje)
• wypożyczanie sprzętu rekreacyjnego
• organizacja spływów kajakowych
• zajęcia relaksacyjne z marma yogi
• organizowanie wycieczek (na ruchome wydmy, oraz do innych okolicznych atrakcji)
• rezerwacja e-mailowa, telefoniczna

Cyklicznie odbywają się w Pałacu wystawy rzeżby i malarstwa, wieczory poetyckie i muzyczne, zawody Nordick Walking, coroczne akcje ratujmy kasztanowce, dokarmianie dzikich zwierząt oraz ptaków, spotkania tematyczne, plenery malarskie. Zapraszamy także na spływy kajakowe jednym z najpiękniejszych szlaków Pomorza - na rzece Łupawie.

Gościnne Zabytki w PolsceWYRÓŻNIENIA dla Pałacu Monbijou:

- Pascal
- Meteor
- Głos Pomorza  I-sza nagroda w konkursie "As Regionu"
- Złoty Standard w Obsłudze Klienta
- Przewodnik Kulinarny
- Lieratura Podróżnicza:" Z dala od drogi", "Bedeker Hoteli Historycznych", "Wypoczynek w dworach i Pałacach", "Dwory i Pałace Pomorza","Vague"


Zapraszamy na romantyczny wypoczynek w jednym z najpiękniejszych zakątków ziemi słupskiej!


Pałac Monbijou to prawdziwy klejnot!


Złoty Standard w obsłudze klienta