Wiatrakcje - kawiarnia i noclegi na Kaszubach, punkt widokowy

  • miejscowość : Ręboszewo
  • telefon : 608 379 568
  • ilość miejsc : 4
  • całoroczny : tak
 
iconiconicon
iconicon
iconiconicon
A A

Zapraszamy do naszej kameralnej kawiarni Wiatrakcje na górze Sobótka w Wiatrak Ręboszewo Sobótka KaszubyRęboszewie. Trzypiętrowy Wiatrak Koźlak mieści także lususowy apartament.

Kawiarnia Wiatrakcje, dzięki wspaniałej lokalizacji, pozwala na spędzenie bardzo przyjemnych chwil z malowniczym widokiem dookoła.
W naszym menu znajdują się ciasta i inne świeże wypieki domowej roboty, herbatę, kawę w różnej postaci, od mrożonej po gorące Espresso, piwo, napoje, lody oraz smaczne desery owocowe.
A wszystko okraszone przepięknym widokiem na Szwajcarię Kaszubską, pełną jezior, wzgórz, lasów, łąk i pól.


Wiatrakcje - kawiarnia w wiatraku na Kaszubach


Dla dzieci mamy również atrakcje - Państwa poKawiarnia Wiatrakcje Ręboszewo Kaszubyciechy mogą pozbyć się nadmiaru energii na placu zabaw ulokowanym w bezpiecznej odległości od kawiarni. Chętni mogą wziąć udział w ręcznym mieleniu mąki na własny chleb.
W letnie weekendy (lub po wcześniejszym zamówieniu) organizujemy pokazowe mielenie ziarna na mąkę i wypiek chleba w tradycyjnym piecu, stojącym obok wiatraka. Oprócz tego, dzieci mogą zapoznać się z historycznymi elementami maszynerii oryginalnego wiatraka-koźlaka: śmigami, przekładniami, kamieniami młyńskimi…


Romantyczne noclegi na Kaszubach  • Apartament dla dwojga - 2 osobowy (z opcją dostawki - łącznie 4 osoby) - to idealne miejsce na romantyczny nocleg i wakacyjny pobyt we dwoje. Łóżko typu King Size oraz wanna dla 2 osób sprawią, że weekend we dwoje na Kaszubach będzie niezapomnianym, wspaniałym przeżyciem.

  • Noclegi z klimatem - grupom młodzieży lub gościom, dla których wyjątkowa atmosfera noclegu jest najważniejsza, proponujemy „noc na wiatraku“, czyli zdrowy sen na siennikach na pachnącej, dębowej, dwupoziomowej podłodze maszynowni – z zapierającym dech widokiem na poranne mgły nad kaszubskimi jeziorami. W maszynowni znajduje się łazienka z toaletą i z prysznicem.

  • 2 małe domki letniskowe do wynajęcia, z tarasem i widokiem na jezioro


Proponujemy wynajem Wiatraka na imprezy okolicznościowe, urodziny, imieniy, kameralne przyjęcia i biesiady wewnątrz lokalu do 40 osób. Poza lokalem liczba gości do uzgodnienia. Oferujemy własną obsługę i wyżywienie, a głównym bohaterom wydarzenia - noclegi w  wiatraku - unikalną pamiątkę i bardzo przyjemne wspomnienia. Prócz pięknej panoramy dostępnej z poziomu kawiarni, proponujemy:

Punkt widokowy Ręboszewo - Góra Sobótka - WIATRAKCJE możliwość wynajęcia części wiatraka lub całości.
pokój do wynajęcia z łazienką (z dostawką – maksymalnie dla 4 osób).
wejście na punkt widokowy – ekspozycyjny części historycznych wiatraka koźlaka.
pokaz pieczenia chleba i bułeczek (np. dla wycieczek szkolnych)

W sezonie letnim organizujemy wycieczki po okolicy - Szwajcarii Kaszubskiej.

Cennik usług Wiatrakcji w Ręboszewie - jest tutaj, tel. 608 379 568 (rabat 5% na nocleg przy powołaniu się na Odkryj Pomorze)


Dojazd do kawiarni - wjazd na Górę Sobótka prowadzi od strony jeziora i drogi Ręboszewo - Zawory - Chmielno (patrz mapa satelitarna poniżej). Ze względu na stromy podjazd do wiatraka, dla naszych Gości przygotowaliśmy parking kilkanaście metrów powyżej drogi Ręboszewo - Zawory.


Więcej zdjęć z Ręboszewa - jest tutaj


Inne punkty widokowe na Kaszubach - są tutaj


Kawiarnia Wiatrakcje Windmill EmoticonRęboszewo - piękne miejsce w pomorskim
- romantyczne noclegi w wiatraku na Kaszubach