Wiatrakcje - kawiarnia i noclegi na Kaszubach, punkt widokowy

  • miejscowość : Ręboszewo
  • telefon : 608 379 568
  • fax : ,
  • cena za 2 os. od : 100 zł
  • ilość miejsc : 4
  • całoroczny : tak
 
iconiconicon
iconicon
iconiconicon
A A

Zapraszamy do naszej kameralnej kawiarni Wiatrakcje na górze Sobótka w Wiatrak Ręboszewo Sobótka KaszubyRęboszewie. Trzypiętrowy Wiatrak Koźlak mieści także lususowy apartament (max dla 4 osób) - idealne miejsce na romantyczny nocleg dla pary młodej. Łóżko typu King Size oraz wanna dla 2 osób sprawią, że weekend we dwoje na Kaszubach będzie niezapomnianym, wspaniałym przeżyciem.

Kawiarnia Wiatrakcje, dzięki wspaniałej lokalizacji, pozwala na spędzenie bardzo przyjemnych chwil z malowniczym widokiem dookoła.
W naszym menu znajdują się: kawa, herbata, ciastka oraz napoje oraz gofry i naleśniki z dodatkami. Dla smakoszy mamy wyjątkowy specjał - Chwatny Gbur na czarnym chlebie z prawdziwego pieca.


Wiatrakcje - wiatrak na Kaszubach


Dla dzieci mamy również atrakcje - Państwa poKawiarnia Wiatrakcje Ręboszewo Kaszubyciechy mogą pozbyć się nadmiaru energii na placu zabaw ulokowanym w bezpiecznej odległości od kawiarni. Chętni mogą wziąć udział w ręcznym mieleniu mąki na własny chleb.
W letnie weekendy (lub po wcześniejszym zamówieniu) organizujemy pokazowe mielenie ziarna na mąkę i wypiek chleba w tradycyjnym piecu, stojącym obok wiatraka. Oprócz tego, dzieci mogą zapoznać się z historycznymi elementami maszynerii oryginalnego wiatraka-koźlaka: śmigami, przekładniami, kamieniami młyńskimi…


Proponujemy wynajem Wiatraka na imprezy okolicznościowe, urodziny, imieniy, kameralne przyjęcia i biesiady wewnątrz lokalu do 40 osób. Poza lokalem liczba gości do uzgodnienia. Oferujemy własną obsługę i wyżywienie, a głównym bohaterom wydarzenia - noclegi w  wiatraku - unikalną pamiątkę i bardzo przyjemne wspomnienia. Prócz pięknej panoramy dostępnej z poziomu kawiarni, proponujemy:

Punkt widokowy Ręboszewo - Góra Sobótka - WIATRAKCJE możliwość wynajęcia części wiatraka lub całości.
pokój do wynajęcia z łazienką (z dostawką – maksymalnie dla 4 osób).
wejście na punkt widokowy – ekspozycyjny części historycznych wiatraka koźlaka.
pokaz pieczenia chleba i bułeczek (np. dla wycieczek szkolnych)

W sezonie letnim organizujemy wycieczki po okolicy - Szwajcarii Kaszubskiej.

Cennik usług Wiatrakcji w Ręboszewie - na telefon (rabat 5% na nocleg przy powołaniu się na Odkryj Pomorze)


UWAGA - inny wiatrak, który można zwiedzać, znajduje się na Żuławach - tutaj


Dojazd do kawiarni - wjazd na Górę Sobótka prowadzi od strony jeziora i drogi Ręboszewo - Zawory - Chmielno (patrz mapa satelitarna poniżej)


Więcej zdjęć z Ręboszewa - jest tutaj


Inne punkty widokowe na Kaszubach - są tutaj


Kawiarnia Wiatrakcje - piękne miejsce na Kaszubach
- romantyczne noclegi w wiatraku!