Wiatrakcje - kawiarnia i noclegi na Kaszubach, punkt widokowy

 
iconiconicon
iconicon
iconiconicon
A A

Zapraszamy serdecznie do naszej kameralnej kawiarni Wiatrakcje na górze Sobótka w Wiatrak Ręboszewo Sobótka KaszubyRęboszewie. Trzypiętrowy Wiatrak Koźlak mieści także lususowy apartament (max dla 4 osób) - idealne miejsce na romantyczny nocleg dla pary młodej. Łóżko typu King Size oraz wanna dla 2 osób sprawią, że weekend we dwoje na Kaszubach będzie niezapomnianym, wspaniałym przeżyciem.

Kawiarnia Wiatrakcje, dzięki wspaniałej lokalizacji, pozwala na spędzenie bardzo przyjemnych chwil z malowniczym widokiem dookoła.
W naszym menu znajdują się: kawa, herbata, ciastka oraz napoje oraz gofry i naleśniki z dodatkami. Dla smakoszy mamy wyjątkowy specjał - Chwatny Gbur na czarnym chlebie z prawdziwego pieca.


Wiatrakcje - wiatrak na Kaszubach


Dla dzieci mamy również atrakcje - Państwa poKawiarnia Wiatrakcje Ręboszewo Kaszubyciechy mogą pozbyć się nadmiaru energii na placu zabaw ulokowanym w bezpiecznej odległości od kawiarni. Chętni mogą wziąć udział w ręcznym mieleniu mąki na własny chleb.
W letnie weekendy (lub po wcześniejszym zamówieniu) organizujemy pokazowe mielenie ziarna na mąkę i wypiek chleba w tradycyjnym piecu, stojącym obok wiatraka. Oprócz tego, dzieci mogą zapoznać się z historycznymi elementami maszynerii oryginalnego wiatraka-koźlaka: śmigami, przekładniami, kamieniami młyńskimi…


Proponujemy wynajem Wiatraka na imprezy okolicznościowe, urodziny, imieniy, kameralne przyjęcia i biesiady wewnątrz lokalu do 40 osób. Poza lokalem liczba gości do uzgodnienia. Oferujemy własną obsługę i wyżywienie, a głównym bohaterom wydarzenia - noclegi w  wiatraku - unikalną pamiątkę i bardzo przyjemne wspomnienia. Prócz pięknej panoramy dostępnej z poziomu kawiarni, proponujemy:

Punkt widokowy Ręboszewo - Góra Sobótka - WIATRAKCJE- możliwość wynajęcia części wiatraka lub całości.
- pokój do wynajęcia z łazienką (z dostawką – maksymalnie dla 4 osób).
- wejście na punkt widokowy – ekspozycyjny części historycznych wiatraka koźlaka.
- pokaz pieczenia chleba i bułeczek (np. dla wycieczek szkolnych)

W sezonie letnim organizujemy wycieczki po okolicy - Szwajcarii Kaszubskiej.

Cennik usług Wiatrakcji w Ręboszewie - jest tutaj   (rabat 5% na nocleg przy powołaniu się na Odkryj Pomorze)


Dojazd do kawiarni - wjazd na Górę Sobótka prowadzi od strony jeziora i drogi Ręboszewo - Zawory - Chmielno (patrz mapa satelitarna poniżej)


Więcej zdjęć z Ręboszewa - jest tutaj


Kawiarnia Wiatrakcje - piękne miejsce na Kaszubach
- romantyczne noclegi w wiatraku!