Aquapark Reda - park wodny, akwarium, restauracja

  • miejscowość : Reda
  • ulica : Morska 5
A A

Największy kryty aquapark na Pomorzu został otwarty na osiedlu Aquasfera 29 lipca 2016 roku. Inwestor przygotował liczne atrakcje, które jak widać po frekwencji, uczyniły ten park wodny bardzo dobrym miejscem do zabawy. Dla porównania - jest on o 1/3 większy niż obiekt w Sopocie.  Położenie  w Redzie czyni go szczególnie atrakcyjnym dla mieszkańców tzw. Małego Trójmiasta - jak nazywa się potocznie sąsiadujące ze soba  Wejherowo, Redę i Rumię. Ale "duże" Trójmiasto także chętnie odwiedza nowy aquapark...


Aquapark Reda


W Redzie znajdą się takie atrakcje jak:Aquapark Park Wodny REDA

- zjeżdżalnie, w tym szklana, prowadząca przez akwarium z rekinami
- tzw. leniwa rzeka o długości ponad 300 metrów
- basen pływacki
- baseny rekreacyjne
- Zatoka Piratów - specjalny brodzik dla dzieci ze statkiem pirackim wyposażonym m.in w 7 zjeżdżalni.


Zwiedzanie Aquaparku można rozpocząć od zatopionego Zamku Krakena, w którym znajdują się kameralne niecki basenowe, ławeczki z masażerami karku i pleców oraz bicze wodne. Ciekawostką jest nietypowy wodospad - wiadro z wylewającą się wodą.

Dzieci najbardziej polubią Zatokę Piratów, gdzie woda ma 30 cm głębokości. Można tutaj postrzelać z armatek wodnych, zwiedzić statek korzystając ze zjeżdżalnie i odpocząć na grzbiecie wieloryba. Dzieci na pewno zwrócą uwagę na rufową szalupę z której wylewa się co jakiś czas kaskada wody.


Aktualności na profilu Facebook - są tutaj


Aquapark Reda
Reda, ul. Morska 5
www.aquaparkreda.pl
UWAGA - odwiedzając Aquapark Reda warto zaplanować wizytę w ciekawym miejscu znajdującym się w tym samym budynku. Papugarnia - bo o niej mowa - jest atrakcją o wyjątkowym klimacie. Kilkadziesiąt mniejszych i większych egzotycznych ptaków potrafi swoim zachowaniem wprawić każdego w dobry nastrój. Papugi są ptakami ciekawskimi (i niezależnymi), więc jeśli czują się bezpiecznie potrafią usiąść na ramieniu zwiedzającego. Chętnie też naśladują dźwięki i głosy.
Druga papugarnia w rejonie Trójmiasta znajduje się w Gdańsku.

Papugarnia Reda (więcej informacji i zdjęć) - jest tutaj
Papugarnia Gdańsk (więcej informacji i zdjęć) - jest tutaj
Aquapark Reda zaprasza!


Inne pomorskie parki wodne - są tutaj