Muzeum zabytkowych samochodów amerykańskich, wystawa Coca-Cola

  • miasto : Kościerzyna
  • ulica : Mazurka Dąbrowskiego 4
A A

Zapraszamy do wyjątkowego muzeum zabytkowych samochodów, głównie luksusowych, które na codzień możemy zobaczyć jedynie w filmach. Dodatkową atrakcją na miejscu jest jedyna w Europie wystawa pamiątek związanych z marką Coca-Cola.
Oryginalna kolekcja American Old Cars znajduje się W Kościerzynie, w kompleksie handlowym Galeria Wybickiego. Do zatrzymania się w tym miejscu zachęca także duży, bezpłatny parking oraz restauracja.


Muzeum samochodów amerykańskich - Kościerzyna


Prezentowane modele są w bardzo dobrym stanie i często biorą udział w różnego rodzaju wydarzeniach, takich jak śluby, parady, inscenizacje, a nawet produkcje filmowe. Przygotowana ekspozycja, z licznymi elementami ciekawej scenografii, wprowadza zwiedzających w charakterystyczny dla Ameryki klimat.
Kolekcja zabytkowych samochodów w Kościerzynie obejmuje kultowe, amerykańskie marki reprezentowane m.in przez modele:

DESOTO rocznik 1938
JEEP WOJSKOWY
CHEVROLET DE LUX rocznik 1950
CHEVROLET PICK UP rocznik 1952
BUICK SPECJAL rocznik 1952
CADILLAC FLEETWOOD 1954 Muzeum samochodów amerykańskich - KOŚCIERZYNA
BUICK RODMASTER 1956
PLYMOUTH BELVEDERE 1957
CADILLAC DE VILLE 1959
LINCOLN CONTINENTAL 1960
CHEVROLET BEL AIR 1964
FORD MUSTANG 1966
BUICK LESABRE SPORT CUPE 1968
CADILLAC DE VILLE 1968
BUICK SKAYLARK CUSTOM 1969
CADILLAC ELDORADO 1976
LINCOLN CONTINENTAL 1976
BUICK LE SABRE 1977
PLYMOUTH VOLTARE 1980 TAXI
BUICK RIVIERA 1989


American Old Cars - zabytkowe auta na wynajem


Muzeum w Kościerzynie oferuje ponadto aż kilkanaście zabytkowych aut na wynajem - do ślubu, sesji fotograficznej itp. Najstarszy pojazd pochodzi z początków lat 50-tych, ale we wszystkich egzemlarzach można poczuć samochodową, szczęśliwą duszę - są wciąż na chodzie!


Wspaniałe krążowniki szos i inne wozy będące na wystawie można podziwiać przy poruszających dźwiękach muzyki z lat 50 i 60, m.in nieśmiertelnych przebojów Elwisa Presleya. Dodatkową atrakcją tej wyjątkowej ekspozycji motoryzacyjnej jest kilka oryginalnych scenografii.


Rozwijając swoją kolekcję właściciele zajmują się odbudową, naprawą, sprzedażą i wynajmem zabytkowych samochodów. Prowadzą także dystrybucję części zamiennych oraz akcesoriów do tych pojazdów. Zapraszamy do Kościerzyny położonej zaledwie 58 kilometrów od Gdańska.


Wystawa Coca-Cola Kościerzyna


Wyjątkowa, jedyna w Polsce i Europie wystawa poświęcona marce Coca-Cola.Wystawa Coca-Cola Muzeum Kościerzyna
W kraju, po raz pierwszy spróbowano tego napoju nad Wartą, na Międzynarodowych Targach Poznańskich w 1957 roku. Panujący wówczas w Polsce ustrój socjalistyczny, wręcz komunistyczny, nie dawał praktycznych szans na sukces temu kapitalistycznemu napojowi na krajowym rynku. Coca-Cola pojawiła się ponownie w latach 60 ubiegłego wieku w sieci Pewex, oferującej luksusowwe towary za dolary.

Muzeum w Kościerzynie posiada obecnie ponad 700 różnego rodzaju pamiątek i gadżetów związanych z tym popuarnym napojem gazowanym.


American Old Cars Museum - informacje - tel. 663945020
www.americanoldcars.pl
(godziny otwarcia, ceny biletów)


Ciekawostka - najdłuższą amerykańską limuzyną, produkowaną seryjnie, był Lincoln Town Car. Długość wozu przekraczała 5 i pół metra, a szerokość zbliżała się do 2 metrów.


Muzeum zabytkowych samochodów amerykańskich
- auta, które robią wrażenie!