Muzeum Bursztynu - poznaj świat bursztynu sprzed 40 milionów lat, przeżyj podróż w czasie!

  • miasto : Łeba
  • ulica : Nadmorska 3 B
A A

Skąd wziął się bursztyn? Jak wyglądał świat, kiedy powstawało słynne bałtyckie złoto? Dlaczego złoża bursztynu wędrowały? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedź właśnie w Muzeum Bursztynu w Łebie. Bardzo ciekawie przygotowane eskpozycje, z wykorzystaniem różnych technik oddziaływujących na zmysły, niesamowicie inspirują naszą wyobraźnię. Bursztyn uczy historii, wprawia w zachwyt miłośników sztuki oraz intryguje naukowców. W łebskim muzeum i dorośli, i dzieci znajdą interesującą wiedzę, zabawę i niezapomniane, intrygujące wrażenia.


Muzeum Bursztynu Łeba


Na przygodę z bursztynem zapraszamy do czterech specjalnych komnat, które kolejno "przenoszą" zwiedzających w czasie. Łączna powierzchnia sal espozycyjnych sięga 400 metrów kwadratowych. Są to:

Muzeum Bursztynu Łeba1) Las bursztynowy - w tej sali zwiedzający dowiedzą się jak wyglądał las przed 40 mln.lat, który zapoczątkował proces tworzenia się dzisiejszego bursztynu.

2) Epoka lodowcowa - tutaj zobaczymy naturalnej wielkości zwierzęta z czasów epoki lodowcowej, która odegrała ważną rolę w przemieszczaniu się złóż bursztynu.

3) Sala inkluzji - w tej sali zobaczymy uwięzione w bursztynie owady sprzed 40 mln lat

4) Bursztynowa komnata - sala z ekskluzywnymi eksponatami z bursztynu.


Ceny biletów wstępu (normalne, ulgowe i dla grup) - są tutaj

Muzeum Bursztynu
Łeba, ul. Nadmorska 3B
tel. 502 622 877
e-mail: muzeumbursztynuleba@gmail.com
www.muzeum.bursztynowagaleria.pl
www.facebook.com/muzeumbursztynuleba


UWAGA - pod tym samym adresem mieści się druga atrakcja (ten sam nr telefonu kontaktowego) - Kraina Smoków - tutaj


Muzeum Busztynu w Łebie