U Młynarza - Zagroda Edukacyjna - atrakcje dla dzieci

  • miasto : Mokry Dwór
A A

Mokry Dwór, dotychczas kojarzony z Żuławskim Tulipanem, coraz mocniej zapada w pamięci jako urokliwe miejsce z atrakcjami dla dzieci. Jego głównym walorem jest mozliwość bezpośredniego kontaktu z dobrodusznymi zwierzętami, które chodzą luzem wśród gości. Spotkamy tu owce 🐑 i owieczki, kozy 🐐 i koźlęta, kaczki, osiołki, koty, a nawet miejscowego bociana, który w spokojniejsze dni odwiedza okolice Zagrody.
Wielką frajdą dla dzieci jest możliwość nie tylko pogłaskania zwierząt (tych, które mają na to ochotę :)), ale również ich nakarmienia. Oczywiście tylko bezpiecznym i zdrowym jedzeniem z Zagrody.


Zagroda Edukacyjna U MłynarzaWindmill Emoticon Mokry Dwór


Zagroda, poprzez zabawę, przybliża dzieciom życie na dawnej wsi, w szczególności pracę młynarza. W tym celu są udostępniane wnętrza pieczołowice zrekonstruowanego wiatraka typu paltrak. Ten rodzaj młyna cechuje duża stabilność (ważne przy dużym wietrze) i łatwość obracania całego korpusu - na smarowanych rolkach w obwodzie podstawy.
Opowieść o całym procesie mielenia zboża (z elementami pokazowymi)  może być uzupełniona przykładowym wypiekiem swojskiego chleba.
O tym jak wspaniale pachnie i pysznie smakuje prawdziwy chleb 🍞 nie trzeba się rozpisywać...

Inną atrakcją Zagrody, taką uzupełniającą, jest Niecodzienny Plac Zabaw.U Młynarza - wiatrak Mokry Dwór Stopniowo rozbudowywany o kolejne gry i zabawy pełni funkcję miejsca rozwoju kreatywności i zręczności. Jego niecodzienność polega na rozmiarze XXL, w którym są tworzone kolejne, dostępne gry: domino, kółko i krzyżyk itp. Walorem tego miejsca jest maksymalne korzystanie z naturalnych materiałów.

Godziny otwarcia - czynne: na telefon.


Zwiedzanie w sezonie (czerwiec - sierpień)

Pon-pt grupy zorganizowane - półkolonie oraz grupy powyżej 10 osób
Ich pobyt należy umówić wcześniej przez e-mail: zagrodamlynarza@gmail.com
lub telefonicznie: 508 600 385

Pt - Sob - zwiedzanie indywidualne - możliwość pikniku, zrobienia ogniska.
Godziny otwarcia: 10-18
Cena: 20 zł osoba dorosła, 15 zł dzieci do 15-ego roku życia, bezpłatnie - dzieci do 3 lat

Zwiedzanie poza sezonem:
Pon-pt grupy zorganizowane - szkoły oraz grupy powyżej 10 osób
 - należy umówić wcześniej jak w sezonie

Pt - Sob - zwiedzanie indywidualne
Godziny otwarcia: 10-16


CIEKAWOSTKA - działający na miejscu wiatrak paltrak jest rekonstrucją pond stuletniego obiektu pochodzącego z Wyszogrodu (woj. mazowieckie).


U Młynarza w Mokrym Dworze jest ciekawie w każdej porze!