Punkty widokowe - Kociewie, Żuławy, Powiśle

  • miejscowość : Sobowidz
A A

Zapraszamy do nowo otwartego działu - punkty widokowe na Kociewiu, Żuławach i Powiślu. Przyjemnego zwiedzania i oglądania!


SOBOWIDZ

Wieża widokowa w Sobowidzu została zbudowana na lekkim wyniesieniu terenu nad jeziorem Sobowidzkim. Platforma widokowa znajduje się na wysokości ok. 5 metrów nad ziemią. Stalowaa konstrukcja jest dostępna bez ograniczeń przez cały rok.Wieża widokowa Sobowidz - fot. Krzysztof Łoński
Z platformy widokowej można obejrzeć:
 ● Jezioro Sobowidzkie i kociewską rzekę Styna
 ● w jesienne dni (mniej zieleni) na drugim brzegu - kompleks pozamkowy (część gotyckich piwnic,     fosy, mur skarpowy i budynek z XIX wieku).
 ● stary, spalony młyn
 ● piękny, zabytkowy Kościół

Dojazd - samochodem od strony ul. Ogrodowej niemal pod samą budowlę (otoczenie wyłożone kostką). Rowerem - ścieżką rowerową od strony Pszczólek.
Więcej informacji i zdjęć - jest tutaj


 


WIOSŁO MAŁE 


Punkt widokowy i nieduża, drewniana wieża widokowa na skraju zalesionej, nadwiślańskiej skarpy. Kilkumetrowej wysokości konstrukcja jest zadaszona i posiada ładną panoramę na Wisłę i okolice. Wieży na placu towarzyszy mała wiata turystyczna - ława z ławkami  pod daszkiem.

Dojście do punktu widokowego (najłatwiejsze) prowadzi ścieżką turystyczną "Wiosło Duże", która zaczyna się przy niewielkim parkingu na kilka samochodów (również z wiatą wypoczynkową). Trase o długości ok. kilometra mozna pokonać w kilkanaście minut.
Niestety dojazd do parkingu wymaga uważności ponieważ nawigacja może źle pokierować. Najlepiej jechać z Opalenia, na południe, wzdłuż Wisły przez Widlice, mijając po drodze parking przy rezeracie przyrody Wiosło Małe.
Lokalizacja na mapie - jest tutaj


 


wkrótce kolejne punkty widokowe...