Nowe mieszkania w Trójmieście – co nowego w 2022

  • miejscowość : Trójmiasto
A A

Trójmiasto cieszy się kolosalną popularnością wśród inwestorów w nieruchomości oraz firm deweloperskich. Duży potencjał regionu oraz jego różnorodność sprawiły, że nieruchomości w województwie pomorskim stały się jednymi z najdroższych w kraju. Jednak nabywców to wcale nie zraża, i popyt na nowe mieszkania w Gdańsku, Sopocie i Gdyni pozostaje na bardzo wysokim poziomie.


W dzisiejszym przeglądzie zawarliśmy tylko najważniejsze: co znajdziemy w aktualnej ofercie deweloperskiej, gdzie się buduje nowe mieszkania oraz jakie są przybliżone ceny nowych lokali.


Na każdy gust


Trójmiasto daje nabywcom bardzo szeroki wybór nowych inwestycji mieszkaniowych. Oto krótkie zestawienie głównych kategorii nieruchomości, jakie znajdziemy w bieżącej ofercie.


Liderem sprzedaży są, oczywiście, osiedla wielorodzinne. Są realizowane w obrębie dzielnic Jasień, Ujeścisko, Łostowice, Orunia Górna, Piecki-Migowo i coraz częściej na przedmieściach. Zdarzają się też nowe inwestycje na Śródmieściu. Nie są to tylko tradycyjne blokowiska czy wolnostojące budynki, ale też inwestycje o dobrze rozbudowanej infrastrukturze i zapleczu rekreacyjnym i usługowym, zaprojektowane w duchu koncepcji “miasto w mieście”. Przykładem tego typu inwestycji jest Osiedle Perspektywa, wielorodzinny kompleks  wyposażony w pełnowartościową infrastrukturę wewnątrzosiedlową.


Kolejną ważną kategorią są nieruchomości inwestycyjne. Są to przeważnie kompleksy Nowr mieszkania w Trójmieście - co nowego na rynku w 2022apartamentów o różnorodnej powierzchni, kupowane przez inwestorów w nieruchomości. Znajdują się w najbardziej atrakcyjnych częściach miasta i posiadają stosowne udogodnienia. Część z nich jest też wyposażona w infrastrukturę towarzyszącą – recepcję, obsługę apartamentów oraz usługi operatora najmu. Ciekawym projektem o dużym potencjale inwestycyjnym jest, kompleks apartamentowy Nadmotławie Apartments w obrębie dzielnicy Śródmieście wyposażony w różnorodną infrastrukturę. Gdańsk przyciąga wielu inwestorów w nieruchomości zarówno z Polski, jak i spoza jej granic, i ich aktywny udział na rynku dodatkowo pompuje ceny mieszkań. Nie mniej jednak, walory miasta (zwłaszcza te turystyczne) są niekwestionowane, więc nawet wysokie stawki nie odstraszają przedsiębiorców.


Jeszcze jednym ciekawym segmentem trójmiejskiego rynku są apartamenty wakacyjne. Położone są w bezpośrednim sąsiedztwie linii wybrzeża bądź też w otulinie zieleni parków oraz chronionych obszarów natury. Również wyróżniają się bardzo wysokim standardem wykonania i często stają się celem inwestycyjnym. Wyróżnikiem tego typu inwestycji często jest specjalna infrastruktura – strefy spa i fitness, baseny oraz jacuzzi.


Nie możemy też zapomnieć o osiedlach jednorodzinnych. Ten sektor od kilku lat bardzo prężnie się rozwija, a Trójmiasto posiada wszelkie niezbędne warunki do realizacji tego typu lokali. Osiedle Lagom realizowane przez grupę deweloperską Robyg jest przykładem nowoczesnego osiedla domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej i bliźniaczej, wyposażonego w dodatkowe elementy infrastruktury. Położone jest w obrębie gdańskiej dzielnicy Ujeścisko.


Jakie są ceny nowych mieszkań w Trójmieście?


Gdańsk jest obecnie jednym z najdroższych miast wojewódzkich w Polsce. Droższe są tylko Warszawa i Kraków, ale stolica Pomorza już dzisiaj ma w ofercie nieruchomości, które ceną przewyższają nawet warszawskie. Nieco tańsze są dzielnice mieszkaniowe – Ujeścisko-Łostowice, Jasień, Orunia, a jeszcze przystępniejsze – przedmieścia. Sopot “specjalizuje się” w nieruchomościach inwestycyjnych, co oznacza, że tutejsze ceny również nie należą do najniższych, a nowe mieszkania w Gdyni również bardzo szybko drożeją.