Wczasy zdrowotne na Kaszubach, rehabilitacja, dieta warzywno-owocowa

Wczasy zdrowotne na Kaszubach, rehabilitacja, dieta warzywno-owocowa

Kaszuby, Kociewie, Bory Tucholskie, pomorskie

Na Kaszubach jest pięknie i zdrowo. Dla zadbania o siebie (może np. przed jakimś wydarzeniem, imprezą) warto zaplanować relaksacyjny weekend i kilkudniową przerwę w pracy. W nabraniu formy, rześkości, zdrowia i siły mogą pomóc pomorscy fachowcy.

Odnowa biologiczna, diety witaminowe, wczasy zdrowotne i odWczasy zdrowotne na Kaszubachchudzające - to tylko część oferty kaszubskich ośrodków wczasów zdrowotnych. To tutaj, w Gołubiu koło Szymbarka, po raz pierwszy w Polsce zastosowano dietę warzywno-owocową w procesie przywracania sił witalnych organizmu. Fachowe porady i zabiegi znajdziemy dzisiaj także w specjalistycznych ośrodkach nad morzem. Zapraszamy serdeczenie i całorocznie na Kaszuby, na Kociewie i w Bory Tucholskie - w pomorskie.

Coraz popularniejsza:Normobaryczna komora tlenowa Trójmiasto
                 👉 nieinwazyjna,
                  👉 odmładzająca,
                   👉 profilaktyczna lub lecznicza
terapia tlenem 💨 i wodorem w komorze normobarycznej
. Więcej...

  Wczasy zdrowotne i dieta na Kaszubach

Wybrane ośrodki według kolejności zamieszczonych poniżej skróconych ofert:

 ✔️ Łeba - Ośrodek wypoczynkowy nad morzem ZDROWOTEL
    Wczasy zdrowotne, turnusy rehabilitacyjne, odchudzające itp.

✔️ Osiek - Centrum Rehabilitacji i Rekreacji DOBRY BRAT
    Wczasy zdrowotne i odchudzające, turnusy rehabilitacyjne, silvoterapia.

✔️ Jastrzębia Góra - Willa Klif   
     Wczasy zdrowotne i odchudzające, turnusy rehabilitacyjne, dieta dr Ewy Dąbrowskiej.

✔️ Krynica Morska - OWR Posejdon
     Turnusy rehabilitacyjne, wczasy zdrowotne nad morzem

✔️ Rewa - Wczasy Zdrowotne Krystyna   Wczasy odchudzające, turnusy zdrowotne, dieta dr Ewy Dąbrowskiej.

 Hotel Grand Lubicz *****
Aquapark, Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne - Uzdrowisko Ustka

Grand Lubicz - Uzdrowisko Ustka 

  • POSEJDON - Krynica Morska - turnusy rehabilitacyjne nad morzem

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Ośrodka Wypoczynko-Rehabilitacyjnego Posejdon w Krynicy Morskiej. Unikalny mikroklimat i wyjątkowa przyroda sprzyjają wypoczynkowi i regeneracji, a bogate wyposażenie Ośrodka i fachowy personel dopełniają komfortu kuracjuszy.
Atrakcyjna lokalizacja Posejdona na nasłonecznionym skłonie zalesionej wydmy zapewnia korzystną ekspozycję i piękne widoki na Zalew Wiślany. Z Ośrodka praktycznie wszędzie jest blisko - atrakcje Krynicy Morskiej są w zasięgu kilkuset metrów.

W Posejdonie oferujemy komfortowe noclegi w pokojach, studiach i apartamentach oraz pełne, całodzienne wyżywienie: śniadania, obiady i kolacje. Wśród udogodnień znajdują się tutaj:

    • sala gimnastyczna, kąciki zabaw dla dzieciTurnusy rehabilitacyjne nad morzem POSEJDON Krynica Morska
    • gabinety i sale zabiegowe,
    • kawiarnia, sala klubowa, jadalnia na 200 miejsc
    • miejsce na organizację imprez szkoleniowych (sprzęt multimedialny, nagłaśniający, tablice oraz ekrany)
    • parking, rozległy teren rekreacyjny z parkiem,
    • miejsce na ognisko, darmowy WI-FI na terenie hotelu

Więcej informacji, proponowane zabiegi w Posejdonie itp. - są tutaj


  • U ZBÓJA - Gołubie - wczasy zdrowotne Kaszuby

Zapraszamy do Ośrodka U ZbójaOśrodek, w którym wczasy zdrowotne prowadzone są pod nadzorem medycznym dr Ewy Dąbrowskiej.

Oferujemy państwu niepowtarzalny wypoczynek połączony z poprawą zdrowia i regeneracją sił witalnych organizmu. Zmiana sposobu odżywiania jaką proponujemy w naszym ośrodku w formie diety warzywno-owocowej, pozwala odzyskać zdrowie i powrócić do życia zgodnego z prawami natury – uruchamiają się i usprawniają mechanizmy samoleczące.

Ośrodek U Zbója jest ma odpowiednie warunkiDieta warzywno-owocowa jest odmianą postu, czyli czasowym powstrzymywaniem się od jedzenia . Główną jej cechą jest niedostateczne odżywianie zewnętrzne, co uruchamia zastępcze odżywianie wewnętrzne, zwane też drugim programem energetycznym, dzięki czemu organizm sam się leczy.

Dieta warzywno-owocowa jest wskazana dla osób zdrowych w celach profilaktycznych oraz dla osób cierpiących na takie choroby jak m.in. nadwaga lub otyłość, nadciśnienie, wysoki cholesterol, miażdżyca serca i naczyń, alergie skórne, pokarmowe, astma, choroba zwyrodnieniowa stawów, zaparcia i inne.

Zapraszamy do naszego ośrodka by pomóc państwu postawić pierwsze kroki na drodze ku zdrowiu i witalności.

Basen ośrodka U ZbójaKomnata solna Kaszuby Ośrodek U ZbójaOśrodek Wczasów Zdrowotnych U Zbója znajduje się w Gołubiu (woj. Pomorskie), 60 km od Gdańska. Wieś usytuowana jest pomiędzy dwoma malowniczymi jeziorami: Patulskim i Dąbrowskim, w południowo-zachodniej części Zespołu Jezior Raduńskich, a cały jej obszar leży na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Jest to jeden z najpiękniejszych krajobrazowo terenów rekreacyjnych Pojezierza Kaszubskiego.
Dużą atrakcją jest ośrodek narciarski na Wieżycy ( wyciągi orczykowe) – czynny przez całą zimę ( 8 km od Gołubia ).

tel. 58 684 36 57


zapraszamy na wypoczynek nad Bałtykiem, w Łebie, oferując noclegi blisko plaży, w sosnowym lesie. Hotel Zdrowotel Łeba, położony w zacisznym miejscu, posiada udogodnienia także dla dzieci i ich opiekunów. Cały obiekt dostosowany jest do przyjmowania osób poruszających się na wózkach.

Odwiedzający Zdrowotel bardzo cenią sobie nadmorski klimat oraz czyste powietrze. To leśne - aromatyzowane olejkami sosnowymi - i to morskie - z dodatkiem jodu.

Turnusy rehabilitacyjne nad morzemSpecjalnie dla Państwa przygotowaliśmy zabiegi rehabilitacyjne z wielu obszarów i bardzo dobrze wyposażony Zakład Usprawniania Leczniczego. Wysoko wyspecjalizowany personel i kadra lekarzy dba o najwyższą skuteczność zabiegów. W Zdrowotelu mamy holistyczne podejście do każdego z pacjentów. Patrzymy na dolegliwości szeroko i kompleksowo. Dlatego wielu z naszych kuracjuszy przyjeżdżając z problemami zdrowotnymi, z tak zwanego pogranicza różnych specjalności, znalazło tutaj skuteczną pomoc.

Uwzględniając turnusy rehabilitacyjne mamy do zaoferowania leczenie chorób reumatologicznych, neurologicznych, dermatologicznych, pulmonologicznych i zespoły pourazowe. Proponujemy także turnusy po-covidowe - dla osób, które ciężko lub lekko przeszły chorobę COVID-19 oraz doświadczają uporczywych powikłań ze strony układu oddechowego, układu krążenia, układu nerwowego czy układu ruchu.

Dobre opinie o Ośrodku, świetna kadra i wspaniałe warunki naturalne zachęcają do
przyjazdu i wypoczynku nad morzem. Zapraszamy na:
Zimowe wczasy odchudzające nad morzem
- wczasy dla aktywnych
- wczasy zdrowotne i rehabilitacyjne - turnusy
- pobyty indywidualne i grupowe
- wakacje, urlopy, weekendy

Do dyspozycji Gości Zdrowotelu są:

- wypożyczalnia sprzętu sportowego i plażowego
- mini biblioteka, świetlica
- tenis stołowy
- ogrodzone miejsca parkingowe płatne (kwiecień - październik)
- place zabaw, boisko sportowe, siłownia
- miejsca i programy animacji czasu wolnego,
- sejf w recepcji

 Wczasy zdrowotne w Łebie - noclegi:
Rehabilitacja nad morzem Łeba - Zdrowotel
Oferujemy noclegi w pokojach o zróznicowanym standardzie co pozwala lepiej zaspokoić Państwa potrzeby i oczekiwania - tak cenowe jak i wyposażeniowe. Pokoje (wszystkie z łazienkami) znajdują się w murowanych, całorocznych pawilonach, także w wersji z balokonem, o podwyższonym standardzie, również typu studio.

Zdrowotel Łeba
Łeba, ul. Nadmorska 15/17
Infolinia: tel. 801 00 33 87, tel. 59 866 18 17
www.zdrowotel.pl       e-mail: info@zdrowotel.pl


Dobry Brat jest specjalistycznym ośrodkiem pięknie położonym w samym sercu Borów Tucholskich, na Kociewiu, nad największym w powiecie starogardzkim jeziorem Kałębie (ponad 450 hektarow). Na terenie miejscowej gminy Osiek znajdują się aż cztery rezerwaty przyrody: Udzierz, Zdrójno, Krzywe Koło, Czapli Wierch. Niepowtarzalny klimat Borów Tucholskich, (70% drzewostanu stanowi sosna) pozwala na leczenie schorzeń związanych ze schorzeniami układu oddechowego oraz na prowadzenie m.in. silvoterapii opartej na kontakcie z przyrodą.

Specjalnością Centrum Dobry Brat w Osieku jest rehabilitacja. Więcej informacji po kliknięciu w nazwę oferowanego zabiegu:

masażeTurnusy rehabilitacyjne Bory Tucholskie Dobry Brat
hydroterapia
fizykoterapia
inhalacje
krioterapia
kinezyterapia
terapia funkcjonalna

Odnowa biologiczna to druga specjalność ośrodka Dobry Brat w Borach Tucholskich:

- sauna
- grota solna
- kąpiele perełkowe i zabiegi SPA
- masaże (lomi lomi, stemplami, itd)

Grota solna Dobry Brat Osiek - pomorskiePolecamy również specjalistyczne turnusy dietetyczne dla każdego - w miłej, rodzinnej atmosferze. Wykorzystując specyficzny mikroklimat Borów Tucholskich proponujemy Państwu metamorfozę fizyczną i psychiczną. Pod opieką psychologa, dietetyka i wykwalifikowanej kadry fizjoterapeutów zadbamy o Państwa zadowolenie i pomożemy usystematyzować wiedzę o zależnościach psychiczno - fizycznych w leczeniu nadwagi.

Dla tych z Państwa, którzy nie mogą skorzystać z pełnowymiarowych turnusów, proponujemy weekendy oczyszczająco – odchudzające. Pełna oferta weekendów i turnusów odchudzających, z wykorzystaniem diet koktajlowych, owsianych lub warzywno-owocowych - jest tutaj

Centrum Dobry Brat, to także okazja skorzystania z wielu dodatkowych atrakcji:

• Bilard, tenis stołowy, boule, sala cichych gier, boisko do różnych gier zbiorowych
• Możliwość korzystania ze skuterów dla osób niepełnosprawnych
• Przystań wodna ze sprzętem pływającym (kajaki, rowery wodne, żaglówki)
• Biblioteka
• Plac zabaw dla dzieci w lesie i na plaży
• Kuchnia polowa do smażenia np. złowionych ryb, zebranych grzybów
• Zajęcia z arteterapi
• Rowery terenowe 2zł/1h
• Kijki Nordic Walking 2zł/1h
• Suszarnia grzybów

Rehabilitacja w Borach Tucholskich - Dobry BratCentrum Rehabilitacyjno-Rekreacyjne Dobry Brat przygotowało na potrzeby Gości także 3 uniwersalne sale biznesowo – szkoleniowe. Pomieszczenia o wysokim standardzie posiadają pełny dostęp do Internetu oraz światła dziennego. Wszystkie sale szkoleniowe są doskonale wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt przeznaczony do prowadzenia prezentacji.

Osiek, tel. 58 582 12 21, www.dobrybrat.pl


  • WILLA KLIF - Jastrzębia Góra - wczasy zdrowotne nad morzem

Wczasy odchudzające nad morzem JASTRZĘBIA GÓRAZapraszamy serdecznie do kameralnej Will Klif - nowoczesnego, kameralnego pensjonatu położonego w cichej części Jastrzębiej Góry. Bazując na wieloletnim doświadczeniu  oferujemy wczasy zdrowotne, wczasy odchudzające, wczasy dla aktywnych oraz turnusy rehabilitacyjne. Nasz ośrodek zdrowotny zapewnia kameralne SPA z gabinetami odnowy biologicznej, restaurację, jacuzzi i saunę infrared.

Proponujemy Państwu lecznicze zabiegi fizjoterapeutyczne, zabiegi kosmetyczne, masaże specjalistyczne oraz zabiegi na ciało. Szeroki wachlarz wspomnianyh zabiegów w 7 gabinetach, miła atmosfera oraz wykwalifikowana kadra gwarantuje pełny komfort i zadowolenie z pobytu.

Organizujemy turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych lub cierpiących na schorzenia:

- narządu ruchu (z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich)
- układu krążenia, układu oddechowego i pokarmowego
- z chorobą psychiczną, z padaczką
- reumatoidalne i zespołów bólowych kręgosłupa

Wczasy zdrowotne i odchudzające nad morzem
Dieta wg dr Ewy Dąbrowskiej nad morzem

Willa Klif, tel. 505 160 110, tel. 609 49 48 00, www.willaklif.pl


Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy Państwa na wczasy zdrowotne nad morzem w malowniczo położonej Rewie. Kameralny Pensjonat Krystyna dzieli od centrum Gdyni zaledwie 15 km, aod piaszczystej plaży - 200 metrów. Już od ponad 20 lat serdecznie gościmy wczasowiczów, którzy wywożą stąd sympatyczne wspomnienia. W naszej ofercie znajdą Państwo także:

Turnusy zdrowotne, odchudzające (dieta dr Ewy Dąbrowskiej)
Polecamy 2 tygodniowe pobyty zdrowotno-odchudzające oparte o dietę dr Ewy Dąbrowskiej, która przywraca właściwe mechanizmy przemiany materii w organiźmie. Kuracja jest oparta o specjalnie dobrane zestawy owowcowo-warzywne odziaływujące leczniczo i profilaktycznie. Więcej - jest tutaj

Turnusy rehabilitacyjne (dla kuracjuszy indywidualnych i zorganizowanych)

Wśród przeprowadzanych zabiegów terapeutycznych sWczasy zdrowotne Krystyna nad morzemą m.in: hydroterapia (hydromasaż, wodny masaż wirowy kończyn dolnych, aquavibron, fizjoterapia - elektroterapia (prądy diadynamiczne, jonoforeza, prąd galwaniczny, prądy interferencyjne, tens), światłolecznictwo (laser, Bioptron, solux) i ultradźwięki (ultrajonoforeza), inhalacje,  masaż pneumatyczny (fotel, masażer stóp), masaże (drenaż limfatyczny, klasyczny, sekwencyjny) Więcej szczegółów (m.in dieta sokowa) - jest tutaj

Wczasy Zdrowotne Krystyna, tel. tel/fax. 58 679 11 34, tel. 609 494 800
tel. 505 160 110, www.pensjonatkrystyna.pl

 


Ośrodek CZAPIELSKI MŁYN to pięknie położony kompleks na Kaszubach nad jeziorem Bukrzyno Duże, na wysokosci ok. 180 m np. - w sercu Szwajcarii Kaszubskiej - w pomorskim.

Kaszuby to czesto strome wzgórza, wartkie rzeki, gęsOdnowa biologiczna na Kaszubach - Czapielski Młynte lasy, czyste jeziora i świeże powietrze. Te walory sprzyjają oderwaniu się od codziennych stresów i problemów. Tutaj łatwiej można skupić się na własnym zdrowiu i urodzie, oczyścić i wyciszyć organizm.

Z przyjemnością zapraszamy Państwa na turnusy zdrowotne, rekreacyjne i relaksacyjne oraz wczasy odchudzające przez cały rok. Wszyscy, którzy chcą podratować zdrowie oraz poprawić swój wygląd mogą to zrobić u nas. Do dyspozycji kuracjuszy oddajemy bazę odnowy biologicznej z wysoko wykwalifikowanymi masażystami, sauny, solaria, hydromasaże, grotę solną, siłownię, salę gimnastyczną i gabinet kosmetyczny oraz opiekę lekarską i pielęgniarską.

Największą zaletą naszego ośrodka jest możliwość skorzystania z unikalnego systemu żywienia prowadzonego przez Mistrza Kucharskiego, każdy z kuracjuszy ma możliwość wybrania indywidualnego systemu diet (diety warzywno-owocowej wg dr Dąbrowskiej, diety odchudzającej, odmładzającej bądź skorzystania z diety wzmacniającej.

Przykładowe diety:Dieta warzywno owocowa dr Dąbrowskiej na Kaszubach 

• dieta warzywno - owocowa (460 kcal)
• dieta odmładzająco - ochudzająca (800 kcal)
• dieta odmładzająca (1200 kcal)
• dieta wzmacniająca
• dieta wzmacniająca (2000+ kcal)

Naszym gościom oferujemy ciche, przytulne i komfortowe noclegi, w większości z widokiem na jezioro oraz balkonami. Opis i zdjęcia po kliknięciu w rodzaj noclegu:

■ pokoje Standard - 1 i 2 osoboweCzapielski Młyn wczasy zdrowotne Kaszuby
■ Apartamenty Mini
■ Apartament VIP
■ Domek Leśny
■ Domek VIP

Akceptacja zwierząt - po wcześniejszym uzgodnieniu - w domkach leśnych.

W naszej ofercie znajdą Państwo:

- odpowiednią dietę (poprzedzoną konsultacją lekarską)Grota solna Kaszuby pomorskie - Czapielski Młyn
- opiekę medyczną i pielęgniarską
- prelekcje, wykłady, pokazy
- rekreację, sport, fizykoterapię
- program kulturalny

Pakiety pobytowe 1 i 2 tygodniowe
Pakiety pobytowe weekendowe
Oferta zabiegów SPA, masaży i zajęć sportowych

Odbieramy Gości własnym transportem z dworca PKP w Wieżycy po uprzednim powiadomieniu nas o terminie przyjazdu.
Istnieje możliwość zamówienia odpłatnego transportu z Trójmiasta.

tel. +48 58 684 53 69, +48 507 169 881  Więcej informacji na telefon.


Wczasy zdrowotne na Kaszubach będziecie przyjemnie wWczasy zdrowotne nad morzem rehabilitacjaspominać! Piękne krajobrazy, czyste powietrze i woda oraz przyjaźni ludzie - to walory, dla których warto tu przyjechać. Pomorskie oferuje klimat nadmorskich uzdrowisk i ciszę ustronnych enklaw - każdy znajdzie tutaj miejsce dla siebie. Luksusowa odnowa biologiczna, relaksujący spacer wzdłuż pieknego jeziora, przyjemny odpoczynek w grocie solnej, słynna dieta warzywno-owocowa...

Kaszuby to także piękne lasy, w których można na żywo zapoznać się z japońską filozofią shirin-yoku - "zanurzeniem się w lesie". Oparta na badaniach naukowych wskazuje na dobroczynny wpływ lasu na ludzki organizmWczasy odchudzające i zdrowotne - Kaszuby pomorskie:
👉 oddychanie leśnym powietrzem, które zawiera zdrowotne substancje (w tym bakteriobójcze) obniża ciśnienie
👉 obserowanie przyrody w lesie sprzyja uspokojeniu i błądzeniu myślami w ramach tzw. uwagi mimowolnej. To resetuje umysł i pomaga w skupieniu się.
👉 dzieci przebywające aktywnie w lesie zauważalnie lepiej rozwijają się fizycznie lepiej kojarzą, zapamiętują i podnoszą swoją sprawność fizyczną

 Komora normobaryczna Gdańsk

Tlenoterapia 🌬 normobaryczna nad morzem

 

Otto Buchinger (1878-1966), specjalista chorób wewnętrznych, jest uznawany za pierwszego lekarza, który metodycznie dokumentował korzystny wpływ postu na wiele SPA Kaszubychorób. Po doświadczeniu na własnym przykładzie zajął się z pasją tą tematyką i założył w 1920 roku swoją pierwszą klinikę postu. W 1935 roku opracował autorską metodę postu, w której szczególny nacisk kładł na kwestie duchowe. Obecną klinikę - w Überlingen - prowadzi jego prawnuk Leonard Wilhelmi.
Program Buchinger Wilchelmi opiera się dzisiaj na 3 filarach:
 - filar medyczny i fizyczny (oparty o wiedzę medyczną dopasowaną indywidualnie)
 - filar inspiracji umysłowej i duchowej
 - filar spotkań międzykulturowych (interakcja)

Zobacz jakie walory zdrowotne niesie ze sobą hipoterapia - tutaj

Na wczasy zdrowotne i odchudzające zapraszamy  na Kaszuby! 

Galeria
Udostępnij
Nasi partnerzy
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner
OP Partner