DKF Kurort

  • termin : 15 Stycznia 2018 - 26 Lutego 2018
  • godzina : 20.00
  • miasto : Sopot
  • ulica : Mamuszki 2
  • miejsce : Teatr na Plaży
  • bilety : 10 zł
  • www : http://www.dkfkurort.pl
logo
A A

Zapraszamy na pokazy sopockiego DKF Kurort .


DKF Kurort powstał pod koniec 2004 roku pod skrzydłami Towarzystwa Przyjaciół Sopotu. Jego celem jest edukacja filmowa prowadzona poprzez prezentację najistotniejszych zjawisk w kinematografii polskiej i światowej. Istotnymi częściami seansów są prelekcje specjalistów: filmoznawców, wykładowców wyższych uczelni, krytyków filmowych.

DKF Kurort jest zrzeszony w Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych. Działa dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Sopotu oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.


Repertuar:


15.01 Future Shorts
zima 2017, 98'
Kolejna odsłona największego na świecie przeglądu filmów krótkometrażowych. Najciekawsze fabuły, animacje i dokumenty ostatnich miesięcy, uhonorowane nagrodami na wielu prestiżowych festiwalach.

22.01 Party
reż. S. Potter, Wielka Brytania, 2017, 71'
Janet organizuje przyjęcie w gronie najbliższych, aby uczcić swój awans na ministra zdrowia w brytyjskim rządzie. Jej mąż chce jednak wykorzystać okazję do ogłoszenia wiadomości, która zmieni przebieg spotkania. Błyskotliwa farsa z życia wyższych sfer.

29.01 Turysta
reż. R. Östlund, Dania, Francja, Norwegia, Szwecja, 2014, 98'
Szwedzka rodzina wyrusza we francuskie Alpy na narty. Gdy z gór schodzi na nich lawina, ona instynktownie chroni swoje dzieci, on ucieka. Wszystko kończy się dobrze, ale jak po takim wydarzeniu żyć tak, jak kiedyś? Poprzedni film Rubena Östlunda, nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes za „The Square”.

05.02 Mefisto
reż. I. Szabó, Austria, Węgry, RFN, 1981, 144'
Prowincjonalny aktor teatralny dzięki roli w „Fauście” Goethego zdobywa ogromną popularność oraz przywileje ze strony hitlerowców. Powoli i niepostrzeżenie staje się marionetką w rękach faszystów, którzy posługują się nim do głoszenia totalitarnej ideologii. Zdobywca Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

12.02 Po tamtej stronie
reż. A. Kaurismäki, Finlandia, Niemcy, 2017, 98'
Losy mieszkańca Helsinek i uchodźcy z Syrii krzyżują się w podupadającej restauracji.
Nagrodzona na ostatnim festiwalu w Berlinie czarna komedia w reżyserii kultowego fińskiego reżysera Akiego Kaurismäkiego.

19.02 Jak być kochaną
reż. W. Has, Polska, 1963, 97'
Felicja jest młodą, początkującą aktorką, zakochaną bez wzajemności w koledze po fachu – Rawiczu. Gdy pada na niego podejrzenie o zabicie volksdeutscha, dziewczyna postanawia ukryć go w swoim mieszkaniu. Klasyka polskiego kina z mistrzowskimi rolami Barbary Krafftówny i Zbigniewa Cybulskiego.

26.02 Nie jestem twoim murzynem
reż. R. Peck, Francja, USA, 2016, 105'
Raoul Peck wykorzystując niepublikowane dotąd fragmenty niedokończonej książki Jamesa Baldwina, słynnego afroamerykańskiego powieściopisarza i eseisty, opowiada historię segregacji rasowej, prześladowań i walki o prawa Afroamerykanów w USA.


Seanse w Teatrze na Plaży (Sopot, al. Mamuszki 2) odbywają się co tydzień – w poniedziałki o godzinie 20.00. Karnety w cenach 10 zł (1 seans), 16 zł (2 seanse), 40 zł (6 seansów) dostępne przed każdą projekcją.

Więcej informacji: www.dkfkurort.pl